Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

avrupada bir araştırma

chagy

Öne çıkan mesajlar

SPORTFIVE tarafından 4-15 Kasım 2002 tarihleri arasında telefonla 600 kişi arasında yapılan anket sonuçları, bugün Conrad Oteli´nde düzenlenen toplantıyla açıklandı. Araştırmalar hakkında bilgi veren SPORTFIVE Türkiye Genel Müdürü Bernd Schauz, anket şeklinde yaptıkları araştırmalarda çeşitli sorular sorduklarını vurgulayarak, ´´Araştırmayı telefonla 600 kişi arasında yaptık. 15-69 yaş grupları olmak üzere futbola ilgi duyan kesimler üzerinde anket gerçekleştirdik´´ dedi.

Anket sonuçları hakkında bilgi veren SPORTFIVE Almanya Marketing Müdürü Katrin Schnabel ise yaptıkları araştırmalar sonucunda Türkiye´nin en popüler kulübünün Galatasaray olduğunu söyledi. Schenbel, Türkiye´nin yaklaşık 29 milyonluk nüfusunun 15-69 yaş grupları arasında olduğunu anlatarak, ´´Bu kesim ayrıca futbola ilgi duymakta. Buna göre düşündüğümüzde Galatasaray anket sonuçlarında yüzde 41 ile en popüler kulüp olarak ortaya çıktı. Daha sonra yüzde 34ile Fenerbahçe, yüzde 15 ile Beşiktaş ve yüzde 6 ile de Trabzonspor enpopüler kulüp olarak görüldü´´ diye konuştu.

Fenerbahçe En Sevilmeyen Kulüp

Ankette;En sevilmeyen kulüp hangisi;sorusunu da yönelttiklerini kaydeden Schenbel, şunları söyledi:Burda Avrupa´ya göre ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Avrupa´da genelde sevilmeyen kulüp söylenirken, Türkiye´de yüzde 60´ı bu konuda görüş belirtmedi. Bu soruda yüzde 23´ü Fenerbahçe´yi, yüzde 14´ü Galatasaray´ı, yüzde 3´ü Beşiktaş´ı ve yüzde 1´i de Trabzonspor ve Gençlerbirliği´ni sevmediğini söyledi. Bu arada Türkiye´de en fazla ilginin milli maçlara olduğunu gördük. Daha sonra sırasıyla Birinci Süper Lig, Türkiye Kupası ilgi görüyor.

En İyi İmaja Sahip Takım Galatasaray

Avrupa´ya göre Türkiye´de Dünya Kupası´na ilgi alt sıralarda bulunuyor.Katrin Schnabel imaj konusunda da araştırmalar yaptıklarını ve bu konuda da Galatasaray´ın yine daha başarılı olduğunu ifade etti. Galatasaray´ın 3 büyük kulüp içinde en iyi imaja sahip kulüp olduğunu vurgulayan, Schenbel, sözlerini şöyle sürdürdü:Avrupa çapında 126 milyon kişi Galatasaray´ı tanıyor. Bunların 33 milyonu Galatasaray´a sempati duyuyor. Sempati duyanların 15 milyonu Türkiye´den, kalanlar ise Avrupa´dan. Fenerbahçe ile karşılaştırdığımızda fark belli oluyor. Fenerbahçe´nin Avrupa çapında 17 milyon sempatizanı var. Bu bakımdan Galatasaray, hem en popüler kulüp, hem de en iyi imaja sahip takım olarak ortaya çıkıyor.

