Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Some Idiot/How Sports Bras Work

yav

Öne çıkan mesajlar

Feamer said:

emanet said:

kaynak var mı?

artislik olsun diye sormuyorum, ben aksini öğrendim hocalardan kitaplardan

tam hatırlamıyorum ya ateş geçitlerinde geçiyor olabilir, veya atinalı metreseler var isminlerini unuttum onlarla ilgili bir yazıda olabilir, lykurgos kanunları kitabında veya önsözünde geçiyor olabilir tam hatırlamıyorum, keza bu kitapları okuyalı 6-7 sene oldu

ama şunu hatırlıyorum, atinalı kadınlar güzelleşmek için koku, kuma, ve makjay kullanırken, spartalı kadınlar hem spor dereceleri yapıp, hemde makyajsız ve güzel kumaşlar olmadan dünyanın en güzel kandınları olabiliyorlar... diye aklımda kalmış

Alakası yok. Spartalı kadınlar sıfır saçlı yarmagül gibi kadınlar çünkü koşudan ziyade yaptıkları sporlar güreş, disk fırlatma vs. gibi sporlar. Göğüsleride kendileri de iri bu yüzden zengin atinalilar cocuklarina süt anne olarak getiriyorlar. Birde disiplin için.

Güzellikleri ile meşhur değiller ama disiplinli anneler ve her iş ellerinden geliyor. Bu yüzden yunan dünyası bu kadınlara hayran. Saçlarını kestiriyorlar çünkü erkekler eşcinsel kadınla birliktelik kurabilsin diye erkek gibi görünmeleri gerekiyor. Kaynak Plutharkos ve Ksenophon şuan aklıma gelen. Daha da yazarım baya biliyorum bu konuyu. Lykurgosda Sparta sistemini düzenleyen efsanevi kral.
Sosyal ağlarda paylaş

guzellik, estetik, duzgunluk, ideal vs vs

hep goreceli kavramlardan bahsedip sonra "ole olmalidir" seklinde statementi geciyorsunuz

konu olimpik yuzuculerin meme sahibi olup olmamasi veya kadinda meme olmasinin estetik olup olmamasi degil yani

zevkler ve renkler tartisilmaz, heleki bi insani kendi vucudu uzerinde yaptigi tercihlerden dolayi yargiliyamassiniz, konusmaz gorusmezsiniz tasvip etmiyrosaniz olur biter, televizyona cikinca baska kanala gecersiniz

sene 2012 hala nelerle ugrasiyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:

Feamer said:

emanet said:

kaynak var mı?

artislik olsun diye sormuyorum, ben aksini öğrendim hocalardan kitaplardan

tam hatırlamıyorum ya ateş geçitlerinde geçiyor olabilir, veya atinalı metreseler var isminlerini unuttum onlarla ilgili bir yazıda olabilir, lykurgos kanunları kitabında veya önsözünde geçiyor olabilir tam hatırlamıyorum, keza bu kitapları okuyalı 6-7 sene oldu

ama şunu hatırlıyorum, atinalı kadınlar güzelleşmek için koku, kuma, ve makjay kullanırken, spartalı kadınlar hem spor dereceleri yapıp, hemde makyajsız ve güzel kumaşlar olmadan dünyanın en güzel kandınları olabiliyorlar... diye aklımda kalmış

Alakası yok. Spartalı kadınlar sıfır saçlı yarmagül gibi kadınlar çünkü koşudan ziyade yaptıkları sporlar güreş, disk fırlatma vs. gibi sporlar. Göğüsleride kendileri de iri bu yüzden zengin atinalilar cocuklarina süt anne olarak getiriyorlar. Birde disiplin için.

