Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Europa Universalis 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

HOI'den sonra bende uzun süre oynayamadım. Özellikle OPM felan oynuyorsan HRE'de felan bildiğin köşe kapmaca. 6K'lık ordunla admaın 4K'lık ordusunu Hamburgdan Bavaryaya kadar kovalıyosun bu sırad aülkende rebel pörtlüyo. Bildiğin Benny Hill müziği çalıyo kafamda her seferinde.

Kale ve siege mekaniğini söylemiyorum bile. Bilgisayar 12 tane ülkeden mil. access alıp kafkasyanın bir ucundan öbür ucuna anadolu üstünden dolaşarak gidiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Eğer sorun çıkmazsa önümdeki plan Three Mountains. Ryukyu Daimyo Spam ile ilerlemeyi planlıyorum. 1 kere WC yapmayı planladığım için aynı anda 3 4 adet WC achievementını çıkarmayı düşünüyorum. 

Hehe Lolland Hoho, once religion felan hepsini aynı anda yapabilirim sanırım. 

Aslında Shogun olmaya kadar yapıp save almıştım ama sinirden sildim sanırım Save'i. eğer silmediysem bugün işte başlıyacağım daimyoları büyüte büyüte ilerlemeye. 

Tek sıkıntı son patch ile beraber oyun inanılmaz yavaşladı özellikle trade company regionlarda toprağın varsa 5 x speed imkansız hale geldi late gamede. Zaten daimyo spamla imkansız olacaktı ama inşallah ben oynarken düzelticez diye saveleri corrupt etmezler çünkü 1 günde bitmez en az 10 gün sürer diyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Hiç WC yapmadıysan buna en elverişli ülkeler haricinde WC yapman bayağı zor. Her adımını planlı gitmen gerekir, illa dalıp bir yerde ipin ucunu kaçırırsın. Daha önce WC yapmış olsan dikkat etmen gereken şeyleri ve zamanlamaları bilirsin en azından.

Onu geçtim, harbiden bilmiyorum, şu an Three Mountains yapmak mümkün mü?

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

bayadir oynamiyordum,bi morocco oynayam dedim 

1452de castille burgundy inherit etti, daha spain degil , 8 yil olmus campaign baslayali , sinir oldum

ben fransa,avusturya,yahut baska bi avrupa devleti oynarken burgundy inherit etmek icin ne maymunluklar yaptim abilerim ablalarim

%100 warscorelarda oturdum yillarca,hristiyansam daha oyunu unpause etmeden burgundy ile evlenirim aliskanlik

hic boyle bisi gelmedi basima,1 kere bile inherit etmedim

bu oyun bazen beni cok darliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

ben avusturya oynarken league war hic baslamasin istiyorum , genelde protestanlarin kafasina biniyorum daha savasi baslatmalarina firsat vermeden

ayrica osmanlinin allah belasini versin , lig war da guzel tokadi basmissin , ama venedikle ne alakalari var , garanti mi etmisti serefsizler , her ota maydonoz , nefret ediyorum o yesilden

sinirim kabardi bi aragon oynayamda nocb bizans a dalip sonra osmanli tokatlayam , katarsis benin icin.

Sosyal ağlarda paylaş

@DoGMeaT Abi bu oyun inanılmaz bir hal aldı, İstanbul'u falan aldım asasfkaf. Drekt süper gücüm şuanda, 2. İspanya. Batı sınırım low countries, doğu sınırım Bursa. Bu kadar keyif aldığım bir session hatırlamıyorum. Bu akşam oyunu bitirip son SS'leri koyacağım buraya. Aragon'a da aynı anda başlayak, çarpıştırırız olmadı. Ben Aragon oynamadım hiç, varsa yoksa Orta Avrupa. (Birkaç Bizans, bir kore ve bir osmanlı dışında).

Ya aslında biz EU3 zamanı bir multi yapmıştık ama, bu yaşta mümkün olur mu bilmiyorum. Fenaydı :) al hype:

sipeyskeyk tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

6 saat önce, sipeyskeyk dedi ki:

@DoGMeaT Abi bu oyun inanılmaz bir hal aldı, İstanbul'u falan aldım asasfkaf. Drekt süper gücüm şuanda, 2. İspanya. Batı sınırım low countries, doğu sınırım Bursa. Bu kadar keyif aldığım bir session hatırlamıyorum. Bu akşam oyunu bitirip son SS'leri koyacağım buraya. Aragon'a da aynı anda başlayak, çarpıştırırız olmadı. Ben Aragon oynamadım hiç, varsa yoksa Orta Avrupa. (Birkaç Bizans, bir kore ve bir osmanlı dışında).

Ya aslında biz EU3 zamanı bir multi yapmıştık ama, bu yaşta mümkün olur mu bilmiyorum. Fenaydı ? al hype:

Hey gidi be. Ne oynamıstık. Crashler out of syncler otlar boklar. Vakit olsa yapılır bi haftasonu aslında.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...