Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

okulu uzayanlar

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Akademik kariyer düşünüyorsan öyle yurtdışında şaşalı okullara gitmeyeceksen çok sıkıntı olmuyor, iyi okul ve yüksek ortalama varsa zaten yüksek lisansa rahat kabul geliyor. Mastırı TR2de yapar, oradan iyi ortalama yapıp dışarı doktoraya gidersin.

Özel sektördeysen ne kadar geç kalırsan o kadar geç para kazanmaya başlıyorsun, yaşıtların senden çok daha ileride olabiliyor kariyerde. 20'lerin sonlarına doğru az iş tecrübesi ve askerlik sorunu sana gelecek teklifleri bayağı kısıtlayabiliyor. Eğer okulunu uzatırken bir yandan iş tecrübesi falan da kazandıysan o bayağı rahatlatır, alakasız bir sebepse sıkıntı.

Okulu bitirmeye yakın çok iyi bir teklif almadıkça bir an önce askerliği aradan çıkar derim.

Tüm bunları göze alabiliyorsan, ailenin maddi durumu da yeterli düzeydeyse, acil paraya ihtiyaç yoksa, uzatmak çok da kötü değil. Okul bittikten sonra geri dönüşü yok, o altın yılları iyi değerlendirmek lazım. Yoksa ben de dahil çoğunluk çok kafayı dağa taşa vuruyor o yılları harcadık iyi değerlendiremedik diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Akademik kariyer düşünüyorsan öyle yurtdışında şaşalı okullara gitmeyeceksen çok sıkıntı olmuyor, iyi okul ve yüksek ortalama varsa zaten yüksek lisansa rahat kabul geliyor. Mastırı TR2de yapar, oradan iyi ortalama yapıp dışarı doktoraya gidersin.

.

Şu benim kafamda olan plandı,2. birinin daha aynı yolda tavsiye vermesi beni de rahatlattı.

Ben de uzattım 1 yıl.Bir de ingilizce hazırlık vardı.6 sene lisans sonrasında bugün mezun oldum.Master yapıcam gene bounda,ama işte sonrası doktoraya alırlar mı,iyi ortalama yapsam bir işe yarar mı diye hala düşünmekteyim.Gene pişman değilim uzattığıma,keşke olmasaydı ama 1 sene de kendi mesleğimle ilgili çok şey kazandığıma inanıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Laorx said:

parayı görünce hata yaptığını anlaman normal:)

Hem o var hemde 21 yasinda baslasaydim simdiye senior olmuştum belki.

Abi 21 yaşında başlamak için lisede hazırlık okumamak lazım, 22 üniversitede hazırlık okumadan, 23 de hazırlık okuyarak üniversite bitirme yaşları 4 seneliklerde.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

senko said:

Laorx said:

parayı görünce hata yaptığını anlaman normal:)

Hem o var hemde 21 yasinda baslasaydim simdiye senior olmuştum belki.

Abi 21 yaşında başlamak için lisede hazırlık okumamak lazım, 22 üniversitede hazırlık okumadan, 23 de hazırlık okuyarak üniversite bitirme yaşları 4 seneliklerde.

tamam işte
lisede hazırlığı okumasam, öss'ye bi sene daha girmesem bir de üniyi 1 sene geç bitirmesem tam 3 yıl kazancım olcaktı.
24te değil 21 yaşında başlayaacktım işe.
şimdi de kafamı taşlara vurmayacaktım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...