Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.8 [10mayis12]

Kharon

Öne çıkan mesajlar

• 3 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...

Biraz daha ekleyip B450 chipsetli ve Ryzen 5 1600AF yada Ryzen 5 3600 işlemcili sistem alınabilir. 110Q için de bence 535tl vereceğine 50 lira fazla verip Phanteks P400A daha iyi. Alttaki listeye P400A yada P300A ekleyince 3500 civarına geliyor. SSD eksik bi o da 300 lira civarına bulunabiliyor 240GB olanlar

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

TL;DR: Anakart arıyorum

CPU ve GPU upgrade yapmam gerekiyor. Aynı anda cüzdanı tamamen boşaltmamak için de CPU'ya odaklandım

Mevcut sistem

- 1060 6gb 

- i5 7600 

- 2x8gb 2400 mhz ram

- gigabyte h270-hd3 motherboard 

cpu upgrade yaparken anakart'ı da güncellemem lazım onu da fark ettim; ama fiyat performansta ağzıma etmeyecek hangi anakartı almam lazım onu çözemedim. 

- cpu: 10700 düşünüyorum

- ileride gpu ve ram upgrade de olabilir. ram'e karar vermedim ama gpu'da 2060 veya 2070'e çıkma durumu olabilir bu senenin sonunda falan. 

Özete gelecek olursam, ileriye dönük upgrade'leri destekleyecek, fiyatta yormayacak anakart ne alayım? 

ZaugnaKhaldun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir ara 10700k almayı düşünüyordum. Sonra gönlüm 3700x'e kaydı. Şimdi 3900x bakıyorum. Almaya karar verdiğimde yeni CPU'lar gelir, bir müddet de onlara bakarım.

GPU'da ise tercihim 2070 Super.  Fakat Q4'de yeni seriler gelecekmiş, bekleyebilirim. Anakart B550. X570 fiyatları biraz daha düşerse onlara da yanaşabilirim.

Bu kararsızlıkla ben zor toplarım.

Zaugna'nın sorusuna cevap ise B550, çünkü içinde PCIe 4 var.

Sosyal ağlarda paylaş

işlemciyle sadece oyun oynayacaksanız şu 7 serilerini almayın gözünü sevim, daha bütün çekirdekleri kullanan oyun yok, 6/12 ler gayet yeterli, eşşek gibide artıyor zaten. ekran kartı önemli, ama şimdi yeni seriler geliyor şuanda ekran kartı almayın derim. eylülü bekleyin. paranızı dolar olarak tutun. 1080ti nası piç olduysa 2080ti da öyle olacak, piç olmak değilde, eski kalacak işte anlayın.

Sosyal ağlarda paylaş

• GERGE unpinned this konu
  • Yeni Oluştur...