Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Team Fortress 2 #2

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
Cuce said:

2 sne eoluyo snaırım benım en son bakalı.

soldier geliyo karsına roketmi atcak, güdümlü kedimi atcak, opsuran civcivmi atcak bilmoyosun. fpsmı oynuyoruz wormsmubelli deil.

hersey o kadar belirsizki anlamlı bi tepki vermeiyosun hibişeye

Team Fortress 2 nin ilk çıktığı günkü gibi tertemiz bir sunucu ayarladım hala oynayanlar veya oynamak isteyenler varsa ip:185.126.177.44:27018
Sunucuda hiçbir plugin, reklam yok bütün kozmetikler kapalı kedi atan opsuran civciv atan silahlar da yok.
Varsa bir öneriniz paylaşabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

TF2'de sondan bir önceki güncellemeden beri ciddi bağlantı sorunları çekiyorum.

oyuna girdiğimde pingim 50-70 arası. 2 dakika geçtikten sonra >900. 2 dakika buralarda takılıp geri 100ün altına düşüyor ama bir müddet sonra yine aynı terane.

forumlarda aradım ettim tavsiyeler sonucunda:

laptopa bikaç kez detaylı virüs taraması yaptım bişe bulamadı

oyun grafik ayarlarını tavsiye edilen işaretli değerlerden düşük moda aldım işe yaramadı

modem arayüzünden kaynaklanıyor modemine reset at dediler 2 kez yaptım yine fayda etmedi

farklı lokasyonlardan serverlar denedim ı-ıh

ekran kartı ısınıyo dediler soğutucuyla çalıştırdım yine yok kaldı ki ping >900ün üstüne fırlayınca yeni harita bul diyorum 0 sonuç verip harita bulunamadı diyor yani donanımsal bişe olmasa gerek

akla gelecek herşeyi denedim ama şu sorundan kurtulamadım bir türlü. steam'e a yazdım ama sallamadılar bile euroları cebe indirirken gayet hızlı hizmet veriyolar ama (!)varsa bir fikri olan gerçekten çok makbule geçer çok sevdiğim bir oyun ama bana laptopı camdan attıracak sıkıntılar veriyor

edit: pink fırladığı anda telefondan speedtest uygulamasıyla test yaptırıyorum operatörün vaad ettiği değerlere çok yakın sonuçlar veriyor yani internette de değil sorun + steam'in sağladığı uygulamayla ekran kartlarını da güncelledim işe yaramadı
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Kendin oyun aç bir sunucuya girmeden, bağlantıyla mı alakalı en rahat öyle anlarsın. Ayrıca net_graph 3 yaz konsola öyle bak.

net graph yazınca çıkan grafik kıpkırmızı. ping 70 diyo sonra 665e fırlıyo. netten bakıp flush dns yaptım yine bi boka yaramadı. hakkaten makineyi fırlatıp atma evresindeyim şu an. iki dakka kafam dağılsın diye oyuna giriyorum dayak yiyip çıkıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Anhora said:

https://chrisdown.name/tf2/

Şunun içinde bad connection için ayarlar var.

Ben dx9frames'i editleyip autoexec.cfg olarak Team Fortress 2 > tf2 > cfg 'nin içine attım.

http://s5.dosya.tc/server/zghgr9/autoexec.rar.html

Belki işe yarar.

autoexec.cfg dosyasını değiştirmek için bulamıyorum. bu ilk linkte gönderdiğin dosyaları nereye kopyalamalıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

Nergal69 said:

abi bu dl hızındaki vadiler neden oluşuyor ya kafayı yicem. 3-4 mbitlik internete ayda 25€veriyorum teşekkürler Telekom AG(!)

http://speedof.me/show.php?img=160609075548-3020.png

hiç anlamamakla birlikte net_graph sonucunu da koyiyim

http://i.hizliresim.com/l1jmmX.jpg

Biz İstanbuldan Frankfurta daha az ping alıyoruz:D 3g ile mi bağlanıyorsun?
O vadilerin sebebi de site 1 den fazla test yapıyor arka arkaya aralarında da vadiler var
Sosyal ağlarda paylaş

abi yok ya bildiğin DSL modem sadece WLAN'dan bağlanıyorum. şimdi diyeceksiniz ki WLAN yapar kablo bağla ama oyunu 1 seneden fazladır oynuyorum son iki aydır var bu olay. amk Telekom dersin koskoca firma dersin bizim şehirdeki altyapısı en fazla 6mbit destekliyo. ama mağazalarına git size 16mbit hızlı internet verelim diyo. ulan altyapın 6 anasını satiyim ne diye 16 satıyosun
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Sen tek açtın mı, kendi bilgisayarında, create server ile? Bu internettense hiç bir şekilde düzeltemezsin.

Anhora'nın verdiği dosyayla dün hiç sorun çekmedim. ama bugün yine aynısı oldu. yoruldum gerçekten. sonra dediğin aklıma geldi lan game kurdum tabi orda ping 1. açık server kuramadım bi türlü internetten adımları takip etmeme rağmen. yalnız oyun kurarken konsol ekranın kırmızıyla iki satır vardı birinde item list mismatch after update gibi bişey yazıyodu altında da we ask for EGHLAD you respond DFSFS gibi bişe yazıyodu anlamadım. yine de lan oyun kuruldu tabi
Sosyal ağlarda paylaş

windows+r tuşuna basıp cmd yazıp enterla sonra açılan pencereye ping google.com -t yazıp enterla sonra oyuna gir oyunda pingin fırladığında alta çekip bu penceredeki pinge bak oyunla mı alakalı internetinle mi alakalı kesin anlaşılır.Wireless kullanıyorum demiştin modemin kontrol paneline girip wireless kanalını değiştirip dene.Otomatikteyse diğerlerini dene. Değilse otomatiğe alıp dene.Android kullanıyorsan wifi analyzer indirip hangi kanal en uygun öğrenip ona geçirebilirsin modemini.
Sosyal ağlarda paylaş

Nergal69 said:

eldar said:

Sen tek açtın mı, kendi bilgisayarında, create server ile? Bu internettense hiç bir şekilde düzeltemezsin.

Anhora'nın verdiği dosyayla dün hiç sorun çekmedim. ama bugün yine aynısı oldu. yoruldum gerçekten. sonra dediğin aklıma geldi lan game kurdum tabi orda ping 1. açık server kuramadım bi türlü internetten adımları takip etmeme rağmen. yalnız oyun kurarken konsol ekranın kırmızıyla iki satır vardı birinde item list mismatch after update gibi bişey yazıyodu altında da we ask for EGHLAD you respond DFSFS gibi bişe yazıyodu anlamadım. yine de lan oyun kuruldu tabi

Bence sen steam ve tf2'yu kaldırıp yeniden kur sonra eklersin cfg dosyasını. Modemde ayar mı var acaba oyunun pingini kısıtlayıcı. O da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar çok sağolun telekomla iletişime geçip kalayı bastım çünkü bugün speedtest sonucum 0.98 mb dl verdi. düzelttik test edin diye yazdılar fb'tan. bugün yarın girip bi bakıcam aynı sorun oluyo mu olmuyo mu diye. oluyosa yukarıda bahsedilenleri tek tek denicem.

edit: eldar evet kablosuzdanım ama dediğim gibi 1 yıldan fazladır oynuyorum son iki aydır var bu olay
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...