Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stüdyoda ilk deneyim ! benim 20. falan oluyo ama ( havamı bastım)

Angelotti

Öne çıkan mesajlar

İşte sonunda stüdyoya gittik !!!
Ama neler neler oldu bir bilseniz aman aman allah korusun, o yüzden şimdi size anlatayım..
Her cumartesi olduğu gibi dershane yalundan geri dönüyordum, bi baktım telefonum çaldı..Deep arıyodu.. odun la birlikte buluşup takılcaklarını söyledi ve beni de çaırdı.Ben tabi herzamanki tribimi atıp odun beni sevmiyo ben gelmem diyerekten telefonu kapadım..
Şööööyle bi düşündükten sonra deepi geri aradım ve gelceğimi söyledim..Herneyse
Taksimde buluştuk Odun herzamanki gibi gayet soğuktu bana karşı..sonra stüdyo fikrini koyduk ortaya ve tünele doğru yola koyulduk ( bu arada odunla sohbet koyulaştıkça koyulaştı )ben bunları bi stüdyoya götürdüm yer yoktu , orda zuhalın karşısında bi stüdyo gördük direk daldık oraya parayı falan sorduk zamanını sorduk ve direk kayıt olduk...
daha 1 saatimiz vardı..düşündük düşündük odun limonata içelim dedi gittik gayet otantik bi restorana ve 3 limonata istedik :) . ardından stüdyo saatinden 10 dakka önce kapıya geldik adam bize yan gözle baktı ve s...tirin gidin dermiş gibi bi nutuk attı bize....ondan sonra gitarlara falan baktık , deep bi mandolin gördü lamerler gibi saldırdı ve tıngıdı tıngıdı çalmaya başladı..
10 dakka sonra girdik içeri bi baktık bateri topoş şeyi yaldızlı falan böle..ben olsun dedim oturdum baterinin karşısına odun aldı eline gitarı güzelmiş falan dedi deepde hönk dercesine eline bassı aldı ve çalmaya başladık kafamıza göre..

Kaza 1 : pek önemli olmasa bile elimi trampete vurarak deştim..şu an hala acıyor..
Kaza 2 : Odun anfiyle oynarken süper bi şekilde elektrik çarptı..
Kaza 3 : Odunun jag i yalama oldu durmadan çıktı..
KAZA 4 !! ( en önemlisi ): Beyler Bayanlar...Deepi aramızdan uğurlamak zorunda kalcaktık ama verilmiş sadakası varmışki ölümden döndü...Adam gayet güzel çalıoduki nazar deydi ve bir feryatla yere yuvarlandı ( anfi falan dağıldı )yerde "bismillahirrahmanirrahim" diyerekden kıvrandı ( dinimize oldukça bağlıyız tabiiki )Ben ilk dalga fln geçio zannettim sonra bu "bismillahirrahmanirrahim" ler bayaa ciddi ses seviyesine ulaşınca ben bagetleri falan bıraktım şok içinde olayı izledim..
sesi duyan stüdyo sahibi uçarak odaya girdi ve bassı deepin üstünden aldı..herif yerde 5dk yattıktan sonra kalktık ve oradan uzaklaştık..

sonuç 1 : berbat bi stüdyo ( baterinin zillerinden tencere sesi geliodu..elektro gitar nota yutuyodu )
sonuç 2 : Hepimiz kaza geçirdik ( deepi kaybediyorduk )
sonuç 3 : Son dakkaya kadar eylenioduk hatta çok eylenioduk
sonuç 4 : stüdyo ismi "sen" sakın gitmeyin ( zuhalın karşısında )

İşte budur yani.. :)
Ohh bea..[hline]Ya Olduğun Gibi Görün Yada Göründüğün Gibi Ol
:rock:Mevlana:rock:
BoO Jack
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Boojack, 24 May 2003 23:55 tarihinde demiş ki:
KAZA 4 !! ( en önemlisi ): Beyler Bayanlar...Deepi aramızdan uğurlamak zorunda kalcaktık ama verilmiş sadakası varmışki ölümden döndü...Adam gayet güzel çalıoduki nazar deydi ve bir feryatla yere yuvarlandı ( anfi falan dağıldı )yerde "bismillahirrahmanirrahim" diyerekden kıvrandı ( dinimize oldukça bağlıyız tabiiki )Ben ilk dalga fln geçio zannettim sonra bu "bismillahirrahmanirrahim" ler bayaa ciddi ses seviyesine ulaşınca ben bagetleri falan bıraktım şok içinde olayı izledim..
sesi duyan stüdyo sahibi uçarak odaya girdi ve bassı deepin üstünden aldı..herif yerde 5dk yattıktan sonra kalktık ve oradan uzaklaştık..

