Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Europa Universalis 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

bana da hep dunyayi gormek hep ayni cikar gruplari ile hesaplasmak zul geliyor.belki daha mikro olabilirler.yada daha futuristik..hatta belki pre apokriptik..yani bir ulkenin illeri icinde iktidar mucadelesi mesela romadaki yada antik yunandaki kent devletleri olabilir. yada intergalaktik karakterlerini hic bilemeyecegimiz supriz uygarliklar random canlilar. belki de 3. dunya savasini onleme gibi bir misyonumuz bile olabilir..hatta microcosmos misali karincalarla orumceklere bile saldirsak farkli olabilir.

belli zamandan sonra ansiklobedilerini okuya okuya zaten 500 lerden bu yana dunya siyasi tarihi hakkinda yeterli bilgi sahibi olduk yeter nan ben daha kolay grand strategy istiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

bana da hep dunyayi gormek hep ayni cikar gruplari ile hesaplasmak zul geliyor.belki daha mikro olabilirler.yada daha futuristik..hatta belki pre apokriptik..yani bir ulkenin illeri icinde iktidar mucadelesi mesela romadaki yada antik yunandaki kent devletleri olabilir. yada intergalaktik karakterlerini hic bilemeyecegimiz supriz uygarliklar random canlilar. belki de 3. dunya savasini onleme gibi bir misyonumuz bile olabilir..hatta microcosmos misali karincalarla orumceklere bile saldirsak farkli olabilir.

belli zamandan sonra ansiklobedilerini okuya okuya zaten 500 lerden bu yana dunya siyasi tarihi hakkinda yeterli bilgi sahibi olduk yeter nan ben daha kolay grand strategy istiyorum..

crusader kings 2
Sosyal ağlarda paylaş

crusader kings2 olur da o cografyada ben mesela alternatif tarihi neden yazamiyorum. kardesim ben atlayayim atima once kendi ulkemde kabilelerimi birlestireyim cengiz olayim camokayi bogdurayim sonra da karadeniz ustunden avrupaya yardirayim.

simdi oyunlar nispi o kadar gercekci ki belli fraksiyonlarin belli tarihlerde esamesi okunmuyor.crusader kings de de yardirip akka kalesinden londraya rush cekemiyorsun..

belki daha unreal mode ..master of magic misali
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya ..best seller oyunlara bakarsak hadi nan kim oynuyor ki bunlari diyorsun..adamlarda -paradox zaten bunun motoru da hazir yapay zekasi da. 3d motor degil ki bu grafiklerle muzikler de zuper degil butik oyun tadinda..bir nevi sims oynar gibi hissediyorum a bu oyunda ne var aa bak yeni ulke acilmis yeni birim gelmis sonrasi ayni.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

o zaman piyasadaki diğer oyunların %95'ine alalım sizi, tatmin eder. ekseriyeti kaba etten uydurma setting.

adam gibi tarih üzerine kurulu oyun yapan sadece paradox var zaten. elleşmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

crusader kings2 olur da o cografyada ben mesela alternatif tarihi neden yazamiyorum. kardesim ben atlayayim atima once kendi ulkemde kabilelerimi birlestireyim cengiz olayim camokayi bogdurayim sonra da karadeniz ustunden avrupaya yardirayim.

simdi oyunlar nispi o kadar gercekci ki belli fraksiyonlarin belli tarihlerde esamesi okunmuyor.crusader kings de de yardirip akka kalesinden londraya rush cekemiyorsun..

belki daha unreal mode ..master of magic misali

sipeyskeyk said:

mount and blade

Doğru demiş sipeyskeyk.

Sanki piyasa sürüsüne tarih oyunu dolu da Paradox rahatsız etti.
Sosyal ağlarda paylaş

bakin mesela simdi piyasada oyun haberlerinde xcom kokulu civ var.
europa univ icin de squad base bir sos olsa farkli olmaz miydi?
grand str oynanisi ayni ama suicide gorevlerinde turn based e kayan?

eskiden cok vardi mutant oyunlar ben onlari istiyorum ya..

yada ayni fantaziyi yedir jagged alliance e ..dunya haritasinda freelance atla muz cumhuriyetini ele gecir oradan ordunu hazirla grand e don.arada bilmemne silah prototipi diye dal microya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...