Güzellikleri ile meşhur değiller ama disiplinli anneler ve her iş ellerinden geliyor. Bu yüzden yunan dünyası bu kadınlara hayran. Saçlarını kestiriyorlar çünkü erkekler eşcinsel kadınla birliktelik kurabilsin diye erkek gibi görünmeleri gerekiyor. Kaynak Plutharkos ve Ksenophon şuan aklıma gelen. Daha da yazarım baya biliyorum bu konuyu. Lykurgosda Sparta sistemini düzenleyen efsanevi kral.

truvalı helen olarak bilinen kişi aslen spartalıdır, buna oraya dayanması tesadüf ve istisna değil,

iri olduklarına dair bir bilgi hatırlamıyorum, ama o özelliklerde olanların atina ve diğer şehir devletleri tarafından tercih edileceğini tahmin edebiliyorum, lakin sparta gibi sağlıklı çocukların yetişmesinin önemli olduğu ve nüfusun diğer şehirlere kıyasla az olduğu ve tek eşliğin önemli durumlarda göz ardı edileceği durumların olduğu bir toplumda, bu tür kadınların şehir dışına gönderileceğini zannetmiyorum, ha şöyle olabilir, mekadon ve roma dönemlerinde güçten düşen sparta da olabilir,

birde amerikan filmlerinde baskıcı gestopo kadınları tasvir etmek için hep iri, geniş doğu avrupa aksanlı kadınlar kullanılıyor, bunlara bakıp doğu avrupa kadınları da böyle denmesi gibi bir durum...

neyse konu bunlar değil zaten
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

hah video yu yeni izledim çok iyiymiş.

bu arada bu hatun Sports Psychology & Counseling üzerine master yapmış ehau.

https://www.facebook.com/pages/Jenna-Mourey/311917224927 facebook sayfası

hatun baya donanımlı :p

bayaaa donanımlı, ama sadece video yaparak nası geçiniyo anlamadım?
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

truvalı helen olarak bilinen kişi aslen spartalıdır, buna oraya dayanması tesadüf ve istisna değil,

iri olduklarına dair bir bilgi hatırlamıyorum, ama o özelliklerde olanların atina ve diğer şehir devletleri tarafından tercih edileceğini tahmin edebiliyorum, lakin sparta gibi sağlıklı çocukların yetişmesinin önemli olduğu ve nüfusun diğer şehirlere kıyasla az olduğu ve tek eşliğin önemli durumlarda göz ardı edileceği durumların olduğu bir toplumda, bu tür kadınların şehir dışına gönderileceğini zannetmiyorum, ha şöyle olabilir, mekadon ve roma dönemlerinde güçten düşen sparta da olabilir,

birde amerikan filmlerinde baskıcı gestopo kadınları tasvir etmek için hep iri, geniş doğu avrupa aksanlı kadınlar kullanılıyor, bunlara bakıp doğu avrupa kadınları da böyle denmesi gibi bir durum...

neyse konu bunlar değil zaten

Güçten düşmekle alakası yok Ksenophon'da roma'nın veya Makedonya'nın hakimiyeti döneminde yaşamış değil.

Ayrıca Troialı Helen veya Troia Mitosunun geçtiği zaman diliminde Lykurgos yaşamıyordu ve Spartanın eğitim sistemi diğer Akhalardan farklı degildi.

Bu eğitim sistemi sonradan Lykurgos tarafından düzenlenmiştir Homeros'un destanlarında da zaten kadınların spor yaptığından bahsetmemektedir ki Homeros destanları o zaman ki hayata dair neredeyse herşeyden bahseder. Destanlarda da kadınların spor yapmasından bahsetmemesi manidardır (yanı eğitim sistemi 8.yy'dan sonra başlıyor anlayacağın) Herodotos da güzellikleri ile alakalı bir şeyden bahsetmez. Eğer bu iddiayı ciddi ciddi savunuyorsan sanıyorum bir kaynak da göstermelisin ki bizde bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi memeden girip truvalı helene nasıl geldik?

2 sayfa sonra çin yosmalarının yüce türk hun devletini nasıl yıktığını tartışmaktan korkuyorum.

bi de uygurar mani dini öğretisiyle et yememeleri yüzünden kadınları gürbüz olmuyomuş, memeleri büyük olmadığı için yıkılmışlar..
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Yanılmıyosam youtubeda 1000 view 2 2.5 dolar gibi bişi. 5 milyon view alırsan ayrda 7500 dolar eder ki fena para değil.

Her 1k 0.5 ile 5 dolar arasında para getiriyor. Youtube partnerleri arasında popülerlik sub sayısı view per month gibi faktörler rakamı yukarı çekiyor. Mesela RWJ yılda 4 milyon dolar gibi bir para kazanıyor. Haliyle iyi view sayısı varsa bunu meslek olarak yapıp sadece buna odaklanmak yeter de artar bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...