Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İngiltere'de çalışma vizesi.

Joker

Öne çıkan mesajlar

Ankara Anlasmasi EU ulkeleri ile imzalandi, UK ile degil. Anlasmanin maddelerinden biri de bu ulkelerde is kurmak isteyen Turklere kolaylik saglanmasi yonunde, haliyle link'ini verdigin vize de Ankara Anlasmasi Vizelerine dahil.

Bunu ve sponsorlugu cikarinca geriye Turklerin dahil olabilecegi bir calisma vizesi tipi kalmiyor EU ulkeleri genelinde onu diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Admin
Joker said:

di, 5 yıl önce sordum soruyu bilemiyore diyerek geçiştirmişsin, 5 yıl sonra bilgiler tazelenmiştir belki tekrar sorayım :)

ankara anlaşmasındayken ev alınmasıyla ilgili bilgin varmı, mortgage veriyorlarmı hede hödö.

ankara anlasmasi mi diye bakmiyor mortgage verenler. direk vizene bakiyorlar ve min 2 yil vizen olmali. bazi firmalar daha uzun sureyle vizenin olmasi sartini kosabilirler. tamamen risk faktoru devreye giriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • 5 hafta sonra ...
di said:

Vay arkadas. Geleli tam tamina 5 sene 1 gun olmus an itibariyle. Konuya WOT'umu atali da 4,5 sene olmus.

Sinirsiz oturumumu aldim ben, rahatim, darisi basiniza -tabi once mabadi kaldirip gelmeniz lazim. :)

Baska birinin mesajlara bakarken denk geldim. Bi update cakayim da havam olsun, sanim yurusun.

Vatandasligi da aldim ben. 3-5 haftaya gidip bi kralicenin elini opucez, sonra pasaport da vericekler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...

yasa mart gibi geciyor onu beklemenize gerek yok cv iyiyse.tek avantaji yuz yuze gorusme isteyen lokal islere burda ikamet ederek basvurmak cogu isyeri zaten B2 istiyor(oncelik healthcare&social caregoc yasasi icin)onlar icin yazilimca falansaniz almanca istenmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Yasanin olayi şu abi : EAA ülkeleri disindaki ülke vatandaslarida almanya'ya gelip almanya içinde 6 ay süreyle iş arayabiliyor.kontratı aldiktan ausländerbehörde(göçmenlik ofisine gidip vize statünü working visa yapiyorsun) tek avantaji işte mülakat yada lokal olarak bulunman gereken işlerde ön görüşme yapilabilmesi(ağırlıklı olarak hizmet sektörü ve medikal alanda ihtiyaç var zaten ilk adimda) baya bi alman emekli oldu işte onlara hasta bakıcı arıyorlar daha kalifiye olanlari da emeklilerin açtığı boşluğa dolduracaklar.

Sosyal ağlarda paylaş

yılbasina yetisecekti işte tam gaz asiliyorlar su an 

kısaca diyoki : bu adamlarin yerine birilerini almazsak işçi yok diye yabanci yatirimci kaçacak.

hepiniz dj oldunuz az çalışın diyemiyor sdf  mac'e serato yükleyen herkes dj burda 

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...

Hocam bu Almanya İş Arama vizesi ile ilgili, 

Şimdi 4 yıllık lisans diplomam İktisat ama çalıştığım alan Yazılım, yazılım ile ilgili kurs sertifikalarım var, artı B1 Almanca.
Yazılım alanında iş arma vizesine başvurmak istiyorum, lisans diplomam farklı olduğu için başvuramaz mıyım acaba?

Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul, 04.04.2023 13:36 tarihinde dedi ki:

Onun yerine linkedin'den'direk almanyadaki firmalara başvur gerisini onlar halletsin? 

Ya zaten o şekilde yapıyorum aslında ama sponsorship gerekli olduğu için meh oluyo firmalar. Eger iş arama vizem olsa, adamlara direk bak bana ilk planda sponsorlukta gerekli değil gelip hemen başlıyım (deneme süresi de oluyormuş 6 haftaya kadar, hiç bir vize işlemi yapmaya gerek kalmadan ), her şey güzel giderse ok leriz demek için istiyordum

lovecraft0Z tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul, 04.04.2023 13:36 tarihinde dedi ki:

Yalnız 2021 ve 2022'deki  gibi bir talep yok yazılımcılara, çoğu da yurtdışındaki elemanlarını remote çalıştırıyor.

Abi sanmıyorum çünkü ilanlar köpek gibi akıyor artı HR lar kendileri buluyorlar zaten bir ton mesaj geliyor, benim o kadar tecrübem yok(3 yıl) o yuzden daha beceremedim, yetenekli arkadaşlar hiç beklemesin

lovecraft0Z tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...