Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SimCity (2013)

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

Komutan said:

Şehirler tek tek küçük, ama bölgedeki bütün şehirleri tek bir bütün olarak algılamak da mümkün.

böyle zaten, bir şehirde yaptığın diğerlerini de etkiliyor, ayrıca ticaret vb binaları baya kapsamlı o yüzden tek şehre sığmasının imkanı yok, bir şehirde 2 tane farklı trade olsa (biri o bölgenin doğal kaynağı) anca sığıyor, zaten binaları da kocaman

büyük wonder tarzı bölgesel yapıları yapmak için en az 3-4 tane aktif gelişmiş şehir lazım gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

Komutan said:

Şehirler tek tek küçük, ama bölgedeki bütün şehirleri tek bir bütün olarak algılamak da mümkün.

böyle zaten, bir şehirde yaptığın diğerlerini de etkiliyor, ayrıca ticaret vb binaları baya kapsamlı o yüzden tek şehre sığmasının imkanı yok, bir şehirde 2 tane farklı trade olsa (biri o bölgenin doğal kaynağı) anca sığıyor, zaten binaları da kocaman

büyük wonder tarzı bölgesel yapıları yapmak için en az 3-4 tane aktif gelişmiş şehir lazım gibi

bir bölgedeki 4 şehiri sen yönetiyorsun ama birini oynarken diğer 3'ü işlemiyor. o yüzden o 4 ufak şehri 1 şehirmiş gibi düşünmek pek mümkün değil.

hani savunulacka bir yanı yok DRM ve ufak şehirlerin. ve eminim 5*5km şehir için DLC çıkaracaklar 15-20 dolarlık. o yüzden kesinlikle dokunmayı düşünmüyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

=)) said:

trafik hiç bitmiyor

yollar az bide seviyeleri düşük gibi en üst seviye yol olması da lazım içinde street car olan, normal yollar da high density olması lazım, yol menüsünden mevcut yolu upgrade edebiliyorsun

ayrıca yollar eskimediği ve bakım masrafı olmadığı için para olduğu anda şehrin etrafını çevirdim ben streetcar ile, içinden de geçiyor.

http://img543.imageshack.us/img543/3517/spark20130309125523.png

turizm eventlerı esnasında çok trafik oluyor bunu kaldıracak bi sistem kurmak lazım, otobüs de gerekli full garajlı.
_

ama toplu taşıma niye ücretsiz oyunda onu anlamadım ben sgsd
Sosyal ağlarda paylaş

Wyand said:
Anyone who bought SimCity will get a free video game, publisher EA said tonight.

Apologizing for the crippling server issues that have rendered the new simulation game near-unplayable for the past week, Maxis boss Lucy Bradshaw wrote in a blog post that anyone with a copy of SimCity activated before March 18 will get a free PC game from EA's catalog.
bu ne lan gerçekse akşama alıyorum 77 liraya rusçudan
Sosyal ağlarda paylaş

^ araya girmiş sdfs

evet öyle lol,

ayrıca toplu taşımadan para kazanmıyorsun benim gördüğüm, belki department binasını yapınca geliyordur bilmiyorum onu gerçi.

__

Aliens: Colonial Marines falan vermesinler? :P

3-4 tane arasından biz seçebilsek bari
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

sabonis said:

diğer 3'ü işlemiyor.

yok gene bir sürü şey oluyor turizimdi alışverişti işçilerdi ticaretti hepsi çalışıyor, bazı binaları tek şehre yapmak yetiyor bide, diğerlerini de etkiliyor sürekli.

nasıl yani? şunun detayını biri verir mi?

bir şehrinizi oynarken diğer şehirlerde zaman duruyor diyordu totalbiscuit?

yani 4 şehri aslında 1miş gibi oynayabiliyorsak, en azından biraz çözüm olur gibi, hani en azından unplayable olmaktan çıkar oyun benim gözümde (DRM hala iğrenç olduğu için muhtemelen almam, ayrı)
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi öyle birşey eheuh teselli çabaları onlar. 4 tane şehir 1 büyük şehir ediyormuş da falan ahaha. o zaman 16lık haritaları oynayınca en büyük simcity bu oluyor? yapmayın :)

cüce yol bakımı yok evet ama yollar bildiğin pahalı ben toprak yol döşüyorum başta hahaha. yani bakım parasını peşin alıyorlar sdfsdf. senin dediğin gibi olsa daha iyi tabii.

toplu taşımada gelir yok harbiden şimdi siz söyleyince dank etti. üzerine tonla para döküyorsun otobüse tramvaya. yani akbil olsun 2 kuruş olsa alalım daha fire truck alıcaz 15kdan...
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım, emin olmamak ile birlikte. Sadece finansal açıdan şehirler donuyor, diğer şeyler hala aktif. Bir tane let's play videosunda gördüm, başka şehirlerin işçi ihtiyaçları falan hala gözüküyor. Ya da başka şehirde kurduğun binaların bonusları hala aktif olarak kullanabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi sunucu kapasitesini %120 artırdık ehe ehe demek nası bi yetoluktur, ne biçim araştırma yapmışlar lan bunlar?! Başta haberiniz yok muydu be? hadi %30 artırdık deseler neyse, beklentiden fazla oldu diyecem de %120 diyo ve halen de yeni sunucu ekliyolar ssdfgdsg
Sosyal ağlarda paylaş

toplu tasıma da gelir sorun değil, sonucta toplu tasıma verimlilik arttırıyo. haliyle daha az infrastrucete, daha iyi sehir verimi ile geri dönüş yapıyo.

bi yandan düşününce yolların bakımı parası olmaması şöle güzel, önceden planlarsın ehryeri firt roadlarla, hep büyük eksikliktir bu citybuilderlarda, hoş sene olmus 2013, öküz gibi decal teknolojileri geliştirdik artık, master plan modu olmalı artık bu tür oyunlarda, böle blueprint estetiğinde catır cutur şehrimizi cizip planlıyabilmeliyiz.

off ne güzel olur la öle bişi koysalar
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...