Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

devam etmeyenler

nscorp

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle belirteyim, ben de daha lvl 50 olmadan, lvl 39 sularında bıraktım oyunu. Üstelik daha oynayacağım beleş 2 haftam varken. Subsı cancel ederken "Niye?" diye sorulan bölüme de, "Hayatımda gördüğüm en sıkıcı oyun" cevabını verdim...

Şimdi nedenlerime geleyim...

Ön not: Hemen belirteyim, sakın kalkıp da "E WoW da böyle değil" diye yazmayın, kalbinizi kırarım. çünkü ben bir WoW oyuncusu değilim. WoW defterini kapatalı 7-8 yıl oldu.

1- Oyun kesinlikle bir MMORPG değil. Level 39'a kadar hiç bir kişiyle grup kurmadan, sadece companionlarımı kullanarak tüm görevleri (heroicler dahil) yapabildim.

2- Oyun kesinlikle bir MMORPG değil. Çünkü crafting diye bir şey yok. "Ama vaaaaarrr" diye hemen atılmayın. Niye olmadığını yazayım. Crafting var diyebilmek için, ürettiğiniz eşyaları birilerinin alıyor olması gerekir. Oysa ben lvl 39'a gelene kadar galactic kiosk'tan tek bir eşya bile almadım. Çünkü ihtiyaç duymadım. Çünkü bana yetecek kadar iyi eşyalar zaten görevlerden geliyor veya moblardan düşüyor. Ben ihtiyaç duymadığıma göre kimse ihtiyaç duymaz mantığıyla da kastığım craftingi sıfırladım.

3- Oyun kesinlikle MMORPG değil. Çünkü pvp yok. Bana "warzone bilmem ne" filan demeyin. Çünkü gerçek anlamda pvp world pvp'dir. Çünkü gerçek anlamda pvp sonucunda bir şeyler kazandığın veya kaybettiğin pvp'dir. Yok onur puanı toplayıp set düzeyim falan boş işler. Gerçek pvp, kazanırsan orgazm olmuş gibi hissedersin, kaybedince de günün mahfolur. Gerçek pvp insanı böyle hissettirmelidir.

Oysa MMORPG demek, arkadaşlarınla gülüp oynayarak görev yapmak, birlikte oyunla ilgili bir şeyleri paylaşabilmek demek. Yaptığın eşlayarı satışa koyduğun andan itibaren kapış kapış olması demek. Oşuncuların ürettiği eşyaların, moblardan düşenlerden daha iyi olması demek. Öyle ki, o üretilenlere mecbur kalmak demek. PvP'de öldürdüğün oyuncunun parasını, bir eşyasını, kellesini, exp punanını v.s ele geçirebilmek veya kazandığında bulunduğun factiona bir fayda sağlayabilmek demek.

Eğer, single play bir oyun oynamak isteseydim oynardım. Beni "Bu oyun mmorpg" diye kandırmalarına izin vermezdim.

Birileri kalkıp, "Niye yazıyorsunuz kardeşim bunları. Bizi oyundan soğutuyorsunuz" falan diyecek şimdi biliyorum. Ama kimse başkası oyunun bir takım özelliklerini sevmiyor ve bunları dile getiriyor diye oyundan soğumaz. Eğer soğuyorsa zaten o da oyunu bırakmak için bahane arıyor demektir.

Son not: Allah'tan oyuna para vermedim. Level 10'da bırakan bir arkadaşımın hesabıyla oynadım. Yoksa yazdıklarım bu kadar mantıklı olmazdı. Oyunu yapanlara sağlam kalay giderdim.

