Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bazı rektörler flörte karşı

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

Yazdığımı tekrar oku, bu müdahaledir, bunu eleştiriceksin. Ama insanları tektipleştirip hepsini aynı kefeye koymak doğru değil. Gayet flörtün doğru olmadığını inanan ve özel hayatında buna karşı çıkan biri rektör olabilir. Kurumuna bunu dayatmadığı, kimsenin özgürlüğüne müdahale etmediği sürece o adamı bu yüzden eleştiremezsin. Noktam bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yav flörtün doğru olmadığına inanmak ne demek ya, saçmalamayın. Ee flört olmazsa nasıl eş bulacak insanlar, nasıl tanışacak, nasıl hoşlandığı kişiyle beraber olacak. Bu kadar abes olmayın ya. Sevgi, sevmek, kur yapmak, hoşlanmak filan bunlar güzel şeyler hayatta. Flört demek tutup taciz edeceksin değil ya karşılıklı oluyor. Bu kadar asosyal olmak, karşı cinsle konuşamamak bunlar aciz şeyler. Bunların doğru olmadığına inanmak diye birşey yok.

Siz görücü usulü evlenmeye, hayatta karşı cinse ilge gösterememeye devam edin o zaman kardeş, flörtün doğru olmadığına inanmak nasıl normal bir görüş olabiliyor ben onu anlayamıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:

Yazdığımı tekrar oku, bu müdahaledir, bunu eleştiriceksin. Ama insanları tektipleştirip hepsini aynı kefeye koymak doğru değil. Gayet flörtün doğru olmadığını inanan ve özel hayatında buna karşı çıkan biri rektör olabilir. Kurumuna bunu dayatmadığı, kimsenin özgürlüğüne müdahale etmediği sürece o adamı bu yüzden eleştiremezsin. Noktam bu.

niye eleştiremiyormuşuz orasını anlamadım ben?
Sosyal ağlarda paylaş

Oski said:

insanların 15-25 yaş aralığında sevişmesi; hormonlarından kurtulması lazım. düzenli seks yaparak, normal bir sosyal yaşantı sürdürerek üniversite eğitimini tamamlayan insanlar ve dolayısıyla bunu sağlayan ülkeler daha başarılı olurlar.

15 yaşında ne düzenli seksi arkadaşım? ergenliği bitirir bitirmez ciddi konularda fikir beyan etmeyin allasen.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Oski said:

insanların 15-25 yaş aralığında sevişmesi; hormonlarından kurtulması lazım. düzenli seks yaparak, normal bir sosyal yaşantı sürdürerek üniversite eğitimini tamamlayan insanlar ve dolayısıyla bunu sağlayan ülkeler daha başarılı olurlar.

15 yaşında ne düzenli seksi arkadaşım? ergenliği bitirir bitirmez ciddi konularda fikir beyan etmeyin allasen.

15 yaşında düzenli seks nerde denmiş? kaldı ki üniversiteye başlamadan önce mahalledeki abisi, dayısı bilmem nesi tarafından yeğenim benim diyerek "kerhane"ye götürülüp, milli yapılmamış ergen mi var türkiye'de?
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

Çünkü adamın bu tamamen kişisel inancı. Gidip üniversite üzerinden duyuru yapmıyor, FALANFİLAN Üniversitesi olarak flörte karşıyız ve toplumun bu şekilde yönlendirilmesine inanıyoruz diye. Ve de kişisel olarak bu inanca sahip olması, onu daha aşağı kılmıyor ya da sadece bu inanç görevinde daha az yetkin olmasına sebep olmuyor (en azından olmaması gerekiyor, zaten aksinde yine işini eleştiriyor oluyosun), seni de kendi inandıklarının aşağı ya da yeteneksiz kılmadığı gibi.

Böyle şeylerle boşuna enerji harcıyoruz gibi geliyor bana.

Sotto said:

O zaman o insanın psikolojisinden şüphe duymam da ve rektörlük için gerekli altyapıya sahip olmadığına inanmamda sakınca yok. Ben nasıl domatese taptığımı açıklayıp diyanet işleri başkanı olamıyorsam bu adam da rektör olmamalı.

