Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydunet Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

LathspeLL said:

Bende hala eski tarife var, 5 Mbit sınırsıza 79 TL falan ödüyorum.

25 Mbit 250 GB AKK 79 TL, buna mı geçsem yoksa sınırsızda kalsam mı acep...

geç
ben söle bi denklem kurdum
ben söle bi denklem kurdum akk lıda
50 gb lik kısımda bonuslu kullanıyorum
3 mbite düşüncede eski 5 mbitten atla deva fark etmiyo
hele snein gibi 250 gb olsa hız ay sonuna anca biter
Sosyal ağlarda paylaş

51 günde 455 GB veri transferi olmuş. Ağustosta 260 GB falan sanırım. 250 kotayı da aşıyorum yani :D

Ben şuradan Motorola surfboard sb5101 + TP-Link WR740N pakedini almıştım, sorunsuz kullanıyorum yıllardır. Eğer 25mbit'e geçeceksem yine siteden docsis3.0 modelini alır, tp-link'e bağlar kullanırım.

Yurt dışından Surfboard'un wireless olan modeli de getirilebilir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Coldwind said:

uydunet'in lag spike sorununu çözebilen var mı? modem ayarlarından falan.

vpn kullanınca geçiyormuş diyorlar ama ne gerek var şimdi.

Lag/Spike'tan kastin nedir, oyun icinde falan mi ?

Yogun saatler harici herhangi bir sorun olmamasi lazm sinyal degerleri duzgunse ve ev ici/apartman ici/sokak ici kablolarda problem yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.speedtest.net/result/3766676096.png

ben 50 mbit 250 gb akn kullanıyorum, çok memnunum. 2 yıldan fazla süredir türksat kullanıyorum özellikle ping çok düşük daha ucuzu da yok sanırım tek sıkıntım 89 liralık tarifede faturanın hep 100 liraya yakın gelmesi kablotv kullanmıyorum ama zorunlu diyorlar. 7 lira oradan gidiyor diğerleri de vergiye gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tam eve internet bağlatacağım şu günlerde gördüm konuyu. Superonline 25mbit 75gb akk fiber + digiturk kaydetmeli fln olanı 59 tl fiyat önerdiler. fakat 50 mbit 250gb akk i gördükten sonra bi duruldum. Yalnız şöyle bir şey takıldı gözüme başvuru yapayım bir bakayım dedim, feneryolunda benim yeni evin sokağı çıkmaz sokak ve sokağın bir adı yok. direk feneryolu mahallesi bağdat caddesi diye geçiyor ve internetten baktığımda bulamadım doğal olarak apartman fln.
Binada hiç kablo net yok ise bağlarlar mı ki ? Bir arayıp sormak lazımda 3 haftadır telefonun internetten bağlanmaktan çok baydım. Hemen kuracak olana yapışasımda var hani...
Sosyal ağlarda paylaş

aQuelleris said:

Tam eve internet bağlatacağım şu günlerde gördüm konuyu. Superonline 25mbit 75gb akk fiber + digiturk kaydetmeli fln olanı 59 tl fiyat önerdiler. fakat 50 mbit 250gb akk i gördükten sonra bi duruldum. Yalnız şöyle bir şey takıldı gözüme başvuru yapayım bir bakayım dedim, feneryolunda benim yeni evin sokağı çıkmaz sokak ve sokağın bir adı yok. direk feneryolu mahallesi bağdat caddesi diye geçiyor ve internetten baktığımda bulamadım doğal olarak apartman fln.
Binada hiç kablo net yok ise bağlarlar mı ki ? Bir arayıp sormak lazımda 3 haftadır telefonun internetten bağlanmaktan çok baydım. Hemen kuracak olana yapışasımda var hani...

Apartmanda yoksa sokakta varsa 3 ay uğraşıp inanılmaz sinir harpleri ve gerekirse kazı çalışması maliyetine katlanıp bağlatabilme ihtimalin var. İhtimal.

Sokakta yoksa hiç uğraşma süperonline.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Suan gecisi yaptım 50mbit 250 gb kotalıya. bakalım ne zaman internet gidip kac saat kapalı kalıcak.
total 15 dakika kapalı kaldı internet.

internet hızını degistirecekler hafta ici gece 1 de falan degistirsinler. aynı gun icinde internet gitmiyo hız degistikten sonra adamlar hafta ici yogun olmadıları icin o gun sırayla alınca ogleden sonra gelip takıyolar. sisteme tanımlanana kadar 15 20 dakka gitti internet sadece modem takıldıktan sonra.

indiricek bisey bulamıyorum ki hızı deneyeyim ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Coldwind said:

Yogun saatler harici herhangi bir sorun olmamasi lazm sinyal degerleri duzgunse ve ev ici/apartman ici/sokak ici kablolarda problem yoksa.

Yoğun saatlerde de problem olmaması lazım aslında. Oyun harici dl yaparken veya youtube video stream ederken bile gerçekleşebiliyor. Telefon ettim, yeni DNS verdiler bununla girin düzelir dediler. Denedim, biraz daha iyi ama yine de var.

pingtest.net'ten ise packet loss kontrol edemiyorum. Modemde nereden ayarlanıyordu onu da hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Coldwind said:

Bright said:

Coldwind said:

Yoğun saatlerde de problem olmaması lazım aslında. Oyun harici dl yaparken veya youtube video stream ederken bile gerçekleşebiliyor. Telefon ettim, yeni DNS verdiler bununla girin düzelir dediler. Denedim, biraz daha iyi ama yine de var.

pingtest.net'ten ise packet loss kontrol edemiyorum. Modemde nereden ayarlanıyordu onu da hatırlamıyorum.

packet loss görmek için pingplotter kullanabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...