Ben bir Star Wars fanıyım. Henüz pek çoğunuz belki daha dünyada yokken, ben Star Wars 4'ün Türkiye'deki ilk gösterimini sinemalarda izlemiş o andan itibaren de hayranı olmuş biriyim. Ama bu, oyunu körü körüne oynamak anlamını taşımıyor benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

emu serverları çok kötüydü en son. gözükmeyecek ve tıklanmayacak kadar küçük yaratıklar tarafından öldürülüyordun. hadi tab ile değişe değişe seçtin. ama kaç tane olduklarını göremediğinden ölüyordun filan.

daha bir ton bug da cabası. çekilecek dert değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Komik bir olay olduğu için paylaşmak istedim benzer bir durumu:
İlk beta ile ben oyuna girememişim ama başka bir arkadaşım girmiş. O da oynamayacağı için bana vermiş key'i. Heyecanla sabah akşam oynuyorum. Açtım bir tane Undead Warlock, solo takılıyorum genelde ama pet filan yetiyor. Neyse efendim, ben bayağı aralıksız oynadım bu oyunu bir kaç zaman, lvl 40 küsür oldum. O zamanlarda anneannemle kalıyorum, kadın tabi sürekli odama giriyo çıkıyor. Bir gün gene odaya geldiğinde benim üzerinden lvl 40 mor cüppe olan warlock'a baktı ve dedi ki;
"Olm sabah akşam şu paçalı donlu adamın kıçına bakmaktan ne anlıyorsun?" said:

İşte o gün bitti benim için WoW. Beta'da bir hafta daha dayanabildim, sonra verdim başka bir arkadaşa account'u. Ondan sonra release olduğunda da almaya elim gitmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyuna MMORPG değil diyenler için MMORPG'nin tanımını mı yazmamız gerekiyor? Yok pvp yokmuş onun için MMO değilmiş, yok haritalarda özgürlük yokmuş. MMO(Massively Multiplayer Online)'ın açılımını mı yazıyım buraya?

Oyunu sevmiyor olabilirsiniz ama yıllardır kullanılan bir terimi niye değiştirmeye çalışıyorsunuz? Bu kırmızıya sarı demek gibi bir şey...
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

Öncelikle belirteyim, ben de daha lvl 50 olmadan, lvl 39 sularında bıraktım oyunu. Üstelik daha oynayacağım beleş 2 haftam varken. Subsı cancel ederken "Niye?" diye sorulan bölüme de, "Hayatımda gördüğüm en sıkıcı oyun" cevabını verdim...

Şimdi nedenlerime geleyim...

Ön not: Hemen belirteyim, sakın kalkıp da "E WoW da böyle değil" diye yazmayın, kalbinizi kırarım. çünkü ben bir WoW oyuncusu değilim. WoW defterini kapatalı 7-8 yıl oldu.

1- Oyun kesinlikle bir MMORPG değil. Level 39'a kadar hiç bir kişiyle grup kurmadan, sadece companionlarımı kullanarak tüm görevleri (heroicler dahil) yapabildim.

2- Oyun kesinlikle bir MMORPG değil. Çünkü crafting diye bir şey yok. "Ama vaaaaarrr" diye hemen atılmayın. Niye olmadığını yazayım. Crafting var diyebilmek için, ürettiğiniz eşyaları birilerinin alıyor olması gerekir. Oysa ben lvl 39'a gelene kadar galactic kiosk'tan tek bir eşya bile almadım. Çünkü ihtiyaç duymadım. Çünkü bana yetecek kadar iyi eşyalar zaten görevlerden geliyor veya moblardan düşüyor. Ben ihtiyaç duymadığıma göre kimse ihtiyaç duymaz mantığıyla da kastığım craftingi sıfırladım.

3- Oyun kesinlikle MMORPG değil. Çünkü pvp yok. Bana "warzone bilmem ne" filan demeyin. Çünkü gerçek anlamda pvp world pvp'dir. Çünkü gerçek anlamda pvp sonucunda bir şeyler kazandığın veya kaybettiğin pvp'dir. Yok onur puanı toplayıp set düzeyim falan boş işler. Gerçek pvp, kazanırsan orgazm olmuş gibi hissedersin, kaybedince de günün mahfolur. Gerçek pvp insanı böyle hissettirmelidir.

Oysa MMORPG demek, arkadaşlarınla gülüp oynayarak görev yapmak, birlikte oyunla ilgili bir şeyleri paylaşabilmek demek. Yaptığın eşlayarı satışa koyduğun andan itibaren kapış kapış olması demek. Oşuncuların ürettiği eşyaların, moblardan düşenlerden daha iyi olması demek. Öyle ki, o üretilenlere mecbur kalmak demek. PvP'de öldürdüğün oyuncunun parasını, bir eşyasını, kellesini, exp punanını v.s ele geçirebilmek veya kazandığında bulunduğun factiona bir fayda sağlayabilmek demek.

