Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gerçek islam bu değil !

Feamer

Öne çıkan mesajlar

Feamer said:

en başından beri diyorum ki, semavi dinleri antik medeniyetlere, arkeolojik bulgular ışığında dayandırmanız yanlış olur, çünkü bunlar çıkarım diyorum.

O öyle olmaz işte. Hititlerin canlarının neden göç etmek istediğini bilmememizle o dediğin çok farklı şeyler. Hititlerin göç nedenleriyle ilgili makale olmayabilir fakat bugün semavi dinlerin temel aldığı çok sayıda olguyu birebir kendinden önceki başka tanrılı dinlerden aldığını açıp okuyacak kaynaklar mevcut. Sümerlerin inançlarının neler olduğu biliniyor bugün. Karşılaştırma yapabilmek ile olmayan kaynak üzerinden spekülasyon yapmak çok farklı şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

allah yok idiot var.

şu resmi koyup koyup insanların tartışma konusu üzerine niye tekel yaratıyosunuz bu konuda yetkili merci misiniz arkadaş. sakin sakin tartışıldığı sürece bence tartışılabilir. bir resimle din felsefesini çöpe atamazsınız. İnsanlığın ve evrenin başlangıcı gayet doğal, enteresan ve önemli bir soru. İnanlar şöyle dursun, inanmayanlar da böyle dursun diyip kenara itmek manasız, bu resmi yapan pek derin düşünmemiş olay üzerine.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

derin dusunse kendisini ortadaki guruba koyan birsey cizmezdi zaten asdfasfd

Win

throine said:

allah yok idiot var.

Çok idiot var, hepsinin de ortak noktası o tartışılmasın bu tartışılsın kafası yaşıyor olmaları, "kırmızı çizgilerimiz var" kalitesizliğine ortak olmaları.
Bir de bir başka idiotluk türü, bu dünyada birey olarak ne kadar küçük ve tarihe göre ne kadar kısa ömürlü olduğunu unutup, rüzgar gülü gibi her dönemin adamı olmak durumu. Bu yeni badem eski fötr tipler üç kuruş kazanıp geberir, arkadalarında da yalakalık ve yavşaklık dışında hiçbir anı ya da değişim bırakmazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten taban nasil ise yonetimde oyledir. Gecen bi yerde demistim, bi ulke gelisirken genel olarak homojen sekilde gelisir (eger cheat mode aktif degilse, ornegin yeralti kaynaklarin vardir, ekonomin gelisir ama diger yerler geride kalir, arabistan gibi)

Genel olarak homojendir arada istisnalar olsada.

Yani tabani orta okul/ilk okul terk olan bi partinin kendisi de oyledir. Davranislari politikalari oyledir. Mahalle krosudur mesela.

Ayni sekilde bi baska konuda iste calisanlara genis haklar neden verilmiyor tr de deniyordu. Ayni sekilde calisanlar mesela AAA calisan degil ki, sanki isverenler cok kotu ama calisanlarimiz dunya standardlarinda is cikariyor, kendini gelistiriyor vs. Diger taraftan bakarsan, isverenler de zaten calisan kivaminda. Yani calisanlar boktan da isverenlerimiz super degil, ayni adamlar bunlar, ayni havayi soluyolar. Ayni insanlardan aslina bahsediyoruz. Ama bizim dustugumuz yanilgi, bir grup insan hakkinda konusurken sanki diger gruplarin ondan cok iyi oldugunu sanmamiz.

Sadece egitim ortalamasi anlaminda bakmamak gerek. Ornegin bir sanat dali, tiyatro yu ele alalim. Simdi tum toplum boktan, ama tiyatrocularimiz super mi? Bu adamlarda ayni toplumda yetisiyor, o yuzden ayni yuzde oraninda onlarda boktansa boktan, iyiyse iyidir. Ornegin bizim tiyatrocularimiz asiri kasinti, yurtdisinda ki tiyatroculara bakiyorum, adamlar inanilmaz rahat. O rahatlikta tiyatrocumuz olsa (cok unlu vs, arkasina yaslanabilecegi bi title olmadan), afaroz edilir, boyle tiyatrocu mu olur diye. Tiyatrocu dedigin kasilir, gotu siser, surekli kasinti kelimelerle konusur. O yuzden belli bi toplulugun ortalamasini aldiginda onlarda ayni oranda performans gosterir. (Dedigim gibi istisnalar vardir her grubun icinde, ama ortalamasini aldiginda durum bu cikar)

Simdi konuya gelelim. Avustralya da yasadigim ciin buradan ornek verecegim. Istatistiklere baktiginda demokrasisi Dunyanin en iyileri arasinda, ama bi ton yamuk yeride var, veya islerine geldiginde demokrasiyi tanimadiklari yanlari. Ama buna ragmen, alinan her karar deli gibi tartisiliyor. Meclis tv yi izliyorum, reality show gibi, hararetli tartismalar vs vs. Ama cok guzel tartisiliyor, kavga degil yani. Sindire sindire, tartisa tartisa toplum gelisiyor.

