Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Esad gorevini birakmaya hazir?

HotLine

Öne çıkan mesajlar

burdaki bazı insanların argümanı onların diktatör düşmanı olmasından ziyade diktatörleri insanların başından atmanın tek yolu ya da kötü yolların en iyisi olduğunu söylemeleri, gerçi bu ülkeleri demokrasinin koruyucuları olarak gören saflar da vardır da onlar ayrı.

ama ben ilk fikre de katılmıyorum, daha iyisi yok diye modern sömürge mantığını kabul etmek çok saçma "biz sizin lider, indirelim siz bizim istediğimiz ılımlı islam rejimini başlatın/petrol kuyularını verin".

oncekendimi de bir yerde demişti "islam uygarlığı arap baharı ilr uyanıyor kendini buluyor" falan diye. hehe bence çok umutlanma, hristiyan efendileri onların tepelerindeki adamları indirir indirmez hemen kendi içlerinde kavgaya geri dönüyorlar. Başta Müslüman kardeşleri desteklemeyen Amerika, başa radikal dinciler gelecek diye hemen 360 derece döndü "aslında müslüman kardeşler iyiymiş yav" demeye başladı, seçimlere girmeyi düşünmeyen müslüman kardeşler birden seçimlere girip seçimleri kazandı falan. amerika avrupanın o demokratikleştirdikleri ülkelerde çıkarları var ve sülük gibi yapışacaklar oraya. İstemedikleri bir şey oldu mu da ülkeyi birbirine girdirtip reset attıracaklar. O ülkeler Amerikanın istemediği bir yöne doğru gitmeye başlarsa aynen Türkiyenin 60lar ve 80lerde başına gelenler olacak, X'cilerler, Y'ciler birbirine girip katledecekler, ülke hard reset yemek zorunda kalacak falan filan. Sene 2012, hala başa gelen ve en uzun süre hükümet olmayı başarmış olan parti dini ideoloji ve ayrımcılık üzerinden politika yapıyor. Bu ülkelerin başına da aynı şeyler gelecek. Türkiyeyi o ülkelerden daha iyi bir konuma koymuş olansa zamanında yine başka ülkelere taviz vermiş olsa bile bu olaylara kıyasla çok daha büyük ölçüde kendi özgürlük savaşını vermiş olması. Ama yine de tepeden inen demokrasi, kültür değişikliği vs gibi durumlar ülkede ideolojik ayrışmalara sebep oldu ve bu ayrışmalar çok iyi sömürüldü.
Sosyal ağlarda paylaş

Özgürlüğünüzü birileri size verebilir mi yoksa kendi özgürlüğünüzü kendiniz mi kazanırsınız? Türkiye kurtuluş savaşında birilerinin desteğiyle mi özgürlüğünü kazandı? Suriye, Libya, Irak halkları kendileri mi özgürlüğü savaşarak elde ettiler? Onlar özgürlük ne onu bile bilmiyor kimin özgürlüğünden bahsediyorsunuz. Tamamen ülkerin kaynaklarını yandaşlarının kontrolüne geçirmek için yapılan çalışmalar bunlar, özgürlük veya demokrasiyle alakası yok ve bunu herkes biliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Milamber said:

Türkiye kurtuluş savaşında birilerinin desteğiyle mi özgürlüğünü kazandı?

bunu nereden çıkardın ki? kurtuluş savaşı alt tarafı bir türk-yunan savaşıydı.

ortada bir esaret yokken özgürlük kazanmaktan da bahsedilemez.

ağrı dağın eteğinde uçan güvercin olsaydım da görmeseydim şu postu
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Milamber said:

şu adam banlanmıcak, küfür edince biz banlancaz...
Sosyal ağlarda paylaş

Theghosthand said:

Bağımsızlığını kanla kazanan bu ülke senin gibi bi adam yetiştirdiği içindir belki.Kurtuluş savaşına dil uzatmadığınız kalmıştı o da oldu.Ben utandım şehitlerimizden senin gibi bi adam bu ülkede yetiştiği için.

of hastayım ya bu tiplere de. arabanda kemal atatürk imzası var mı kardeş?
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Theghosthand said:

Bağımsızlığını kanla kazanan bu ülke senin gibi bi adam yetiştirdiği içindir belki.Kurtuluş savaşına dil uzatmadığınız kalmıştı o da oldu.Ben utandım şehitlerimizden senin gibi bi adam bu ülkede yetiştiği için.

ABD'nin demokrasi taşıyıcısı olduğu bir devirde senin gibi soytarıların da solcu geçinmesi normal.
Sosyal ağlarda paylaş

mardox said:

throine said:

Milamber said:

şu adam banlanmıcak, küfür edince biz banlancaz...

Haha bırak ya. Ne zamandır M. Kemal'e laf sokacak yer bulamıyordu. İçinde birikince dayanamadı herhalde. Kendine yol yapmaya çalışıyor gariban sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

calimero said:

Theghosthand said:

ABD'nin demokrasi taşıyıcısı olduğu bir devirde senin gibi soytarıların da solcu geçinmesi normal.

sen nerden çıktın lan, faşistlerin ibrikçisi?

:D
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada kendi tarihinden bihaber trolleri bi kenara bırakırsak;
mülteci kamplarında türk bayrağını indirmişler
"GAZİANTEP’İN İslahiye İlçesi’nde Suriyeliler’in bulunduğu mülteci kampında isyan çıktı. Sığınmacılar, Türk bayrağını indirip kendi bayraklarını astı. Polislerin silahlarıyla birlikte rehin alındığı olaylar, özel harekat timlerinin havaya ateş açarak kampa girmesiyle bastırıldı."
http://gundem.milliyet.com.tr/islahiye-de-olaylar-cikti/gundem/gundemdetay/22.07.2012/1570391/default.htm
Sosyal ağlarda paylaş

pekaziz said:

calimero said:

Theghosthand said:

perincekin bile solcuyum diye gezdigi bir devirde yasiyoruz harbiden
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...