Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interneti yavaş olmayan var mı? vol.2

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

PrudenT said:

uydunet vpn'li vpn'siz 1mbit her türlü. allah belanızı versin ya

çok çok büyük küfür ediyorum ya öyle böyle değil. nasıl bir akıl mantık ya bu. dial up döneminde bu kadar acı çekmemiştim. ne de olsa alışıktım yavaşlığa. şimdi 50'ye alıp 1 alıyor olmak çıldırttı.

aradım bir daha, adam dümdüz dedi valla: Türksat kaynaklı değil BTK'nın ülkedeki olaylar nedeniyle yaptığı bir uygulama, bu yüzden maalesef saat de veremiyoruz.

şu 2 günün internet parasını vereni sevsinler bu arada. çok net şikayet edicem olay çözüldükten sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

Aluriel said:

speedtest yaparken yurtiçi değil de us/eu server seçmeyi dene bakalım değişecek mi sonuç

http://www.speedtest.net/result/5773768006.png

http://www.speedtest.net/result/5773772747.png

superonline fena değil gibi ya. facebook/twitter/youtube dışında normal bende hız.

dl yapabiliyor musun peki o hızlarda? yada yüksek kalitede stream izlerken falan sıkıntı var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

abi superonline'ı koydum.

işte köylü interneti kullanınca böyle oluyor; ttnet, kablonet hükümete göbekten bağlı hizmetler, hükümet istemese dahi lan yaranalım diye böyle saçma bir işe bile girişebilirler. Ben sırf böyle salaklıklardan dolayı misal kablonet'e sayıyordum sövüyordum. Ev arkadaşım kablonet bağlatalım baskısı yapmasına rağmen gittim superonline bağlattım.

Yani, 1 mbit alıyorum diyenler iss'lerini yazsınlar ona göre yorum yapalım. eğer hepsi kablonet ise örneğin kablonetin başındaki adam "makinalar soğusun az" diye yavaşlatmış olabilir. devlet kurumu gibi ennihayetinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

calimero said:

Aluriel said:

speedtest yaparken yurtiçi değil de us/eu server seçmeyi dene bakalım değişecek mi sonuç

http://www.speedtest.net/result/5773768006.png

http://www.speedtest.net/result/5773772747.png

superonline fena değil gibi ya. facebook/twitter/youtube dışında normal bende hız.

dl yapabiliyor musun peki o hızlarda? yada yüksek kalitede stream izlerken falan sıkıntı var mı?

şimdi zamunda'dan bir dosya indirdim random ve yüksek seeder'li. Saniyede 2,5-3 mb ile indirdi.

vimeo'dan random bir 1080p video açtım, bilmiyorum tabi ne kadar 1080p'dir yabancı bir kısa film. canavar gibi oynatıyor.

sizin iss'de olabilir yani sorun.
Sosyal ağlarda paylaş

@calimero
Saçma sapan konuşma.

Superonline fiber verdi de biz mi almadık. Ya ADSL-hipernet ya kablonet opsiyonumuz var, itibariyle simetrik ve tarifeleri daha uygun olan uyduneti tercih ediyoruz. Hizmetinde de normal şartlarda hiçbir sıkıntı yok, dün akşamdan beri devlet güdümünde hızı kısıtladılar sadece. Bugün bizim başımıza gelenin yarın senin başına gelmeyeceğinin de bir garantisi yok, superonline bulunmaz hint kumaşı değil. Müşteri hizmetlerinden de kimse memnun değil ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

@bright

olm şaka mısın aa, bana ne uydunet'ten superonline'dan.

ben sevmiyordum abi uydunet'i bana kötüsü denk gelmiş olabilir. ancak tam tersi sizin için de geçerli, ya bizim muhitte sıkıntı yok diye siz de övgüler düzüyordunuz. da dediğim gibi biz mağdur taraftayız bizim birbirimize girmemiz saçma. geyik olsun diye yazmıştım köylü interneti diye, alınma yani hemen, ben de farkındayım fiber olmasa gidip ben de ttnet-uydunet'e domalacaktım.

ha ama şunun da farkına varın, "düne kadar iyi hizmet alıyordum" değil işte olay. hükümetin hız kısıtlaması diye de bir şey yok. aha koydum rakamları. kablonet'in kafasına göre hız kısıtlaması var. O yüzden;

REFUSE
RESIST

kabullenmek, aman aslında ne kadar iyi demek yerine.

@bathory

o zaman da işte böyle sana tecavüz ederler panpa. ttnet'te superonline'da bir şey yokken dial-up bağlantı sesini duyarsın yakında. bırakın bu küçük burjuva direniş kafasını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...