Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Interneti yavaş olmayan var mı? vol.2

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

dün geceden beri YABANCI sitelere giremiyordum. dl hızında sorun yok, oyunlarda sorun yok falan derken bi dns'yi değiştireyim dedim ve sorun çözüldü. default dns hedeleri saçmaladı iyice sanırım. d-smart net kullancısıyım. şey yapamayan olursa diye yazdım bunu. sinir yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi benim son 1 haftadır falan internetim berbat ya.Antalyadaydım berbattı şimdi eskişehire geldim hala aynı.Dizi izleyemiyorum bile dolmuyor baya bildiğin 10dk falan 5sn izlemek için bekliyorum.Dl hızı yine 300 falan çıkıyor, oyunda ping yok ama sitelere giremiyorum.Nedendir bilen var mı ? Dns ler google 8 8 8 8 dns leri.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Ay içinde 16mbps'ye kadar 75 gb AKK li Ultranet'e geçtim. Direk AKK'deyim hızı ölçtüm ordan biliyorum.

Demin WoW'dayım, karakter değiştirdim "Character not found" relog yapayım dedim bir daha bağlanmadı, WoW launcher hiçbirşey göstermiyor. 1 saat uğraştım neden yahu, birtek wow'a bağlanmıyor, web normal.

Hep tiksinmişimdir ipv6'dan, onu bile kapadım. Kullandığım ekstra firewall'u kaç defa reset ettim.

En son artık modemi bir reboot edeyim çok mu uzun bağlıydım acaba dedim. Bağlandıktan sonra 2. 3. link e tıkladım firefox'da ŞAK AKK kullanımı aktifleştirildi 3 mpbs oldu hızınız diye yazı çıktı ttnet'ten ilk defa. (paket değişeli 4 gün felan oldu)

Sonra WoW'u denedim, aaaa bağlanıo. WoW Launcher'da web browser ya, la bu mal AKK mesajını gösterecem diye WoW'a bağlantıyımı engelliyo diye düşündüm, güldüm geçtim.

Mal ttnet, zaten hızı ölçtüm 16mbps bağlı gösteriyor modem, ama hız düşük. Ve hız 3mbps değil, 4 mbps speedtest.nete göre çünkü ilk DL başladığında 8mbps PEAK yapıyor sonra iniyor. Filtrenizi ***** dedim geçtim :D
Sosyal ağlarda paylaş

finlandiyada 10-20 euroya internet hep. kota mota yok.

3g 4g mobil internetlerinde bile kota yok. cidden yok, hani zaten ucuz ama kotali aliyim ucuz olsun deseniz de kota yok.

adamlar bitlerinizi bytelerinizi saymiyor.

bizimkilerde nasil teknoloji varsa her bir 1'i ve 0'i sayiyor yeminle.

Sonera:

gaynak: http://www.sonera.fi/media/13b89469a9f3b00418fa902b84ec6c95e84d59db/13b89469a9f3b00418fa902b84ec6c95e84d59db.pdf

Sosyal ağlarda paylaş

Oynuyorlar bu ara. Altyapı aynen kaldı galiba, aboneler artınca artık olan kullanıcıların bağlanma hızları düşüyor.

Ben 8limitsiz (123tl) de iken, hat kalitesi (margin) 20 down 10 up idi.

Ultranet 16mbit 75gb AKK ye geçince 16mbps bağlanıo ve ilk hafta margin 15 down 15 up idi.

Daha demin kesildi internet şimdi, gene 16 mbit bağlanıp ama margin 8 down 17 up oldu. Oyuncak gibi oynuyolar :D

Allahtan Line Attenuation 10 dan düşük.

Bu arada ben Comodo dns kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

google dnsleri pinglediğimde 50-60ms arası bir değer görüyorum. Doğru gibi sanki?
Blocklandığında/ya da local olmuştu bi ara neydi o? pingler cok daha düşüktü diye hatırlıyorum ki şaibeliydi. Ya da request timed out olmaz mı blockluysa hala?
Bu arada çoğu dns hayvan gibi laglı cok yüksek msler var, otomatik kullansak zilyon tane yer banlı. ******larını *****larını diye yardırıyorum hergün bıktırdı yani
Ne yapsak bilemedim ama kesin çözüm olarak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...