Rektörlük görevlerinde belirli bir inanca, görüşe, ideolojiye sahip olmak yok. Yetkinliği ile bağ kuramıyorum. Akademisyenliği ile bile bağ kuramıyorum. Neden insanların inançlarıyla işlerini bağımsız tutabileceği ihtimali bu kadar imkansız geliyor ki? Ben mi profesyönellik kavramını yanlış biliyorum, yanlış mı gözlemliyorum tamamen? Böyle yaşayan çok insan var akademide benim gözlemlediğim. Neden bunların haklarının yenmesine sessiz kalalım ki?
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:

Fistan said:

Çünkü adamın bu tamamen kişisel inancı. Gidip üniversite üzerinden duyuru yapmıyor, FALANFİLAN Üniversitesi olarak flörte karşıyız ve toplumun bu şekilde yönlendirilmesine inanıyoruz diye. Ve de kişisel olarak bu inanca sahip olması, onu daha aşağı kılmıyor ya da sadece bu inanç görevinde daha az yetkin olmasına sebep olmuyor (en azından olmaması gerekiyor, zaten aksinde yine işini eleştiriyor oluyosun), seni de kendi inandıklarının aşağı ya da yeteneksiz kılmadığı gibi.

tamam da neden elşeştiremiyoruz? kişisel inançlar eleştirilemez diye bi gelenk adet örf yasa mi var?
ayrıca kişisel görüşünü açıklaması yeterli, üniversite adına açıklama yapması gerekmez bir kişinin yapacakları ya da yapmak istedikleri hakkında görüşlerini eleştirebilmek için.
bunu uç örneklerle sen de kavrayabilirsin bence.
adam saçmasapan bi görüştedir söyler, oha dersin, resmi sitesinden açıklamasını beklemezsin
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:

Fistan said:

Sotto said:

O zaman o insanın psikolojisinden şüphe duymam da ve rektörlük için gerekli altyapıya sahip olmadığına inanmamda sakınca yok. Ben nasıl domatese taptığımı açıklayıp diyanet işleri başkanı olamıyorsam bu adam da rektör olmamalı.

Rektörlük görevlerinde belirli bir inanca, görüşe, ideolojiye sahip olmak yok. Yetkinliği ile bağ kuramıyorum. Akademisyenliği ile bile bağ kuramıyorum. Neden insanların inançlarıyla işlerini bağımsız tutabileceği ihtimali bu kadar imkansız geliyor ki? Ben mi profesyönellik kavramını yanlış biliyorum, yanlış mı gözlemliyorum tamamen? Böyle yaşayan çok insan var akademide benim gözlemlediğim. Neden bunların haklarının yenmesine sessiz kalalım ki?

sigara içen, göbekli 150 kilo futbolcu neden olmuyorsa buda ondan olmuyor. işi yapmaya engel kafa yapısı
Sosyal ağlarda paylaş

benim kişisel görüşüm de günümüzde herhangi bir inanca mensup olup hala kutsal bir varlığa inanan; günlük hayatını ve insan ilişkilerini dini kurallara göre düzenleyen insanların aklını tam kapasiteyle kullanamadığı şeklinde. benim bu görüşüm nasıl yöneteceğim herhangi bir kurumu, alacağım herhangi bir kararı etkileyecekse, aksini düşünen herhangi birinin fikirleri de yöneteceği kurumu etkileyecektir.

hangi zihniyetin akılcı düşünce ve bilime daha çok ket vuracağına karar verip o doğrultuda seçim yapmak mesele.
Sosyal ağlarda paylaş

"nutella yerim" said:

1600 lerde newton cambridge in bahçesinde yiyişen ciftleri kovalıyormus,sonra böyle bir üni de bilim yapılmaz ingiltere nin milli ve manevi degerlerini tehdit ediyorlar,yarın öbür gün bu çayırlarda alkol alıp naralar atarlar demiş.

