Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Muv-luv Alternative : Total Eclipse

Walrus

Öne çıkan mesajlar

22

oh ibrahim no danna kurtuldu neyse ki, "PÜH SİZE, SİZİN İÇİN Mİ CANLARINI VERDİ O ASKERLER" diyecekti, içine oturacaktı orada. kardeşi de mal pkk'lı gibi patladı. neyse ki DOĞULU CUYİ milletimizin şanına yakışır kişilik sergiliyor seride. çinli kıza da tam üzülüyordum, deyto.. aman detto flag açtı ama sanki.

sherlock holmes 2 filmi gibi oldu

moriarty: monitörden konuşan adam
moriarty'nin sağ kolu: yüzü yaralı tip
çingene ve fransız devrimciler: meryem ve saz arkadaşları

Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

abi elmastan 32-1024 arası kat daha sert bi madde organik sentezlenmiş, kristal yapıda değil, büyüyo ve biz bunu ağır topla falan kırabiliyoruz...

suspension of belief abartılara yarar, tutarsızlıklara değil.

http://muvluv.wikia.com/wiki/G-Elements

Ayrıca MOH minerallerde çizilme direnci olarak kullanılır. Sertlik olarak değil. Yanlışsam düzeltin geçen bi' Destroyer class tartışmasında söylemişti biri bi' kaç makaleyi kaynak gösterip.

Wiki'den bi' yorum :

Mohs hardness is merely relative scratch resistance at low energies. It is an imperfect comparison of mineral structure, molecular bonds, and intermolecular bonds, meant mainly for back of the envelope field tests. It is not the absolute predictor of what breaks what. kitchen knives through steak and diamond drill bits through chalk will all still eventually grow dull. it also has little to no effect on shock resistance or brittleness in the metalurgical sense. hit a diamond with a brick hard enough and it will shatter.
Sosyal ağlarda paylaş

e zaten sadece mineralleri sıralandırmak icin bir yöntem mohs. ama sertlik dendiğinde en ünlü sey mohs'tur.

organik ve kristal yapıda olmıyan bir malzemeyi gidip mohs scale 10da biterken 15 mohs scale!!!! diyince mary sue'luğun cılkını cıkartmıs oluyosun o kadar.
hanı gözümüze soka soka teknik detay vermiyen bir ip olmasa hiç sorun değilde, bi yndan teknikliğiyle real mechalığıyla hava atan bir seride yapınca bunları yoruluyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

e zaten sadece mineralleri sıralandırmak icin bir yöntem mohs. ama sertlik dendiğinde en ünlü sey mohs'tur.

organik ve kristal yapıda olmıyan bir malzemeyi gidip mohs scale 10da biterken 15 mohs scale!!!! diyince mary sue'luğun cılkını cıkartmıs oluyosun o kadar.
hanı gözümüze soka soka teknik detay vermiyen bir ip olmasa hiç sorun değilde, bi yndan teknikliğiyle real mechalığıyla hava atan bir seride yapınca bunları yoruluyorum ben.

Çevirilerde bi' yanlışlık mı var yoksa bahsetmediler mi bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla VN'da Yuuko MOH tan bahsederken 'scratch resistance' olarak bahsettiğini hatırlıyorum. Penetrasyon gücü düşük mermiler(36mm vs.) sekip gidiyo zırhlarının üzerinden. Ama yakın mesafeden yapılan 120mm AP atışları delip geçiyodu çoğunlukla.
Sosyal ağlarda paylaş

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20121017163742/muvluv/images/thumb/e/eb/-13_Battle_of_Rhodes.jpg/1000px--13_Battle_of_Rhodes.jpg

heyt be turk roundelli mecha gordukya, olsem gam yemem

daha onceki mechamiz anca suydu cunki

http://img.photobucket.com/albums/v28/SeiferAlmasy23K/MinaretScytheGundam.jpg

gerci bi nobel gundam diil

http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120818132219/gundam/images/8/8f/GF13-050NSW_Nobel_Gundam_Front.png
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Ya ben pek beğenmedim.
Güzeldi, kaliteliydi, ama yine de sevemedim.

