Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cowboy Bebop

Volfied

Öne çıkan mesajlar

On 27.10.2021 at 20:34, Norak dedi ki:

trailerdan boyle tam olmus havasi ve hypei alamadim sanki boyle %75 gibi anca hmm

Vicious dışında bölüm düşmanlarından 6 tanesi görünüyor. Muhtemelen 26 bölümlük animeden bir sezonu 9 bölümlük tipik Netflix formulu olacak diye düşünüyordum ki, IMDB'ye baktım 10 bölümmüş.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

https://rezka.ag/series/fiction/43215-kovboy-bibop-2021.html#t:238-s:1-e:1

Şurda 10 bölüm yüklemişler, yukarıda ikinci tab tab ingilizce + rusça altyazılı - CC kısmına basarsanız Altyazıları kapatır, orijinal orijinal seyrederseniz. ( Ben rusça takılıyorum, kullanmaya kullanmaya ingiliççe baya zayıflamış bende, anlamak için kasamıyorum.)

abbullk.jpg

Hani Netflixiniz yok ise diye şeyettim. ( Netflixi olan var, olmayan var). Bende yok, mecbur böyle takılıyoruz.

Yalnız, ilginç bir şekilde ilk bölüm benim de hoşuma gitti. Dur bakam diğerleri ne olcak.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1. bölüm şimdi bitti. Mortal Kombat'ın 1995 filminde Sonya'nın dövüş (?) sahneleri gibi her vuruşa ayrı cut koyup insanı yormalarını saymazsak fena değildi. Uzaydaki görsel efektler ve gemiler iyi. John Cho'nun rolüne adanmışlığı ile ilgili katıldığı son programda söyledikleri beni çok duygulandırdı o yüzden oyunculuğu onun açısından eleştiremeyeceğim ama Faye karakteri bildiğin rezil bir kezbanator örneği. Jet Black fena değil ama o da repliğini tekrarlaya tekrarlaya insanın kendisini Bilal gibi hissetmesine sebep oluyor. Vicious forced acting'in daniskası olmuş ama iyi açıdan, zira adamın gözüktüğü sahnelerdeki color grading bile level atlıyor. ilk bölüm notu 10/6.7

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Quo-Vadis dedi ki:

https://rezka.ag/series/fiction/43215-kovboy-bibop-2021.html#t:238-s:1-e:1

Şurda 10 bölüm yüklemişler, yukarıda ikinci tab tab ingilizce + rusça altyazılı - CC kısmına basarsanız Altyazıları kapatır, orijinal orijinal seyrederseniz. ( Ben rusça takılıyorum, kullanmaya kullanmaya ingiliççe baya zayıflamış bende, anlamak için kasamıyorum.)

abbullk.jpg

Hani Netflixiniz yok ise diye şeyettim. ( Netflixi olan var, olmayan var). Bende yok, mecbur böyle takılıyoruz.

Yalnız, ilginç bir şekilde ilk bölüm benim de hoşuma gitti. Dur bakam diğerleri ne olcak.

1337x'e dusmus. indir de kaliteli kaliteli izle pleb. olmadi su open source uygulamayi indir, o torrentten cekiyor. https://kodi.tv/

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Quo-Vadis dedi ki:

Spoiler verem - 6 ncı bölümde 20 nci dakikada lezbos sahne var. La tamam anlıyorum eşitlik filan da, her ota boka sokmayın artık şunu ya.

onlar sokmuyor hayatin parcasi, bizim ciktigimiz toplum yadirgiyor

ben sokakta opusen adamlarda, kadinlarda goruyorum kel alaka yerlerde, bir kiside donup bakmiyor. dunya ilerliyor, turk kulturu baya geri kaldi yani, kimse artik o tepkiyi vermio batida 

Sosyal ağlarda paylaş

@Laurelin

valla hayatın bir parçası tamam da toplumda eşcinselliğin görülme sıklığı nedir? Yüzde 5 mi? 10 mu? 

Neden her netflix yapımında insanın karşısına çıkıyor peki bu? 100 yapımdan 5-10 tanesinde olsun o zaman, kimse de bir şey demezdi öyle olsaydı. Manipülasyon insanı rahatsız ediyor, eşcinsellik değil

Gizli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Toplumda görülmesinin az olma sebebi oranın az olmasından ziyade hala baskının tam kalkmaması.

Netflix'in olur olmaz her yere ırksal ve yönelimsel değişiklikleri bu kadar göze soka soka sıkıştırmasından ben de rahatsızım, bir ara aidslileri kucaklayalım, onlarla da sevgili olalım kaçmayalım da eklediler buna. Bir oranda pozitif yaklaşması güzel ve evrimsel psikolojide de yeri var bu yaptıklarının, sebebini anlayabiliyorum. O bakımdan iyi bir şey yapıyorlar, Öte yandan çok odunca çok abartılı yaptıkları için iyiden çok kötü tepki çekiyor.

Netflix'in genel tavrı abartılı olsa da bir animenin dizi versiyonunda, futuristik bir sci-fi settingde bir tane lezbiyen sahnesi var diye olay çıkarmak da saçma.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...