Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

2 ay 140kg ile calisip sakatlanip 3 ay yatacagina, 5 ay 100kg ile calis garantide ol. Yavas ama devamli buyursun.

Bu arada cok yapilan bir hata ozellikle piramit yapilan compound hareketler icin. Mesela squat yapilacak, adam 80-90-120-140kg diye yapiyor. Boyle olmaz. 2-3 set isinma yaparsin mesela 40-50kg ondan sonra hedef 140 mi? 120-130-130-140 yaparsin. Ya da 120-130-135-140. Aralik ne kadar dar ise o kadar intense olacak. Yoksa piramitin ilk setlerini hafif gectikten sonra son sette 4RM ile cikarmak ne kadar anlamli?

Bu arada kaslarin adaptasyonu isin sadece bir boyutu. Eklemlerde kilolara adapte olmali. Merkezi sinir sistemi de. O yuzden mesela steroid kullanan beginner kardeslerimiz (deca haric) kendilerini kolay sakatliyorlar. Kaslar cilginca gelisiyor ama idman tecrubesi bir yili gecmemis dolayisiyle eklemlerde adaptasyon dusuk seviyede. Abaniyorda abaniyor sonra eklemler isyan ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Perfect e kesinlikle çok çok çok çok katılıyorum.
Starting Strength programındada öyledir mesela atıyorum 90 kilo squat yapacaksın önce bir boş barla başlarsın sonra 10 10 takarsın 40 dan başlarsın 10 tekrar 60 a çıkarırsın 8 tekrar 80 e çıkarırsın 6 tekrar. Şimdi 90 a geldin diyelim gerçek set o zaman başlar. 5 tekrar 3 set yapar geçersin. Hatta programın excel dosyası vardı onda daha detaylı yazıyorda bulamadım şimdi.

Ben salonda çok görüyorum adam gavura saldırır gibi salona girişinde kürdan kullarıyla 20 kg dambılları alıp anında kaldırmaya filan çalışıyor bunlar komik şeyler :D
Sosyal ağlarda paylaş

Spordan çıktım ne yesem...

Bir de sıvı amino alacam dandik beslenmeden bir türlü genişleyemiyorum kaslar içine büyüyor cücük gibi dışı

Ben de bir ağrımı kadın bedeninde anlatayım, omuz çalışıyodum yukarı kaldır indir oraya ağrı bastırıyor ora tam olmasa da oralara omurilik değil de diğer tarafa doğru(sol desem de olur):

http://i.imgur.com/dQCKR.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Sevki'nin gosterdigi yerde boyle hafif bi sislik/sertlik var bende de, senelerdir gitmiyor. Doktora gittigimde soyledim bi, siklemedi adam yag bezesidir falan dedi. Boyle avuc icim kadar bisey. Tam da oralar agriyor. Iyice killaniyorum.

Var midir benzer seyler sizde de?
Sosyal ağlarda paylaş

bi alet var ya şeklinde alet ayakları aşağıda sabitleyip, belden aşağı doğru yere doğru eğilerek terk mekik tadında bişiler yapıyoruz

hah işte o alette karın kaslarının fln çalışması gerekirken belim çok pis acıyor, normalde 10 tekrar yapmam lazımken 3.yü 4.yü çok zor çıkarıyorum.
salı günü hatta çok mu zorladım naptım hayatımda ilk defa belim uyuştu bildiğin.

tırstım şimdi yapmıyorum o aleti, belki kilom çok fazla olduğundan bele çok yük biniyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bi alet var ya şeklinde alet ayakları aşağıda sabitleyip, belden aşağı doğru yere doğru eğilerek terk mekik tadında bişiler yapıyoruz

hah işte o alette karın kaslarının fln çalışması gerekirken belim çok pis acıyor, normalde 10 tekrar yapmam lazımken 3.yü 4.yü çok zor çıkarıyorum.
salı günü hatta çok mu zorladım naptım hayatımda ilk defa belim uyuştu bildiğin.

tırstım şimdi yapmıyorum o aleti, belki kilom çok fazla olduğundan bele çok yük biniyordur.

sen nası gidiyosun lan spora ? ben gidemiyorum resmen işe başladığımdan beri, bu haftasonu ALLAH IZIN VERİRSE gidicem.
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

senko, o aletin karınla pek ilgisi yok. Bel hareketi o. Yaparken mümkün olduğunca belini bükmemen lazım. Ağrı oluyorsa belinde önceden bir sorun vardı muhtemelen. O durumlarda yapılmıyor o hareket zaten. Spor hocana danış derim.

anladim hocam
danisayim gercektende.
bel tehlikeli, sakata gelmez oyle.

bildigim kadari ile bi rahatsizligim yok ama, hani hayatimin daha onceki devrelerinde sporla hic munakasam fln da olmadi ki sorun yaratsin. Dogustan fln bir problemler olabilir belkim.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

senko said:

sen nası gidiyosun lan spora ? ben gidemiyorum resmen işe başladığımdan beri, bu haftasonu ALLAH IZIN VERİRSE gidicem.

is cikisinda gidiyorum abi
6 da cikiyorum genelde 6.30da spor salonundayim, evime 10dakika bisi zaten. 8 gibi de evde oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

onda omurgadan hareket etmek sıkıntı yaratabilir. hip hinge yapmak lazım.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=XcW_7bHQQ2Q

yani omurga hep nötr ve sabit kalacak. ayakta kıçını geriye atarak iyice hareketi oturtmak lazım.

ters mekik için senkoya yazmıştım bunu bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

tiLi said:

yani omurga hep nötr ve sabit kalacak. ayakta kıçını geriye atarak iyice hareketi oturtmak lazım.

ahah büyüksün doktor gibi recete yaziyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam paleotik idman yapiyor. Ahhaha :D

Ben sadece deadliftte bir iki set takiyorum. Squatta falan takmam. Ama onu da birakabilirim nefes kontrolumu engellerse.

Bu arada ben adidas'in ici kalin sungerli bilekten baglanan eldivenini kullaniyorum. Cok cok memnunum. Bi cift nike parcaladim ondan once. Eldivensiz pek yapamam sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

tiLi said:

tiLi said:

ahah büyüksün doktor gibi recete yaziyor.

sana da kilo alma beslenmesi yazmıştım asıl o tam reçeteydi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...