Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2010'dan bu yana değişiklikler? (Yeniden başlama)

zaferya5

Öne çıkan mesajlar

Selamlar arkadaşlar, ben forumu bir süredir takip ediyorum. Takip ede ede bir nevi gaza geldim ve hesabımı tekrar açtırdım. En son WOTLK oynadım naxx ve icecrown citadel gördüm, birkaç boss kestik ve daha ileriye gidemeden bıraktım.

Fazla uzun yazmak istemiyorum, bu geçen zaman içerisinde (yaklaşık 1.5 - 2 sene olmuştur) çok şey değişti sanırım. Oyunu seviyorum fakat casual bir oyuncuyum, saatlerce pc başında oturamıyorum, az ama sık sık pc başına geçebiliyorum. Oyun oynarkende 1 telefonla dışarı çıkmam gerekebiliyor bu nedenle 10 veya 25 man raidlere ne girecek pozisyonum var ne de kendim istiyorum.

End-Game içerik olarak 10-25man raidlere katılmadan neler yapabiliyoruz? Daily HC'ler falan mı?

Fazla bağlamayacak şekilde ufaktan oynamak istiyorum sadece, günde 1 saat belki 2 saat.

Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Healer olarak girdim 3-5 tuşa bastım en fazla yarım saatte tüm aksiyon bitti. Ne flask içtim ne bir hazırlık yaptım. Raidden konuşmadı bile kimse robota bağlanmış bir durum var sanırım. Kestik çıktık bitti. Aslında bir nevi güzel olmuş eskisi gibi günler önceden raide kayıt ol, raid günü hazırlık yap, flask iç potion hazırla, tüm akşamın mafolsun 3-4 saat boyunca pc başında kal. Bunların giderilmesi benim gibi casual oyuncular açısından güzel olmuş. Ama boss fight'dan hiçbirşey anladınız mı diye sorarsanız da cevap: hayır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bende aralıksız oynamama rağmen bu raidler konusunda zır cahilim. Mesela DS ye guildçe gitmekle LFR den gitmek arasında bir fark yokmu? Denildiği gibi bir defa bende lfr den girdim hiç kimse konuşmadan bosslar kesildi, ama bizim guild 10 men e gidiyor paso wipe. Nedir olay? LFR ile gidilen 25 men bile olsa HC olmuyormu ? Düşen itemlar farklı mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

LFR başlı başına bir zorluk seviyesi, 25 man adamı toplayıp instance'a sokma sistemi değil yani.

İlk 6 bossta HC'den 410 level, normalden 397 level LFR'den 384 item level düşüyor. Son iki bossta HC'den 416 level, normalden 403 level LFR'den 390 item level düşüyor.

Bossların HP'si baya düşük, çoğu özellik kapalı, normal modda (HC değil bildiğin normal) oneshot atan bir özellik %30 falan vuruyor. Normal modda 2-3-5 kişiye gelen bir ability 1 kişiye geliyor, AoE vuran özellikler singla dönüşüyor falan fişman.

Yani LFR ortam hakkında, boss hakkında, özellikler hakkında fikir veriyor ama işte video seyretmek gibi, zorluk seviyesi o. Ama LFR harbiden güzel ona da lafım yok, alt charları giydirmek, oyuna yeniden gelen kişiye "git 2-3 kere üst üste LFR yap, ortamı bir tanı demek" için ideal. Dahası herkesin setini raid yapmadan fullemesi için de yararlı (her ne kadar item seviyesi düşük olsada set settir)
Sosyal ağlarda paylaş

zaferya5 said:

Healer olarak girdim 3-5 tuşa bastım en fazla yarım saatte tüm aksiyon bitti. Ne flask içtim ne bir hazırlık yaptım. Raidden konuşmadı bile kimse robota bağlanmış bir durum var sanırım. Kestik çıktık bitti. Aslında bir nevi güzel olmuş eskisi gibi günler önceden raide kayıt ol, raid günü hazırlık yap, flask iç potion hazırla, tüm akşamın mafolsun 3-4 saat boyunca pc başında kal. Bunların giderilmesi benim gibi casual oyuncular açısından güzel olmuş. Ama boss fight'dan hiçbirşey anladınız mı diye sorarsanız da cevap: hayır.
süt içerken senin yazını okuyordum resmen süt burnumdan fışkırdı :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...