Taraftar ürünlerine en fazla harcama yapan taraftar kitlesi Galatasaray´da

SPORT+MARKT Kıdemli Proje Müdürü Stephan Schröder ise, Türkiye´de taraftar ürünlerine ilginin de yüzde 41 düzeyinde bulunduğunu belirterek, ´´Bu Avrupa ortalamasıyla aynı düzeyde. Ayrıca Türkiye´de futbola ilgi duyan katılımcılar, taraftarı oldukları takımı göstermekten hoşlanıyorlar. Türkiye´de taraftar ürünlerine en fazla harcama yapan taraftar kitlesi de Galatasaray´da. Galatasaraylı taraftarlar, yıllık 70 euro harcama yaparken, Fenerbahçeli taraftarlar, yıllık 35 euro harcama yapıyorlar´´ diyerek sözlerini tamamladı.

bu bir araştırmadır lütfen şu an ligde bulunduğumuz durumu buraya yansıtmayalım :-D (biliom çünkü şaibesaray ,şaibeşiktaş falan filan yazacaksınız hemen :-p)[hline]~Sultan of the Empire Earth~

[Bu mesaj chagy tarafından 23 May 2003 01:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde böyle olur zaten son 10 yılda en başarılı takım kimse onun taraftar sayısı artar. Mesele GSnin 14 sene şampiyon olamadığı zaman da GS taraftarı ciddi anlamda azalmıştı. (azalmıştı derken artmamaıştı demek istedim)
Bu arada 600kişilik bir anket biraz sayı oolarak az değil mi?)[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 23 May 2003 11:52 tarihinde demiş ki:
ya gayet dogal
cunku dusunursek
5 6 yasında bi cocuk ancak takım tutmaya baslar
o zamanlarda eufa kupası
ust uste sampiyonukları goren cocuk su an 12 yasında felan ise cok normal galatasaraylı olması[hline]BonePART - Pepelek Saplar Birliği Başkanı

Ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'yleh wgah'nagl ftgagn
I am not fat you asshole, I am just big-boned.
Screw you guys; I am going home.
You must respect my authoritaaaaaaa.
BonePART FriarHealSuxx of Hun - Kay Server - Level 50 Drunken Friaa -(At last)

Iyıde bu ona bakmaz be , benım cocugum oyle 6s ve bjk yı tutamaz mesela,ısterse fener 100 yıl sampıyon olmasın benım cocugum fenerlı olmak zorundadır,ve kısmet ederse allah fenerlı olucaktır.Bu genelde boyledır,zıncırleme ısler.Bu demek oluyor kı fener herzaman daha fazla taraftara sahıp olucaktır.[hline]Simofle

-.-. --...--. .-.-.-.... ..-..-...-.-....-....-.-...-.... ---.-....--.-..--.-
Sosyal ağlarda paylaş

yazıyı ilk okuduğumda amma uğraşmışlardır demiştim , sonra fotomactı sanırım , ane dedim 600 kişi mi ?
Oha bu kadar az kişi ile olur mu dedim :=)
Ama aslında o 600 kişi doğru seçilirse sağlıklı sonuç verir , ama bu adamlar acep ne kadar objecktif ve uygun deneklerle yaptılar :=)

Bunun yanında simofle Benim tanıdığım bir Fenerbahçelinin Yaptığını sölicem Oha diceksin

Küçük oğlunun odasına sarı-kırmızı oda takımı aldı , Galatasaray forması , bayrakları falan aldı..

Açıklamasıda çok ben Fenerli oldum çok acı çektim oğlum neden acı çeksin , bari o mutlu olsun :=)

Bu olay gerçek yok olmaz falan demeyin :=)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Szasstam, 24 May 2003 12:20 tarihinde demiş ki:
yazıyı ilk okuduğumda amma uğraşmışlardır demiştim , sonra fotomactı sanırım , ane dedim 600 kişi mi ?
Oha bu kadar az kişi ile olur mu dedim :=)
Ama aslında o 600 kişi doğru seçilirse sağlıklı sonuç verir , ama bu adamlar acep ne kadar objecktif ve uygun deneklerle yaptılar :=)

Bunun yanında simofle Benim tanıdığım bir Fenerbahçelinin Yaptığını sölicem Oha diceksin

Küçük oğlunun odasına sarı-kırmızı oda takımı aldı , Galatasaray forması , bayrakları falan aldı..