Biraz daha hardcore bişeyler bekliyodum. Main casttan birileri filan ölseydi mesela. Sırf no-name elemanları harcadılar, ki bir noktadan sonra kimseye birşey olmayacağı çok bariz hale geldi, nasıl olsa hiçbiri ölmeyecek demeye başladıktan sonra bütün heyecanını kaybetti bölüm.

Köprülerin haremine dokunmadılar bile. "hasktir kızı yakalayıp self destruct kullandı" EVASION LOL "yuh kızların beynini hacklediler" BERSERK LOL "oha Tarisayı harcamışlar" NOPE LOL "lan Yui nin ağzını kırıyolar" KÖPRÜLER TO THE RESCUE LOL "hasktir Köprüleri oydular" NOPE LOL

Bu ne lan? Yastık kavgası yapsalar daha fazla kan çıkardı.

Ben böyle ilk 2 bölüm gibi hardcore bir bölüm görmeden bunu beğenemiycem sanırım, bol bol kan görelim ama no-name karakterler değil main castten birileri ölsün ancak o zaman rahat edicem eheh^^
O zamana kadar da bu seri benim için Total Cocktease olarak kalmaya devam edicek sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Bir ara hentai'ye bağlayacak herhalde dedim ama bağlamış kadar da oldu mübarek, mecha dedik ne çıktı?

Zaten "Muv-Luv figure" diye aratınca çıkan şeylerden belliydi. "Eve almana hanımın izin vermeyeceği şeyler" kategorisini geçtim, burada dahi paylaşılmaz?

Ama işte İsveçlisi, Rusu animede de olsa kendini belli ediyor, orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Abartsaymışsın biraz daha? Fanservice dozu gayet normaldi bugünün standartları için, figür ararsan zaten herşey için riskli içerik bulabiliyorsun neredeyse, o sektör öyle dönüyor. Kaldı ki uyarlanan oyun zaten eroge içerikli, tamamen sıfır fanservice beklentisi vardıysa eksik bilgiden olmuş belli ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet iyi ve sert bir 2. bölümden sonra 5. bölüme gelince şaşırdım ama sonradan tekrardan topladı. 10'dayım baya baya tekrar güzelleşti ve mecha serisine oturdu.

Yinede o mayo bölümleri biraz gereksiz olmuş bence, eroge kısma kısmi atıf herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
bayat buldum ben bu animeyi ya. VN'ciler için çekilmiş zaten belli, fazla birşey vaadetmiyor seriye yabancı adama. 13 bölüm birşey olmadı yani. aksiyon sahneleri kalitesiz, pew pew'dan ibaret. hollywoodvari, etrafta kıyamet koparken saçma sapan uzun dialoglara girip durmaları da sinir etti. hani yaptıkları dram da tırt. ölen ilk ekibe de üzülmedim hiç. karakterin bazı hareketleri de baya zorlama geldi. köprülüyü hiç sevemedim. worldbuilding kötü. özellikle ilk kısımda, 5 milyar insan ölmüş, hala seifuku giyip okula gitmeler, sakura ağaçları falan güllük gülistan. sonraki arclar biraz toparladı gibi ama hala ülkeler arası entrika çevirmeleri bana saçma geliyor. ülke kalmamış ki ortada. daha fazla yazarsam VN'ciler sebze falan fırlatabilir diye korkuyorum. mechaları çoluk çocuğun eline vermemişler en azından o bir artı. ending'i güzel baya. bitsin gene birşeyler yazabilirim.

pilot suitleri anlamak içinde herhalde bir doz suspension of disbelief gerekiyor. robot içinde darbelerden koruyor ama nereyi koruduğu belli değil. memelere özgürlük işte. yine de eroge içerikli oyundan çıkmasına rağmen fanservice şaşırtıcı derecede düşüktü.

bu sezondan knights of sidonia'ı izliyorum, muv-luv done right diye yazmıştı biri o yüzden bunu da izleyeyim dedim. adamın dediği doğruymuş, cgi'ı sorun etmezseniz snk'i izleyin.

http://i.imm.io/wMlj.jpeg

şurda kadro tanıtılırken baya göt oldum yalnız. içimden diyordum, bir türk olmaz böyle rollerde. tayço türk çıktı iyi mi. her gördüğümden göğüsüm kabarıyor artık. birde kiritsugu'nun sesi. yürü be ağır abi ibo asdasfgg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...