Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bazı rektörler flörte karşı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

BramStoker said:

topağın hepsini okumadım ama nutella'ya iki çift lafım var

bak aslanım. ben bu memlekette anadolu liselerinin içine edilmeden önce bu ülkedeki iyi üniversitelere öğrenci yollayan anadolu liselerinden birinden mezunum. bizden on yaş büyük ve daha yaşlı ağabeylerimizin anlattığı bir durum vardı. zamanında okulun bahçesinde bir erkek ve bir kız yanyana yürüyemezlermiş. kız veya erkek yanlarında mutlaka bir üçüncü öğrenci olmak zorundaymış. bu üçüncü öğrenci ile beraberken birbirlerine sokulamazlarmış çünkü ön ve arka bahçedeki (artık hangisindeyseler) öğretmen hemen yanlarına gelir uyarırmış bunları. ben o liseden mezun olduğumda bluetooth yeni yeni çıkmıştı daha, lisemizdeki çapkın oğlanlar şey ettikleri kızların resimlerini dağıtırlardı, yaptıkları erotik telefon görüşmelerini kaydedip bizlere dinletirlerdi. okulun dışında yedikleri haltları anlatmıyorum bile.

türkiye sürekli başka insanların hayatlarına burnunu sokmaya çalışan, başkalarının hayatları hakkında fikir belirtmek için fırsat kollayan insanların ülkesine dönüşüyormuş gibi bir fikir oluşmaya başladı son yıllarda ama kazın ayağı öyle değil. toplumun geneline baktığında insanlar kendileri muhafazakarlaştıkları gibi başkalarının da bu yönde değişmesini istiyorlarmış gibi görünüyor ama memlekette halen baldızına ev açan, komşusunun karısını hamile bırakıp sonra onunla kaçan, on beş yaşındaki kız öğrencisiyle kayıplara karışan, ayrılmak istediği nişanlısıyla aynı odaya zorla kapatılıp tecevüze uğraması beklenen, bey iş arkadaşıyla kaplıca oteline gidip kocasına seminere gittim diyen insanlar daha ağır basıyor. hani askerde çarşı izninde sosyal eve gitmek dışında cinsel aktivite yoktur ama herkes her şeye "koyar" ya... işte onun tam tersini getir gözünün önüne. her şey yapmacık, dışarıya göstermelik, vıcık vıcık samimiyetsizlik dolu.

korkma, bu memlekette kimse kimsenin hayatına burnunu sokamaz. sokaktan toplatılan üç beş masaya, bir iki şehirde parklarda karışılan çiftlere aldanma. git efes'e, tekel'e sor bu ülkeden en çok içki nerelerde satılıyor diye. en çok izlenen dizilerin içeriklerine bak. "şiddetli geçimsizlikten" dolayı en çok boşanma istanbul dışında hangi şehirlerde oluyor onlara bak. avukat tanıdıkların varsa onlarla otur muhabbet et falan.

hangi anadolu lisesinden mezunsun bilmiyorum ama ben izmir bornova anadolu lisesi mezunuyum,bizim zamanımızda baharın geldigini hocalar koruda gezen ciftleri gorunce anlarlardı,kimse de birbirine bir şey demezdi,son 10 senede aynı liseden 2 tane ogrencisini taciz eden hoca haberi aldım,ben gitmeden tam önce okula bir gecede 10 tane badem bıyıklı gelmişti.

aslanım
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

asinanyavuz said:

Fistan said:

niye eleştiremiyormuşuz orasını anlamadım ben?

Çünkü adamın bu tamamen kişisel inancı. Gidip üniversite üzerinden duyuru yapmıyor, FALANFİLAN Üniversitesi olarak flörte karşıyız ve toplumun bu şekilde yönlendirilmesine inanıyoruz diye. Ve de kişisel olarak bu inanca sahip olması, onu daha aşağı kılmıyor ya da sadece bu inanç görevinde daha az yetkin olmasına sebep olmuyor (en azından olmaması gerekiyor, zaten aksinde yine işini eleştiriyor oluyosun), seni de kendi inandıklarının aşağı ya da yeteneksiz kılmadığı gibi.