ne olduğunu da yazsaydın keşke merak ettim.[hline]get bored..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 25 May 2003 01:01 tarihinde demiş ki:
valla bizim haftanin 2-3 gunu kullandigimiz guzide okulumuzun muzik odasinda davulun crashi 180 derece catlak arada araya bageti takiliyo davulcunun[hline]"HEPİMİZ ZENCİYİZ!"

aZYUAUAGU !![hline]Ya Olduğun Gibi Görün Yada Göründüğün Gibi Ol
:rock:Mevlana:rock:
BoO Jack
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Delanoresse, 25 May 2003 00:39 tarihinde demiş ki:
maeuheauhea
helal olsun gitar amfisinden elektrik carpmasi imkansiza yakin bi olay ya[hline]"HEPİMİZ ZENCİYİZ!"

gitardan elektirik çarpabilir ama tabiki 220volt değil..ne olursa olsun 20volt bile bir süre sonra bayıltıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben penamı amfinin üstüne bırakmıştım bi ara tam aliyim derken bi dokundum penaya czortt oldum penada havada uçtu bi kaç metre neyse ama deepe bi çarptı of adam uçtu mikrofonla gitar ayaklıının üstüne korktuk bi an nese yaw bi daha o dandirik stüdyoya gitmicem zaten

boo yazmamışsın en önemli olayları yaa

şimdi biz abanarak çalıyruz böle tam ben ve booo coşmuş solo atıyoruz falan o arada odanın elektrikleri gidio sonra sakinleşiyoruz tabe heralde çok gürülütü yaptııımızdan stüdyocu uyarıo bizi =))Daha sonra ben tam böle yerde yatmış artistik pozlarda çalıyorum tam osırada pedala bağlı olan kablo çıkıyo yerinden küfrediyorum iğrenç bi pedal gitar ayrı iğrenç zaten humbuckerı içine göçmüş notaları yutuyo aaaz tadıyla çaldırtmadı zaten bizde abandık yani eha ama tam abanmöalık gitar bateri felan

boonuj baterisi harbi aşmış light işi böle grimsi fakat garip renklerde simli falan parlıo zilleride apayrı dandik bi marka ama zildijan gibi yazmışlar =)

en güzel alet ordaki fender amfiydi ama oda bizi iki defa elektrik çarptırdı nıhahah

çıktığımız zamanda aşaada ki tip vardı sordu bize siz mi çıktınız felan diye bizde dedik ee tabi yani biz mükemmeliz felan ayaana girdik cocuklara arkadaşa elektrik çarptıını söledik onlarda girmediler tabi sonra =)

SOnuç:beleş penam oldu(dükkandaki adam saolsun verdi =) )
uyduruk stüdyolara gidilmeyecek bundan sonra
boo sevilecek iyi bateristmiş
dine imana dönülecek yaşamın kıymeti bilinecek
Sosyal ağlarda paylaş

şu çevrede 100bin tane stüyo açıldığı sıralar bilmediğimiz dandik bir stüdyoya gitmiştik. arkadaşın gitarının sapında tellerin boşta uzun kalan kısmı ayaklı lambanın ayağına temas etti (neyseki şarkı arasıydı ve tellere dokunmuyordu). bi anda paat diye bir sesle ortamdaki tek ışık olarak kıvıcımlar ve mum gibi yanan telin ucu kaldı :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Odun, 25 May 2003 22:08 tarihinde demiş ki:
amfi fenderdi bide ya yaktı bizi fender nası çarpar bizi ya tü yazıklar olsun fendere insan sağlığıyla oynuo ya kalbimiz dursaydı !

:)[hline]Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuklûk agh buzum-ishi krimpatul.
Wisdom is only possessed by learning.../Elminster
[b]Icq
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...