Eğer, single play bir oyun oynamak isteseydim oynardım. Beni "Bu oyun mmorpg" diye kandırmalarına izin vermezdim.

Birileri kalkıp, "Niye yazıyorsunuz kardeşim bunları. Bizi oyundan soğutuyorsunuz" falan diyecek şimdi biliyorum. Ama kimse başkası oyunun bir takım özelliklerini sevmiyor ve bunları dile getiriyor diye oyundan soğumaz. Eğer soğuyorsa zaten o da oyunu bırakmak için bahane arıyor demektir.

Son not: Allah'tan oyuna para vermedim. Level 10'da bırakan bir arkadaşımın hesabıyla oynadım. Yoksa yazdıklarım bu kadar mantıklı olmazdı. Oyunu yapanlara sağlam kalay giderdim.

Ben bir Star Wars fanıyım. Henüz pek çoğunuz belki daha dünyada yokken, ben Star Wars 4'ün Türkiye'deki ilk gösterimini sinemalarda izlemiş o andan itibaren de hayranı olmuş biriyim. Ama bu, oyunu körü körüne oynamak anlamını taşımıyor benim için.

böyle bir oyun varsa biz de oynayalım
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu mantığı anlamıyorum. "Böyle oyun var da biz mi oynamadık!!!". E o zaman sen birbirinden kötü oyunlar oynamaya devam et kardeşim. Oyun firmaları da senin gibi hazır her şeyden memnun olan müşteriyi bulunca iliğini kemiğini emip dursunlar. Üstelik eski Türk filmleri gibi hepsi birbirinin kopyası oyunlarla.

Böyle oyunlar var ama mesele bu değil. Mesele, Star Wars gibi bir evrenin böyle boktan bir oyuna kurban edilmesi. Üstelik de bunun daha çok para kazanmak adına yapılması. Ama ben eminim ki, bu para kazanma uğruna hazırlopçu, kopyalayıcı zihniyet Bioware'in bir yerlerinde fena halde patlayacak.

Bu oyun 6 ay içerisinde f2p olmazsa ben de bir şey bilmiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Exodous said:

atma recep din kardeşiyiz.atacaksanda destekli at bari.heroic questleri nereye yapıyorsun companionla.
Sosyal ağlarda paylaş

Griye dönüşünce öyle bir yapıyorsun ki, tadından yenmiyor. Çünkü yeşilken yapmanın zaten bir artısı yok ki. çünkü zaten level almak çok kolay oyunda. Hani heroic yapıp daha hızlı level alayım desen gerek yok. İtem desen zaten elini sallasan her yerde eşyaya çarpıyor. E ozaman heroicleri yapmış olmak için yapıyorsun. Yani heroicleri olmazsa olmaz yapsalar oyun belki biraz daha sosyalleşecek...

Var mı heroic yapmanın benim bilmediğim bir artısı???
Sosyal ağlarda paylaş

ee dungeon veya pvp niye yapıyorsun o zaman nasılsa level almak cok kolaymış.hem giyersin yeşil itemleri dolaşırsın ortada nasılsa elini sallasan yeşil iteme çarpıyor.tee allahım mantığa bak..bak söyleyem heroic questlerin artısını more exp. aldığın itemlerle daha rahat grind yapmak. daha rahat quest yapmak mob kesmek.sana yaramayan item atıyorsa companionu giydirmek...gri iken ne exp alırsın nede verdiği item bi işine yaramaz. ayrıca level 39 da tek basına 4 man heroic questini yapman icin o questin leveli en fazla 27-28 level olması lazım. zaten o levelde o heroic questleri yapıyorsan afferim
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum, bir kaç başlık önce yazdıklarımı okursan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın. PvP hakkında söylediklerime özellikle dikkatini çekerim. Ya da salla hiç okuma. Çünkü anlaşılan bakış açılarımız çok farklı. Seninle aynı dili konuşmuyoruz.

Ben hala soruma cevap bulamadım ama. heroiclerin bir artısı var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...