Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

battle.net accountumdan wow hesabım silindi

asetic

Öne çıkan mesajlar

satışın yasal olmaması bir şeyi değiştirmez. ortada para dönüyor ve bir dolandırıcılık var.

ayrıca satışın yasal olmaması diye bir şey de yok yani. blizzard'ın kendi yasası o, türk hukukunda karşılığı yok. sen gidip durumu blizzard'a sikayet edemezsin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

satışın yasal olmaması bir şeyi değiştirmez. ortada para dönüyor ve bir dolandırıcılık var.

ayrıca satışın yasal olmaması diye bir şey de yok yani. blizzard'ın kendi yasası o, türk hukukunda karşılığı yok. sen gidip durumu blizzard'a sikayet edemezsin yani.

ahlaka aykırı sözleşme yapılamaz kuralı var. satışı yasak olan bir şeyi satmak da ahlaka aykırı bir şey. hak doğurmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

olayın blizzle alakası olmadığına neden kafanız basmıyor anlamıs değilim senin blizzle yaptığın sözleşmenin olayla ilgisi yok ortada para varsa ve bu para birşeyin karşılıgında ödenmişse (cennetten arsa olur, wow karakteri olur ) ve ödenen para belgelenyorsa herhangi bir kayıp yaşadığınızda, bazı durumlarda kayıp yaşamanızı dahi beklemez devlet (cennetten arsa olayı) olaya el atar. ortada bir dolandırıcılık varsa olay bitmiştir örnekleri mevcut diğer bir cok online oyun için hukukta. Dava şeklen incelenir de dedim hani.
Sosyal ağlarda paylaş

yok öyle bir şey. ahlak denen şey malum elle tutulur bir kıymet değil. ama blizz başka ülkenin yasalarına bağlı qq diyemezsiniz.

hakimin hukuk yaratması diye bir şey var. en basiti onu geçtim victorun dediği gibi hani bunun vergisi derler adama. ticaret yapıyorsun satış yapıyorsun madem.

ha kanunsuz suç ve ceza olmaz mevzusu da sadece ceza hukukunda geçerli.

ticaret hukuku daha çok somut olay üzerinden gider.

eklemedim daha bunun iyiniyeti cart curt var.

bir de insanlar "orta zekalı bir vatandaş"ın zekasına sahipmiş gibi işlem görür hukuk karşısında.

satış normalde yasakken, blizzard 40 tane örnekle accountun ilk sahibine her seferinde hesabı vermişken, gidip dolandırıldım demek gerizekalılık oluyor. gerizekalılar haklarını korumuyor hukuk.
Sosyal ağlarda paylaş

bu durumda cennetten arsa satanlar masum. cennetten arsa alanlar gerizekalı oldukları icin parayı verdikleri kisi dolandırıcı degil? oldu canım.

blizzard'ın bir ulkeye baglı yasası diye bir sey yok. account satısını blizzard kendi yasaklıyor. satarsanız hesabınızı ve yakalarsam banlarım diyor. bu durumda senin satın aldıgın ve sonradan dolandırıcılıkla kaybettigin hesabın hakkında blizzard'a sikayet etme hakkın yok.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

bu durumda cennetten arsa satanlar masum. cennetten arsa alanlar gerizekalı oldukları icin parayı verdikleri kisi dolandırıcı degil? oldu canım.

hayır o kişi dolandırıcı o ayrı. cennetten arsa sattığı için dolandırıcı. ayrıca hala soyut öğeler üzerinden tartışıyorsunuz.

mesela adam başkasının arsasını satıyor, tapu siciline gidip bakmadan adama para verirsen aptalsın.

burda da blizzardın geçmişteki uygulamalarına bakmadan gidip tanımadığın güvenmediğin adamdan account alırsan aptalsın. fark yok.
Sosyal ağlarda paylaş

bak simdi tanımadıgın, guvenmedigin adamdan alırsan diyorsun. biraz once account satmanın yasak oldugunu, satın alanın gerizekalı oldugunu soyluyordun.

soyut somut fark etmez. adam bir tek bu hesabı satıp geri almamıs. defalarca wow accountu satmıs. yani bu isi tek sefer yapıp bıraksa evet sorun teskil etmez fazla. ama isi ticarete ve dolandırıcılıga doktuyse gel hele bakiyim soyle derler.

soyut/somut olayına cok takılma. insan gerizekalı olduktan sonra somut seylerle de kandırılır. dolandırıcılık sadece soyut seylerden para kazanılarak olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ben gerçekçi konuşuyorum. zamanında ben de hesap sattım, aldım vs. hep de güvendiğim insanlarla yapmaya çalıştım bu işi. güvenmediğim adama parayı yollayıp adam kaybolunca arkasından ağlamadım.

evet hesap satmak yasak, normali bu. biz sadece iyiniyetin hangi durumları korumayacağından bahsediyorduk yukarıda. hesap satanlar alanlar aptaldır demiyorum, güvenmediği adamdan alışveriş yapan aptaldır diyorum. sebebini de söylüyorum.

millet işi mahkemeye dökmeye kalkıyor ondan çıktı bu mevzu. ahlaki mevzuyu sözleşmenin sahihliğini geçtim, bu işlemi "güvenmediği adamla" yapan birisi direk yanlış kafalarda diyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

asetic said:

savcılıkltan hiçbişi çıkmaz.sattığını ispat edemem zaten 4 sene geçmiş üzerinden.bu arada ben adamın nickini küfür edelim nefretimizi kusalım diye yazmadım.adam belli ki bu işi ticarete dökmüş.sadece bu isimle 3-4 tane satışı var yeni.başkaları da tuzağa düşmesin diye yazdım.

donanımhaberde de iki hesabı var : hailandkill ve speedy34

donanımhaberde sorunlu alışverişler bölümüne topik aç hatta 2 acc birden kullandığını söyle. uçursunlar. lol
Sosyal ağlarda paylaş

Hesap satmak diye birsey yok iste, burda eula larin hukuki statusunun bosluguna geri donsekte "blizz yasakladi, kendini baglar" digil olay

Blizzard lisans satiyor size, hesap blizzarda ait ve kullanmaniz icin belli bir para karsiliginda size izin veriyor, icindeki karakterler ve esyalarda blizzardin mali, bu lisans baskasina devredilemez, sana kiralanan evi gdip baskasina satamiycagin gibi accountuda satamazsin

Dolandirildim diye dava acilir anca, oda ustunden kac sene gecmis ve yasal bosluklari filanda koyarsak isin icine anca takipsizlik karari verilir, amme davasi oldugundan yaptigi masrafla kalir davali, bosu bosuna surunmus olur, ortada yasal bir satis islemi ve cennetten arsa satma gibi hacimi yogun bir dolandiricilik faaliyeti olmadigindan ayaklari yere basan bir dava olmaz bu, saticida tacir degil zaten
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

olayın blizzle alakası olmadığına neden kafanız basmıyor anlamıs değilim senin blizzle yaptığın sözleşmenin olayla ilgisi yok ortada para varsa ve bu para birşeyin karşılıgında ödenmişse (cennetten arsa olur, wow karakteri olur ) ve ödenen para belgelenyorsa herhangi bir kayıp yaşadığınızda, bazı durumlarda kayıp yaşamanızı dahi beklemez devlet (cennetten arsa olayı) olaya el atar. ortada bir dolandırıcılık varsa olay bitmiştir örnekleri mevcut diğer bir cok online oyun için hukukta. Dava şeklen incelenir de dedim hani.

cennette arsa satısı ticaret hukukuna girmez
kaliteli dolandırıcılık olur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...