1600lerde universite bahçesinde anca eşcinsel çiftler yiyişiyodur, kovalaması normal.
Sosyal ağlarda paylaş

topağın hepsini okumadım ama nutella'ya iki çift lafım var

bak aslanım. ben bu memlekette anadolu liselerinin içine edilmeden önce bu ülkedeki iyi üniversitelere öğrenci yollayan anadolu liselerinden birinden mezunum. bizden on yaş büyük ve daha yaşlı ağabeylerimizin anlattığı bir durum vardı. zamanında okulun bahçesinde bir erkek ve bir kız yanyana yürüyemezlermiş. kız veya erkek yanlarında mutlaka bir üçüncü öğrenci olmak zorundaymış. bu üçüncü öğrenci ile beraberken birbirlerine sokulamazlarmış çünkü ön ve arka bahçedeki (artık hangisindeyseler) öğretmen hemen yanlarına gelir uyarırmış bunları. ben o liseden mezun olduğumda bluetooth yeni yeni çıkmıştı daha, lisemizdeki çapkın oğlanlar şey ettikleri kızların resimlerini dağıtırlardı, yaptıkları erotik telefon görüşmelerini kaydedip bizlere dinletirlerdi. okulun dışında yedikleri haltları anlatmıyorum bile.

türkiye sürekli başka insanların hayatlarına burnunu sokmaya çalışan, başkalarının hayatları hakkında fikir belirtmek için fırsat kollayan insanların ülkesine dönüşüyormuş gibi bir fikir oluşmaya başladı son yıllarda ama kazın ayağı öyle değil. toplumun geneline baktığında insanlar kendileri muhafazakarlaştıkları gibi başkalarının da bu yönde değişmesini istiyorlarmış gibi görünüyor ama memlekette halen baldızına ev açan, komşusunun karısını hamile bırakıp sonra onunla kaçan, on beş yaşındaki kız öğrencisiyle kayıplara karışan, ayrılmak istediği nişanlısıyla aynı odaya zorla kapatılıp tecevüze uğraması beklenen, bey iş arkadaşıyla kaplıca oteline gidip kocasına seminere gittim diyen insanlar daha ağır basıyor. hani askerde çarşı izninde sosyal eve gitmek dışında cinsel aktivite yoktur ama herkes her şeye "koyar" ya... işte onun tam tersini getir gözünün önüne. her şey yapmacık, dışarıya göstermelik, vıcık vıcık samimiyetsizlik dolu.

korkma, bu memlekette kimse kimsenin hayatına burnunu sokamaz. sokaktan toplatılan üç beş masaya, bir iki şehirde parklarda karışılan çiftlere aldanma. git efes'e, tekel'e sor bu ülkeden en çok içki nerelerde satılıyor diye. en çok izlenen dizilerin içeriklerine bak. "şiddetli geçimsizlikten" dolayı en çok boşanma istanbul dışında hangi şehirlerde oluyor onlara bak. avukat tanıdıkların varsa onlarla otur muhabbet et falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

asinanyavuz said:

Fistan said:

tamam da neden elşeştiremiyoruz? kişisel inançlar eleştirilemez diye bi gelenk adet örf yasa mi var?
ayrıca kişisel görüşünü açıklaması yeterli, üniversite adına açıklama yapması gerekmez bir kişinin yapacakları ya da yapmak istedikleri hakkında görüşlerini eleştirebilmek için.
adam saçmasapan bi görüştedir söyler, oha dersin, resmi sitesinden açıklamasını beklemezsin

Kişisel inancı değil o inancı eleştirebilirsin.Kişisel inancı eleştirmeye kalkınca kişiyi eleştirmiş yargılamış oluyorsun, inançta özel hayata girer.İnsanların özel hayatlarını eleştirmek etik olarak yanlış.Yoksa yasak gibi bir durum yok zaten.
Ha o fikri düşünceyi eleştirirsin o ayrı.Nitekim burda da adam açıklama yapmış zaten özel bir durum kalmamış.O da milleti kendince doğruya itmek gibi bir düşünceyle yapmış ki bu da insanların yanlış yolda olduğunu düşündüğünüi dolayısıyla onları yargıladığını gösteriyor.Bu adamın yaptığı da yanlış oluyor ve kişisel görüş meselesi ortadan kalkıyor bana göre.

Konuyu okumadım ama aşınan ve fistanın yazdıklarından yola çıkarak yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Ahahaha bak aslanım.Dinliyoruz ağabey.Tuzlu hıyar var yiiin mi ?

dasaaa said:

"bak aslanım"dan sonrasını okuyamadım.