Böyle şeylerle boşuna enerji harcıyoruz gibi geliyor bana.

tamam da neden elşeştiremiyoruz? kişisel inançlar eleştirilemez diye bi gelenk adet örf yasa mi var?
ayrıca kişisel görüşünü açıklaması yeterli, üniversite adına açıklama yapması gerekmez bir kişinin yapacakları ya da yapmak istedikleri hakkında görüşlerini eleştirebilmek için.
bunu uç örneklerle sen de kavrayabilirsin bence.
adam saçmasapan bi görüştedir söyler, oha dersin, resmi sitesinden açıklamasını beklemezsin

Adam dini inancı gereği birşeyin sakıncalı olduğunu düşünüyor. Bunun nesini eleştiriceksin? Adam sana bununla ilgili bi dayatmada bulunmuyosa istediği gibi düşünebilir. Düşüncesi hayat tarzı sebebiyle rektör seçilmez. Akademik kariyerine göre seçersin. Ya bu kadar basit bişeyi neden anlatamıyoruz anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

hamsilipilav said:

Universiteli gencler flort etmemeli diye dusunebilen bir beyine sahip birisi bi okulu idare edebiliyorsa sence daha bisi demiyorum

Evet, "universiteli gencler flort etmemeli diye dusunebilen bir beyine sahip birisi"ni inançlarını dayatmama ve iş yeterliklerine karar verme sürecinde bunları işin içine sokmama gibi gerekli profesyönel donanıma sahip olma şartıyla bir okulu idare edebilir görüyorum.

Bir şey demeni de isterdim şahsen. Tartışma yapıyoruz, akla yatkın bir argümanın varsa zihin açalım. Birbirimizin atladığı şeyler vardır belki, ikimiz de gelişiriz fena mı?

Ha ama eğer argümansızsan, sadece kabul etmek istemiyorsan, gurur falan başka etmenler varsa, ben de sana bir şey demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ulan biz başka yerde mi yaşıyoruz çözemedim

başbakan çıkıp örtüsüz kadın perdesiz eve benzer diyor,yine başka bir kadın için kadın mıdır kız mıdır belli degil diyor,ogrenciler parasız egitim istediler diye hapisanelerde tutuklu kalıyor,cihan kırmızıgül poşu takıyor diye terör örgütü üyesi oluyor,gazeteciler sadece muhalif oldukları için hapislerde çürüyor,sunniler kasaba köy basıp alevi dövüyor,doguda kürtler sadece türk oldukları için trafik kazası yapan aileye yardım etmiyor,ama bu ülkede kimse kimsenin hayatına karışmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

hangi anadolu lisesinden mezunsun bilmiyorum ama ben izmir bornova anadolu lisesi mezunuyum,bizim zamanımızda baharın geldigini hocalar koruda gezen ciftleri gorunce anlarlardı,kimse de birbirine bir şey demezdi,son 10 senede aynı liseden 2 tane ogrencisini taciz eden hoca haberi aldım,ben gitmeden tam önce okula bir gecede 10 tane badem bıyıklı gelmişti.

aslanım

konunun geneline hakimsen panik yapma o zaman. bu başlık için değil ama forumda yazdıklarının geneli için konuşuyorum. çok kafaya takıyorsun bu meseleleri.

yanlış anlama. ne yazman gerektiğine veya ne düşünmen gerektiğine laf etmiyorum. kendini hırpalama demeye getiriyorum. bu ülkeden ne baskıcı muhafazakar rejim ne de özgür birey yetiştirebilen bir toplum ve eğitim yapısı çıkabilir. her işimiz gibi bu meseleler de ne öyle ne böyle kalacak.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

ulan biz başka yerde mi yaşıyoruz çözemedim

başbakan çıkıp örtüsüz kadın perdesiz eve benzer diyor,yine başka bir kadın için kadın mıdır kız mıdır belli degil diyor,ogrenciler parasız egitim istediler diye hapisanelerde tutuklu kalıyor,cihan kırmızıgül poşu takıyor diye terör örgütü üyesi oluyor,gazeteciler sadece muhalif oldukları için hapislerde çürüyor,sunniler kasaba köy basıp alevi dövüyor,doguda kürtler sadece türk oldukları için trafik kazası yapan aileye yardım etmiyor,ama bu ülkede kimse kimsenin hayatına karışmıyor.

kürtler cidden karışmamış yalnız asgdasdfg
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Bir rektörün bu kadar muhafazakar fikirleri olamaz, olmaması gerekir. Rektörün daima özgürlüğü destekler tarafta olması gerekiyor, bilim ancak örf adet anane gibi içi boş kavramlardan uzak özgürlükçü ve meraklı zihinler tarafından yapılabilir. Haliyle üniversitenin lideri olan rektörün de bu zihniyette olması gerekiyor. Gençler sevişmesin, yürüyüş de yapmasınlar diyen muhafazakar rektör özgürlüğün önüne engel koyduğu kadar bilimin ve aydınlanmanın da önüne engel koyuyor.