Açıklamasıda çok ben Fenerli oldum çok acı çektim oğlum neden acı çeksin , bari o mutlu olsun :=)

Bu olay gerçek yok olmaz falan demeyin :=)

Fenerbahcelılıgı tartısılır o kısının.6 kasımda oglunu nasıl avutmus onuda yazsaydın,cok merak ettım.
Bu arada onceden dıyecegım lafı fılan yazmıssın,senı kırmayım, OHA.Umarım mutlu olmussundur.[hline]Simofle

[Bu mesaj Simofle tarafından 25 May 2003 02:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 25 May 2003 05:30 tarihinde demiş ki:
Biz Fenerliler direk cennete gidecegiz ama, siz tutun hala 6s, bjk falan..

Allah insana iki tarafta da cektirmez :)[hline]Gesp (a.k.a Baggio)
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111

Ahahahahaha :lol:[hline]~Sultan of the Empire Earth~
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Simofle, 23 May 2003 13:24 tarihinde demiş ki:
said:
BonePART, 23 May 2003 11:52 tarihinde demiş ki:
ya gayet dogal
cunku dusunursek
5 6 yasında bi cocuk ancak takım tutmaya baslar
o zamanlarda eufa kupası
ust uste sampiyonukları goren cocuk su an 12 yasında felan ise cok normal galatasaraylı olması[hline]BonePART - Pepelek Saplar Birliği Başkanı

Ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'yleh wgah'nagl ftgagn
I am not fat you asshole, I am just big-boned.
Screw you guys; I am going home.
You must respect my authoritaaaaaaa.
BonePART FriarHealSuxx of Hun - Kay Server - Level 50 Drunken Friaa -(At last)

Iyıde bu ona bakmaz be , benım cocugum oyle 6s ve bjk yı tutamaz mesela,ısterse fener 100 yıl sampıyon olmasın benım cocugum fenerlı olmak zorundadır,ve kısmet ederse allah fenerlı olucaktır.Bu genelde boyledır,zıncırleme ısler.Bu demek oluyor kı fener herzaman daha fazla taraftara sahıp olucaktır.[hline]Simofle

tum ailem fenerli ben ailenin en kucuguyum allaha sukur ailem dar goruslu deillermıs bu onuda benim seçimime hicbirsekilde karısmamıslar hatta babam kucukken saka yapardı gel sana istedigini aliim fbli ol diye:)
hepside saglam fenerlidir
bence sende ogluna boyle bir baskı yapma
hhos kucukken bi fener sapkası alsan fenerli olur direk:) ama demekki bizim kanımızda varmıs sarı kırmızı
Sosyal ağlarda paylaş

Aah ah fenerbahçelilerde ne galatasaray kompleksi varmış yetti kardeşim 6 kasım 6-0 falan. Siz zaten bu sene o 6-0 yüzünden şampiyon olamadınız :). Bence yeter yani bunun muhabbeti de. Ne derseniz diyin ilk süper lig şampiyonu, ilk uefa şampiyonu, ilk süper kupa şampiyonu olan takım biziz. ayrıca 6-0 muhabbeti de bana fenerbahçenin avrupada 6 maçta 0 puan aldiği günleri hatırlatıyor.[hline]Erive Dedayken

Querquobad Quane[SnowLords]
Sosyal ağlarda paylaş

fb'lilerin %75'i kalp krizinden ölmüş bu sene

bu durumda en çok galatasaraylı var

vede bu sene en çok türüyen taraftar kesinlikle beşiktaş taraftarıdır

etiler kısmındaydım bir süreliğine bugün, feleğimi şaşırdım
hayatımda görmediğim kadar beşiktaşlıyı 1 gün içerisinde gördüm

gizli taraftar bu beşiktaşlılar[hline]Erkek adamın çarşıyla, pazarla işi olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...