Akhlaur said:

Ahahaha bak aslanım.Dinliyoruz ağabey.Tuzlu hıyar var yiiin mi ?

SHIT111 zaten denilmiş bile.

çok kötüsünüz. >.<

BramStoker said:

topağın hepsini okumadım ama nutella'ya iki çift lafım var

siz okuyun diye yazmadım zaten. =P
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

hayır yok tabii ki. haklısın, eleştiremezsin gibi iddialı bir kelimeye gerek yoktu. böyle bir eleştiriyi çok yerinde bulmuyorum diyip bunun sadece kişisel görüşüm olduğunu belirtmem daha doğru olurdu.

tabii ki uç örneklerde görebiliyorum argümanının dayanağını. ancak bunlar uç örnek senin de dediğin gibi. radikal açıklamalarda dediğine gerçekten hak veriyorum, şüphen olmasın. ama bu konu özelinde ve istatistiksel olarak daha olası durumların çoğunda, sadece kendi inancı neyse onun gereği flört karşıtı olan bir rektörün, profesyönel ve donanımlı bir yöneticiyse üniversitesine zarar vermeyeceğine inanıyorum. ama radikalleşmekle, düşünmek/inanmak arasında fark var. hoşgörü diyoruz ya zaten ona da işte.

kendi düşünceme dönersem, ben patatese (bugün buna takıldım, üzgünüm) tapan ama işinin gerçekten hakkını veren bi rektörün altında çalışmayı, bazı konularda ortak düşündüğüm ama işini savsaklayan bi rektörün altında çalışmaya kat be kat yeğlerim.

hamsilipilav said:

sigara içen, göbekli 150 kilo futbolcu neden olmuyorsa buda ondan olmuyor. işi yapmaya engel kafa yapısı

örneğin fiziksel bir fark. düşünsel ve fiziksel farklar tamamen farklı argümanlar benim gözümde. yineliyorum, kişisel inancı ile adamın üniversiteyi yönetme yeterliği arasında bi bağ kuramıyorum. daha mı az makale basıyomuş üniversite, rektörü öyle düşününce?

(tekrar not düşüyorum, rektör üniversite ortamına kişisel inancını yaymaya çalışırsa işler değişiyor. şu anda öyle bişey olmadığı durumdaki tartışmayı yapıyoruz)

Oski said:

benim kişisel görüşüm de günümüzde herhangi bir inanca mensup olup hala kutsal bir varlığa inanan; günlük hayatını ve insan ilişkilerini dini kurallara göre düzenleyen insanların aklını tam kapasiteyle kullanamadığı şeklinde. benim bu görüşüm nasıl yöneteceğim herhangi bir kurumu, alacağım herhangi bir kararı etkileyecekse, aksini düşünen herhangi birinin fikirleri de yöneteceği kurumu etkileyecektir.

hangi zihniyetin akılcı düşünce ve bilime daha çok ket vuracağına karar verip o doğrultuda seçim yapmak mesele.

insanların inançlarına göre iş yeterliliklerini değerlendirme düşünceni, alınmanı istemem ama, oldukça profesyönellikten uzak ve amatörce buluyorum. inançlarını, yönetmekle sorumlu olduklarının iyiliğiyle karıştıranları da bulduğum gibi. çünkü dürüst olmak gerekirse senin argümanın argüman benim için henüz çok ham ve destek göremiyorum. aksine, bu argümanı benim için çürütecek şekilde, farklı bir çok inanca sahip insanın, birbirlerinin ortak çalışmalarda aynı derecede çılgınlar gibi üretken olabildiğine dair gözlemlerim var. seninki fazla genellemeymiş gibi geliyor bunlar bana o yüzden ve daha önyargısız olmak daha doğru geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

bak aslanım bizim zamanımızda teee die başlayınca 1970lerden bahsedecek zannettim. o zamanlar bluetooth yeni çıkmış heyyy heyy gidi gidi günler

ben liseye giderken kasetçalar filan götürürdük. şuan evli insanların bir çoğu. ünide lisede aşık olarak evlenmişlerdir. bir çoğumuzun aileleride öyledir.

başbakanımız bu konuya el atsın. lise ve ünide flört olmazsa 3 çocukta olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...