Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Macro, gear switch falan

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Official forumlarda dolanırken rastladım.
Biraz riskli belki ama MEJT I WAS USING STEELSERIES MOUSE diyerek yırtma şansı da mevcut bence.
Böyle öften püften şeylerden banlayacağını blizzardın da ayrıca pek sanmıyorum

http://www.reddit.com/r/Diablo/comments/urxvw/diablo_3_gear_swapping_tool_equip_magic_find_gear/

"I asked
I'm using a clicking macro to quickly change gear. Specifically, there are 8 pre-recorded right clicks that are automated.
Is this against the terms of service?
thanks."

"Their response:
Hello there! I thank you for contacting the Game Master Department, and do apologize for being unable to discuss this ticket with you directly.
There isn't a Macro set up interface in Diablo 3, but there are hardware devices, like the SteelSeries Diablo 3 Gaming Mouse (available through the online store) that allows macro setup. If you have a similar gaming mouse that offers the same ability to set up macros, then that is perfectly fine, but if you've somehow been able to force a macro in game where there is no ability to set up macros, that is against our Terms of Use, and I would highly recommend discontinuing the use of such macros, and refrain from setting up any others.
I hope this answers some of your concerns, but do reply back to this ticket should you have any further questions!
Regards,"
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bu mouse/keyboard macro olayında 2 farklı şey var. biri mouse'a koordinat verip işi yaptırma var biri 2 kere sol click 1 kere sağ, 3 kere button4 ıvır zıvır. Dolayısıyla koordinat verip mouse'un nereye hareket edip , nereye clickleyeceğini söylemek ToS'a aykırı olabilir ve topluca banlananlar arasında yerinizi alabilirsiniz.

GM lere bu konuda güvenmeyin pek. Sonuçta GM'ler bildiğiniz bir el kitabında aynen ne yazıyorsa onları söylerler. Bilmedikleri, kendilerine detaylı anlatılmayan sorunların çözümleri için müdüre kadar çıkarlar. O yüzden cevap alınan GM'in soruyu nekadar iyi anladığı meçhul. Soruyu soran kişinin ne demek istediğini teknik açıdan da anlamamış olabilir. Bildiğini zannedip cevap vermiştir gidip sormamıştır belki bir üst seviyeye.
Sosyal ağlarda paylaş

istediği kadar kayıt altına alsın farketmez. Sen o ToS ve EULA'ı imzaladığın an neyin yasak olduğunu , hangi durumlarda ne gibi yaptırımlar uygulanacağını kabul ediyorsun. GM'in vereceği eksik veya yanlış bilgi senin yaptığın şeyi ne legal yapar ne illegal yapar.

O kayıtlar farklı durumlarda delil olarak kullanılır ancak. Mesela karakter transferi için onay veriyorsun ve transfer yapma yetkisi var diyelim GM'in. Transferi gittiler A yerine B serverına yaptılar. İşte o durumda o kayıt senin lehine veya aleyhine delil olur.

Ha gear switch için banlamazlar olsa olsa en fazla uyarı verip 1-2 gün dondururlar ama sanmıyorum. Önce uyarırlar bu konuda sonra yakalarlarsa üzerler o ayrı. Blizzard'ın sağı solu belli olmuyor. Bir gece ansızın bileti kestikleri de oldu bazı ufak tefek şeylere göz yumdukları da.
Sosyal ağlarda paylaş

G500 script kullanmıyor yanılmıyorsam o yüzden onda olmuyor olabilir. Mouse hareketlerini record var ama sadece tuşları keydediyor kordinatlarını değil.
G15 için kordinatı gösteren bi scriptle önce kordinatları alıyorsun sonra kullanıyorsun işte onları hatta sadece 3 noktanın kordinatı bile yetiyor :P
Sosyal ağlarda paylaş

hiç bir halt edemezler.eğer buna laf edeceklerse önce wow'daki equipment manager ve macro sistemini komple kaldırsınlar. aptal aptal konusuyolar baska bir şey değil.

he unutmuşum eklemeyi.support ticketta gelen cevapta da apaçık belli insanlar steelseries d3 mouse falan alsın diye yapılan bişey.ben kullanıyorum epeydir bi halt oldugu yok.olursa da ne diyim yani (biliyorm ne diyeceğimi de şimdi yazamıyorum fdsjfasfk)

ayrıca g15 için scripti de deneyeyim ben bi.shift + Y basmak sıkıntı oluyor bazen oyunda fdsafds
Sosyal ağlarda paylaş

fadfasfdas korkma dost o dost.bu arada isteyene yollayabilirim gerekli linkleri falan. risk alırım ben diyip kullanmak isteyen varsa.pm atmanız yeterli fdasfds. tabi bir de soyle bişey var stream yapanların falan da %90'ı bu zımbırtıları kullanmakta.onları banlarlar ilk heralde.millet forumlarda belgelerle saldırıyor bu konu ile ilgili vallahi. actiblizz bi açıklama yapmadı ama henüz.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

istediği kadar kayıt altına alsın farketmez. Sen o ToS ve EULA'ı imzaladığın an neyin yasak olduğunu , hangi durumlarda ne gibi yaptırımlar uygulanacağını kabul ediyorsun. GM'in vereceği eksik veya yanlış bilgi senin yaptığın şeyi ne legal yapar ne illegal yapar.

O kayıtlar farklı durumlarda delil olarak kullanılır ancak. Mesela karakter transferi için onay veriyorsun ve transfer yapma yetkisi var diyelim GM'in. Transferi gittiler A yerine B serverına yaptılar. İşte o durumda o kayıt senin lehine veya aleyhine delil olur.

Ha gear switch için banlamazlar olsa olsa en fazla uyarı verip 1-2 gün dondururlar ama sanmıyorum. Önce uyarırlar bu konuda sonra yakalarlarsa üzerler o ayrı. Blizzard'ın sağı solu belli olmuyor. Bir gece ansızın bileti kestikleri de oldu bazı ufak tefek şeylere göz yumdukları da.

Valla ben yetkiliden onay alip kullandigim macro programi yuzunden icinde ki 50 bin dolarli accountumu banlarsa blizzard o zaman o kayitlar kullanilir gayet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...