Bizde tartisma kulturu yok, kimse de yok egitimlimizde bile. O yuzden tartisma programlari savas alani gibi bizde. Ben de kendimi egitmeye calisiyorum cunku cidden boyle bi kultur almadi hic birimiz.

Simdi tartisma kulturu olmadigi icinde, e devletin basindaki insanlarda kanunlari ayni sekilde tartismadan, yaptim oldu diyerek cikariyorlar. Ayni sekilde, dini tartisanlarida idiot gorebiliyor. Viktorun dedigi gibi zaten o resmin kendisi epic fail, o resmi yaparak zaten ortadaki kisma giriyor, ama onu geciyorum, insanlar hic bisi tartisilmasin istiyor. Abi solcusun, sagcisin ne tartisiyosun, dincisin, atayistsin ne tartisiyosun diyor.

Bunlar hayatimiza her gun etki eden kararlarin temel kaynagi. tabii ki tartisacagiz, ve tartisan bir millet olacagiz. Tartismayan milletler o iste diktatorel milletler. Demokrasinin ozudur tartismak.
Sosyal ağlarda paylaş

nedenko güzel yazmış. Ancak din tartışması ile diğer konuları birbirinden ayırmak gerekiyor.

100lerce sayfa tartışsan bile bir inananı ataist, bir ataisti inanan yapmak imkansız. Bu tür değişimler ancak hayatta başına bir şeyler gelince olabileceğine inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Ayni sekilde bi baska konuda iste calisanlara genis haklar neden verilmiyor tr de deniyordu. Ayni sekilde calisanlar mesela AAA calisan degil ki, sanki isverenler cok kotu ama calisanlarimiz dunya standardlarinda is cikariyor, kendini gelistiriyor vs. Diger taraftan bakarsan, isverenler de zaten calisan kivaminda. Yani calisanlar boktan da isverenlerimiz super degil, ayni adamlar bunlar, ayni havayi soluyolar. Ayni insanlardan aslina bahsediyoruz. Ama bizim dustugumuz yanilgi, bir grup insan hakkinda konusurken sanki diger gruplarin ondan cok iyi oldugunu sanmamiz.

sunu acikliyim ben, turkiyenin aslinda temel problemlerinden biri bu

ulke geneli boluk porcuk isleyen batili bir egitim sisteminde yetisiyor imam hatipleri saymaz isek, universite desen istanbul ankara haric at hepsini cope (30 tane filan doktora tezi inceledim, ben burd ayuksek lisansda ole tezi veremem hani agzima ederler savunmada), istanbulun tek avantaji is dunyasi ile ic ice, ankarada kamu ile birtek burdan bi iyilesme oluyor

eh hal bole olunca bu boluk porcuk sistem bati iel dogu arasinda kalmis yari cahil insanlar yetistiriyor, okulda aldigi batili egitimi sorgulamayi, dusunmeyi ogretmediklerinden sirf ezberden gittigimizden her okduguna inanan tipler doluyor

ha ulkenin geneli bu, peki bizim burda hataya dustugumuz sey ne?

beyaz turk sendromu

ciddi batili egitim veren okullardan yetisen, az bucukta kafasi calisan insanlar kendilerini resmen ortada buluyorlar, batili degerlere sahipler ama kendi cevreleri haric toplumdan tamamen kopuklar, bu forumun cogunlugunu olsuturanda beyaz turklerdir zaten

beyaz turkler isin kotusu kemalizmin etkisinde yetistirildikleri icin belli bir surede kor oluyorlar, kendi kapali ortamlarinda gordukleri gibi saniyorlar tum toplumu haliyle YAAA AKP NASI %50 ALIR, ETRAFIMDA KIMSE OY VERMEDI gibi sacmaliklara giriyorlar, cumhuriyet mitinglerinde gordukleri resmi misal tum toplum saniyorlar ancak turk toplumunun realitesi bambaska

osmanlidan beri gelen tek fark su, eskiden beyaz turkler avrupada egitim gorenlerden cikiyordu, su anda sayica daha fazlalar ve ulkedende cikabiliyorlar ancak bu kucuk bir azinlik olduklari gercegini degsitirmiyor

beyaz turkler her asamada toplumla catisiyor bu sebeplerden, haliyle sistemden en cok zarari onlar goruyorlar hani bi beyaz turkun yapabilicegi en mantikli sey yurt disinda batili degerlere sahip bir toplumda yasamak ki egilimde bu yonde, tipik turk vatandasi ile iletisim kurmalari cidden cok zor gunluk hayatta, batida turklerle ilgili oturmus bazi hakli onyargilari asinca huzura erebiliyor bunlar genelde