Sıradan insanların böyle düşünmesi kimseyi ilgilendirmez de, üniversite rektörlerinden bahsediyoruz.

Böyle bir şeyi nereden çıkarıyorsunuz anlamıyorum? Kafanızdaki rektör imajı çok yapay ve tekdüze.

Örneğin Loma Linda University, curriculum içine seventh-day adventist öğretilerine bulunan bir okul ama bunun böyle olması bu üniversitenin tıp ve diğer sağlık bilimlerinde tr'de Hacettepe'nin eline verdiği gerçeğini değiştirmiyor

Bunun gibi yüzlerce örnek varken rektörlerin tek tip dünya görüşüne sahip olması gerektiği aksi taktirde başarılı olamayacağı gibi şeyler söylemek çok boş.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

oglum din saçma,dini herhangi bir şey üniversitede olmasın demiyoruz ki biz,flörtün üniversite içinde olmaması insan dogasına aykırı,bir rektöründe böyle düşünmesi saçma diyoruz.

Lafımız rektörlük yapmasn sittirsin gitsin röaargh modunda takılan ileri demokratlara. Yoksa tabii ki saçma, bariz saçma.

@fistan: adamların kafasını biz de net görebiliyoruz zaten, ama senin kafanla bela okuduğumuz sürece bi adım ilerleyemeyiz, kafası yeten düşüenbilenler olarak norveç kritererine göre düşünmemiz lazım zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

oglum din saçma,dini herhangi bir şey üniversitede olmasın demiyoruz ki biz,flörtün üniversite içinde olmaması insan dogasına aykırı,bir rektöründe böyle düşünmesi saçma diyoruz.

rektör de insan onun da inançları olabilir tıpkı loma linda yöneticileri gibi? mesela inançları yüzünden kürtaja karşı olabilirler bu onları kötü bir doktor ve rektör mü yapar?

insanları sırf kendi kafanızdaki kalıplara uymadıkları için suçluyorsunuz. başka bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sizden rica ediyorum türkiyede son 5 senede mantar gibi kurulan üniversitelerin rektörlerinin bir geçmişlerini 3-5 araştırın,hangi yapılanmadan,hangi organizasyondan geliyorlar,sonra burda ya öyle düşünebilir ama öyle davranmadıgı surece sorun yok demeyin,kütüphane inşaatına dahi başlanmadan,kampüsüne daha çivi çakılmadan tam kampüs ortasına önce mağbet gibi camii dikilen yeni üniversiteler var,kimsenin kimsenin dini inancına laf dedigi yok ama yarın öbür gün o cami de ezan okununca dersine ara vermeyen hocanın uzerınde olusacak baskıyı dusunun,azıcık gorun etrafınızda olup bitenleri bu kadar polyanna olamazsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

NiccoloMachiavelli said:

"nutella yerim" said:

rektör de insan onun da inançları olabilir tıpkı loma linda yöneticileri gibi? mesela inançları yüzünden kürtaja karşı olabilirler bu onları kötü bir doktor ve rektör mü yapar?

insanları sırf kendi kafanızdaki kalıplara uymadıkları için suçluyorsunuz. başka bir şey yok.

oglum bu dini inanc mı ? bokunu cıkardınız
Sosyal ağlarda paylaş

NiccoloMachiavelli said:

mesela inançları yüzünden kürtaja karşı olabilirler bu onları kötü bir doktor ve rektör mü yapar?
evet inançları yüzünden kürtaja karşı olan doktor kötü doktordur.ahah.

@aktiftablet, öyle düşüne düşüne bunlarla da başa çıkamayacagiz ama neyse öyle olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

NiccoloMachiavelli said:

"nutella yerim" said:

böyle böyle diye diye her haltı yesinler, her bişeyleri yapsınlar emi...

"insanları sırf kendi kafanızdaki kalıplara uymadıkları için" biz suçlamıyalım ama onlar insaları kendi kafalarındaki kalıplara göre hizaya çekebilsinler...

buna da fikirlerin özgürce konuşulması diyelim ne güzel
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...