Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

schengen ile haftasonu gunubirlik gidip yemek yenip donulecek yerler

Fly

Öne çıkan mesajlar

Yemek istiyorsan, 1 günde gezeyim bitsin, güzel şehir olsun diyorsan Stockholm kesinlikle.

Biz gittik, ryanair'den biletler 5 euro'ydu sdf. Gerçi book'u aktarması vs. 54 euro'ya Göttingen Meydan - Stockholm Meydan git gel oldu totalde ama yine ucuz.

Acco diye leş bir hostelde kalmıştık hatta (biz tam bir oda dolduruyorduk arkadaşlarla, o yüzden pek sıkıntısını çekmedik) 12 euro'ydu geceliği oranın da, 2 gece kaldık.

Vasa dahil 1-2 müze gezdik, rahat rahat takıldık alışveriş yaptık, sahilde güneş görünce öyle serildik, parkları gezdik, yemek yedik vs. 2 günde çok rahat bitti ona rağmen.

İsveç köftesi + geyik eti ve sınırsız balık adamların yemek anlayışını oluşturuyor. Yeme içme BAYAĞI pahalı yalnız avrupanın geri kalanıyla kıyaslayınca.

Almanya istersen de Dresden'i tavsiye ederim, c.tesi oradaydık, sanırım Almanya'da beni en çok etkileyen şehirlerden bir tanesiydi, caz festivali var şu an, bayağı turist vardı yerli ve yabancı. O yüzden oda bulunamayabilir bir süre sanırım. Fiyatlar hesaplı geldi bana yaşadığım yere kıyasla. Fransa'dan geleceksen de uçak bileti bak, 100 euro civarı tutuyor git gel Fransa (tabii 1 ay önceden ayırtırsan.)
Sosyal ağlarda paylaş

evet erkenden ayirtmak lazim, 300 400 e malolabilir gibi bir yere bakip cikayim demem :/

ryanairle bile 100 un altina gidis gelis bulamiyorum lol
kampanya linkinde biraz daha ucuzlari varmis ok

amsterdama agustosta ziyaret etmesi baya olasi bir arkadasimla gidicem, tek basina 300 euro baymak baya gereksiz gozuktu

tesekkurler tavsityeler icvin, biraz daha detayli bakatim ne var ne yok bruksel stokholmde, daha detayli bisey gorursem sorarim yine
Sosyal ağlarda paylaş

Brüksel'e kız arkadaşım gitti, hiç bir şey yok dedi, onun yalancısıyım. (Gerçi o Avrupa Konseyine gittiydi toplantı için ama gezdi de biraz.)

Stockholm'ü ben beğendim, Avrupa mimarisinden farklıydı, bir de kilise gezmediğim tek yer Stockholm sanırım şu ana kadar gittiklerim arasında. Ucuz bilete kesinlikle değer.

TGV'ler Frankfurt ve Köln'e 39 euro'dan başlıyor, 3 saat 15 dk civarı sürüyor.

Oslo da son baktığımda ucuzdu ama açıkçası İsveç'ten daha pahalı bir ülkeye gitmek akıl sağlığı açısından pek de iyi olmaz gibime geliyor. (Almanya x2'ydi Stockholm)
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

bu arada ryan airle bi yere gitme amacın olmucak abi
bos oldugun hafta sırayla gittiği butun sheirlere bakcan
en ucuz hangisiyse ona gitrcen
eauheahuea
ole plan program olmaz ryan airla
ucuz biletin götürdüğü yere gircen

Bir de ryanair alırken nereden kalktığına ve oraya nasıl ulaşıldığına mutlaka bakın.

Hamburg Lübeck'ten bilet aldık, Hamburg'a 300 km bedava geldik, ilçesine adam başı 10 euro bayıldık. Stockholm Svatska - Stockholm Meydan 22 euro git geldi. Böylece 22 euro'ya git-gel uçtuğumuz uçağa binmek için 40 euro ekstra yol parası ödemiş olduk.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben
NRWF de kalıyodum
bochumda
trenle shuttle kalkan yere kadar gittim beleş
ordan shuttleada beleş bindim
transporter tipi arabalardı
buyuk ihtimalle sizde beleşe binerdiniz sormadınız

ama isvecde evet 23 euro gacırt giriyo
yapcak bişi yok
normal havalimanıda 10 euro felan zaten
yane isvec pahalı
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

50 yaşında emekli meh meh meh diye gezen evli barklı adam mentalitesiyle gezeceğim, parti karı kız peşinde koşmak son istediğim şey

brugge. çok sakin şehir ama merkeze yakın tek bi bar bar, oraya girince boyut değiştirdik, insanlar çıldırıyordu içeride. sıkılıp fikir değiştirirsen orayı bul.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah ben gelsem olur mu? Adana'ya en son 2000'de gitmiştim, yediğim her şeyi sevdim lan. Ciğerden tiksinirdim onu bile sevdirdi adamlar.

Bir tek bici bici sevmemiştim. Gerçi yemeye gerek yok, her yerde künefe + maraş dondurması kombosu var zaten.

Yiyerek ölmek istesem Adana'ya taşınırım direk sdg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...