Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sinir bozucu fıkra

Mirage

Öne çıkan mesajlar

Fazla yorum yapmicam. Sinir bozuculuğu da göreceli zaten.

Neyse, buyrun:

İki adam varmış. Biri ölüm döşeğindeymiş. Artık sayılı günleri kalmış gencecik yaşında. Diğer adam ise bunun çok yakın arkadaşıymış ve körmüş.

Kör adam, arkadaşının ölüm döşeğine düştüğünü yeni öğrenmiş. Hemen arkadaşını ziyarete gitmiş.

Başlamışlar iki arkadaş konuşmaya. İkisi de dertli. İkisinin hastalığı birbirinden beter. Derken muhabbetleri sırasında ölüm döşeğindeki hasta adam hapşırmış.

Kör adam ona "çok yaşa" demiş. Arkadaşı da ona "sen de gör" demiş. Bunun üzerinde kör adam görmeye başlamış. Diğer arkadaşı da çok yaşamış.

Ömürleri boyunca mutlu mesut bir hayat sürmüşler.

*!yorumsuz*[hline]Ugly women makes us buy beer,
Pretty women makes us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de bazı fıkralar vardır ya, anlatırsınız anlatırsınız... Millet bekler sonunda ne olcak diye. Sonunda bir şey olmaz. Gayet doğal bir şekilde bitti dersiniz. Sonra herkes üstünüze çullanır. Epey zevklidir. Deneyin.[hline]Ugly women makes us buy beer,
Pretty women makes us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elming, 22 May 2003 18:17 tarihinde demiş ki:
zaten türklerin ürettiği efsane de bundan öteye geçemez...
'babaaa insanlar hapşurunca niye çok yaşa denir?'
-
Hapşırınca “ çok yaşa ” deriz çünkü :
Tanrı Preometheus kilden ilk insanı yaratırken aksırmaya başlamıştır, bu yüzden eski çağlarda insanlar hapşırığın kutsal olduğunu düşünürler, hapşıranlara saygı duyarlarmış.O zamanlarda bolca kullanılırmış “ çok yaşa ” sözü.

türklerle alakası yok.[hline][i]Did I punish you for dreaming?
Did I break your heart and leave you crying?
Don't you ever dream of escaping...[i]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
daverc, 22 May 2003 21:05 tarihinde demiş ki:
o kim be? Kac tane yaratici war bu evrende alla alla ben yanlis anladim heralde demi ?[hline]

off bilader arıza mısın " çok yaşa " lafı bu inançtan doğmuş işte onu söylüyorum.[hline][i]Did I punish you for dreaming?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
daverc, 22 May 2003 21:05 tarihinde demiş ki:
o kim be? Kac tane yaratici war bu evrende alla alla ben yanlis anladim heralde demi ?[hline]

Yunan mitolojisinde bir titan, titanların hepsi aslında hapsedilmişlerdi ancak Prometheus iyi huyundan Zeus'la barışıktı, sonra insanları yarattı, ama insanları çok seviyordu zaafı insanlardı, sacrifice konusunda Zeus'la hır çıktı aralarında (Zeus'a bir kovada en üstte güzel etler gözükürken altta sacrifice'ın en dandik yerlerini kakaladı) Zeus da insanlara çok sinirlendi bir de insanları korumasına alınca Prometheus cezalandırıldı: Bir dağa tek kolundan asıldı, her sabah bir kartal (sanırım kartal) gelip ciğerini sökerek yiyordu ve her sabah ciğeri geri geliyordu yerine...
Raistlin'in olayını çağırıştırdı mı kimseye? =)[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

said:
daverc, 22 May 2003 21:12 tarihinde demiş ki:
soru sorduk demi ? hanzo insanca cevap wer ne bileyim ben yunan mitolojisini hic ilgilenmedim[hline]

yunan mitolojisini bilmekle alakası yok senin yaptığın yorumun.[hline][i]Did I punish you for dreaming?

Sosyal ağlarda paylaş

Bir yarışma olsa

Fıkra anlatılar bir forumum yunan mitolojisine çekin diye...
Ulan orada kazanamazsınız ama topicin haline bak:)
Fıkra anlatıonnuz direk din işine dökdünüz:):D[hline][Bu mesaj Chemical tarafından Çıkmaz ayın son Çarşambası tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Chemical tarafından 22 May 2003 21:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kartal değil o benim bildiğim karga.....
bide ciğer değil bağırsak olcak galiba.....
bide tek kolundan asmıyodu galiba direk sırtından bağlıyodu
bi minyatür görmüştümde ordan hatırlıyodum nys şimdi mitoloji topicine çevirmeyelim.....çok yaşa galiba her dilde var galiba[hline]karpuz, 30 April 2003 11:46 tarihinde demiş ki:
abi aşmış bişey o cici bebe
-------------------------------------------
Bu aralar ordunuzun arttığını görüyorsanız bilinki ben imzalarda gördüğüm her linke tıklıyorum.E bi zahmet artık
Sosyal ağlarda paylaş

ben şu yunan mitolijisindeki inanç yerine başka birşey söyliyeyim. Biyoloji de hapşırma anında vücudun tüm fonksiyonları duruyor. Yani anlık ölüm. Ve hapşırma bitene kadar ölüyorsun. Hapşırma bitince tekrar hayata dönüyorsun. Bu nedenle çok yaşa da deniyo : Yüce Allah'ın hikmeti
Sosyal ağlarda paylaş

Çok yaşa deme olayı şurdan galiba;
benim gibi şeriatçı olanlar bilir, hapşıran elhamdülillah der, Allaha şükreder yani, yanındaki kişi de yerhamukellah der: Allah sana rahmet etti. Çünki insan hapşırdığında kalbi durur, sonradan -büyük ihtimalle- atmaya devam eder. Bu bi nevi ölmüş olmak gibi bişey yani, Allah sana rahmet etti yaşıyosun hala gibi.

gesundheittan daha iyi :D[hline]Hani Oruçluyken Ramazan Ayında Commodorla Evde Güzelce Oynardık. Evveldense Sinclair Spectrum48K Kullanırdık İnanamıyorum İnsan Nasıl Gelişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KoLeS, 24 May 2003 13:14 tarihinde demiş ki:
ben şu yunan mitolijisindeki inanç yerine başka birşey söyliyeyim. Biyoloji de hapşırma anında vücudun tüm fonksiyonları duruyor. Yani anlık ölüm. Ve hapşırma bitene kadar ölüyorsun. Hapşırma bitince tekrar hayata dönüyorsun. Bu nedenle çok yaşa da deniyo : Yüce Allah'ın hikmeti

Ay Ay Uzak Tut ÇiiiçeeHHkklaa HAAPŞUU HAPŞUU hııaRRPUUŞŞUU HAAPRŞUUUUUUUU
Öeaaa
*!ölür*[hline][Bu mesaj Chemical tarafından Çıkmaz ayın son Çarşambası tarihinde değiştirilmiştir]

Bu arkadaşdaki sorun ne? Örenmek için tıklayın ---->
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...