turkiyed ekalanlari ise bir sure sorna otomatik olarak topluma tepeden bakmaya basliyorlar, ortaya kasinti tipler cikiyor ki en cok ozunde ego olan akademisyenlikte, doktorlarda veya duzgun sanatcilarda goruyoruz bu kasilmayi

turkiyenin gercekligi bu
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

nedanko said:

sunu acikliyim ben, turkiyenin aslinda temel problemlerinden biri bu

ulke geneli boluk porcuk isleyen batili bir egitim sisteminde yetisiyor imam hatipleri saymaz isek, universite desen istanbul ankara haric at hepsini cope (30 tane filan doktora tezi inceledim, ben burd ayuksek lisansda ole tezi veremem hani agzima ederler savunmada), istanbulun tek avantaji is dunyasi ile ic ice, ankarada kamu ile birtek burdan bi iyilesme oluyor

eh hal bole olunca bu boluk porcuk sistem bati iel dogu arasinda kalmis yari cahil insanlar yetistiriyor, okulda aldigi batili egitimi sorgulamayi, dusunmeyi ogretmediklerinden sirf ezberden gittigimizden her okduguna inanan tipler doluyor

ha ulkenin geneli bu, peki bizim burda hataya dustugumuz sey ne?

beyaz turk sendromu

ciddi batili egitim veren okullardan yetisen, az bucukta kafasi calisan insanlar kendilerini resmen ortada buluyorlar, batili degerlere sahipler ama kendi cevreleri haric toplumdan tamamen kopuklar, bu forumun cogunlugunu olsuturanda beyaz turklerdir zaten

beyaz turkler isin kotusu kemalizmin etkisinde yetistirildikleri icin belli bir surede kor oluyorlar, kendi kapali ortamlarinda gordukleri gibi saniyorlar tum toplumu haliyle YAAA AKP NASI %50 ALIR, ETRAFIMDA KIMSE OY VERMEDI gibi sacmaliklara giriyorlar, cumhuriyet mitinglerinde gordukleri resmi misal tum toplum saniyorlar ancak turk toplumunun realitesi bambaska

osmanlidan beri gelen tek fark su, eskiden beyaz turkler avrupada egitim gorenlerden cikiyordu, su anda sayica daha fazlalar ve ulkedende cikabiliyorlar ancak bu kucuk bir azinlik olduklari gercegini degsitirmiyor

beyaz turkler her asamada toplumla catisiyor bu sebeplerden, haliyle sistemden en cok zarari onlar goruyorlar hani bi beyaz turkun yapabilicegi en mantikli sey yurt disinda batili degerlere sahip bir toplumda yasamak ki egilimde bu yonde, tipik turk vatandasi ile iletisim kurmalari cidden cok zor gunluk hayatta, batida turklerle ilgili oturmus bazi hakli onyargilari asinca huzura erebiliyor bunlar genelde

turkiyed ekalanlari ise bir sure sorna otomatik olarak topluma tepeden bakmaya basliyorlar, ortaya kasinti tipler cikiyor ki en cok ozunde ego olan akademisyenlikte, doktorlarda veya duzgun sanatcilarda goruyoruz bu kasilmayi

turkiyenin gercekligi bu

/thread
Sosyal ağlarda paylaş

son denilenler genel olarak doğru olmakla birlikte, azınlık olarak tanımlanan kısım o kadarda azınlık değil aslında. chp en güçlü rakibe sahip olduğu, kendi içinin çalkalandığı dönemde 25% civarı oy aldı. bu kesimin derdi koyunlaştırılmış olmak ve bunun farkında olmamak. inandığı değerleri koruma görevi kendine hiç verilmemiş, zorla elinden alınmış hep. medyaya güvendi, yargıya güvendi, askere güvendi, kendi yapması gereken işleri yapması için.
Sosyal ağlarda paylaş

ciddi bir rakip olmamasından dolayı. En koyu chpliler bile kızdıklarından dolayı oy verebiliyorlar. Tv de duymuştum. Akp ye oy verenler de hep aynı görüşteki insanlar değil. Ama kırgınlık ama kızgınlık ama en yakın gördükleri için verenler de var

Ayrıca akp şanslı diyebiliriz. Zamanında 3 lü partiler, kafaya atılan anayasa kitapçıkları, 99 krizi, Batan,hortumlanan bankalardan sonra geldiler Şu an 2013 mayıs ta imf ye borç bitmesi, imf ye 5 milyar dolar verme, batan banka vs yok, 2008 krizinden etkilenmedik gibi durumlarda vs vs vs oy artırıcı bir neden
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

turkiyenin gercekligi bu

çok güzel tspt
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...