Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interneti yavaş olmayan var mı? vol.2

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Gebze'deki POP router'ında kart arızası oluşmuş. İstanbul, İzmit, Sakarya ve Yalova'da erişim sorunları ortaya çıkmış. Alarmlar genellikle bu gibi servisleri etkileyen durumlarda üretiliyor. Şirket genelinde müşteri hizmetleri gibi noktalara ise bülten olarak çıkıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
hmm eski müşteri için 50 mbps f/p en iyi gibi değil mi? şuna girmeden hızı yükseltsem sanki. 35 mbps var şuan bende.

ben bu açıklamayı da anlamadım. artık kota uygulaması var ama size ücretsiz kullanıdırıcaz kotayı aşarsanız. hadi hızı da arttırdık artislik yapmayın artık yoksa kotayı aşarsanız paralı yaparız bak adını kota yaptık legal mevzuatta yırtmak için. ona göre bişi mi bu anlamadım.

faturada kota aşımını, ücretini gösterip firma karşılıyor gibi falan mı yapıcaklar? eski aknlı sistem sadece akn sonrası hız artmış üzerine adı değişmiş gibi geldi. kotalı yapıp ekstra kota aşım ücreti alıp hızı indirmeleri saçma yoksa.

biri açıklayabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

hmm eski müşteri için 50 mbps f/p en iyi gibi değil mi? şuna girmeden hızı yükseltsem sanki. 35 mbps var şuan bende.

ben bu açıklamayı da anlamadım. artık kota uygulaması var ama size ücretsiz kullanıdırıcaz kotayı aşarsanız. hadi hızı da arttırdık artislik yapmayın artık yoksa kotayı aşarsanız paralı yaparız bak adını kota yaptık legal mevzuatta yırtmak için. ona göre bişi mi bu anlamadım.

faturada kota aşımını, ücretini gösterip firma karşılıyor gibi falan mı yapıcaklar? eski aknlı sistem sadece akn sonrası hız artmış üzerine adı değişmiş gibi geldi. kotalı yapıp ekstra kota aşım ücreti alıp hızı indirmeleri saçma yoksa.

biri açıklayabilir mi?

akn kalktı kota sonrası hız düşümü demiş gibime geldi benim.

valla hiç yoktan iyidir, akn toptan kalkması zaten birz abartı bir istekti türkiye şartları için, en güzeli minimum 100gb kota, sonrası 200-300 diye gitseydi şimdiki 50-75-100gb lık tarife fiyatlarına göre daha iyi olurdu. baştan direk akn kaldır dediler biraz sıçış oldu orada.
Kablonet ve superonline direk kotan dolunca internetin kesildiği modele geçtiler mesela. aknli olanda maximum verdiği hız 25 mpbs gibi bişeydi en son baktığımda.

bu hız düzeltmesi gayet iyi olmuş, kota dolunca net kesilmiyo extra hızlı internet kullanıyorsun vs iyi yine. (tabi böyle olacaksa)

gece 2 sabah 8 arası kotadan saymama muhabbeti devam ediyordur inş.o gece muhabbetinide 2 yerine 00 a çekseler daha güzel olur. (tabi bu olayda devam edecekse hala)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu yazıyı kendime görev edindim;

Yaklaşık 9 yıldır Ataşehir bölgesinde Superonline fiber kullanıyordum. Geçen seneden itibaren akk'li 50mbit paketleri kaldırarak 24mbit şeklinde sunmaya başlamıştı ve artık yüksek hızlı paketleri alamıyordun (kotalı paket harici) 9 yıldan sonra ISS değiştirmekten korkuyordum, çünkü SOL Fiber gerçekten dl hızları ve ping açısından bariz olarak en iyi ISS

1 hafta önce Vodafone fiber'e geçtim. 3 ay boyunca taahhüt cayma bedeli olmayan bir pakete. Dedim memnun kalmazsam geri dönerim SOL'a. Vodafone fiber'de sol altyapısını kullanıyor, yani eve kuruluma gelen kişi binanın altındaki kutuya ya hiç uğramadı ya da sol kablosunu çıkararak vodafone'a falan taktı galiba. Zil çaldı ve 30 sn sonra daireye geldi adam.

Avrupa da ki sunuculara (sadece almanyada test ettim) olan pingim'de aynı. DL hızım da ne aldıysam onu veriyor. (USA sunucularına yaklaşık 20ping daha fazla alıyorum Vodafona'da, SOL'da daha düşüktü) Bu testler Cumartesi akşamı saat 10 gibi yapıldı

Aldığım paket ise 100mbit 200GB AKK (ilk 12 ay 79tl, sonraki 12 ay 89tl) (Vodafone mobil hattınız var ise, bu fiyat üzerinden aylık 6tl daha indirim yapıyor)
Kotayı aşsan bile hızın 24mbit'e düşüyor. Zaten SOL' da ki tarifemde 24mbit 200gb akk idi
500tl'e kadar olan cayma bedelini de Vodafone' faturanızdan mahsup ederek ödüyor. (3 ay deneme kampanyasında geçerli değil bu cayma bedeli ödeme mevzusu, direk 24 ay taahhüt vereceğinizi belirttiğinizde karşılıyor)

Özetle eğer binanızda SOL FİBER altyapısı var ise gram düşünmeden Vodafona'a geçin. Şuan ki paketleri çok iyi. 3 ay cayma bedeli olmayan kampanyayı da seçmenizde fayda var, en azından 2019 sonrası neler olduğunu görürsünüz. (bu 3 ay boyunca zam yeme şansınızda yok, bir nevi taahhütlü ama 3 ay içerisinde cayarsanız bedel ödemezsiniz)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...