Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ses Kartı / Amfi / Elektro Gitar

Buddha

Öne çıkan mesajlar

koraxın dediği, ekstra bir ayar yapmadan çatır çatır pratik şekilde duyacaksın.

ben sound device oyun kulaklığındayken de DAW açıp seslerimi focusrite üzerinde duyuyorum mesela, eğer spotify'ın sesi de üstüne gelsin istiyorsam sound device focusrite yapıyorum sadece, monitör + windows ses geliyor bu sefer.

hiç öyle ekstra bir şey kurmaya falan gerek yok. pratik baya beklediğin gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
On 15.05.2018 at 01:31, goldbären dedi ki:

inşallah gider üstüne focusrite bidaha alırsın...

behringer umc204hd kral alet. bozulmadı sıkıntı çıkarmadı kaç yıldır.

derken dijital pianoyu MIDI için USB ile bilgisayara bağlayınca ses kartı tiz bi gürültü vermeye başlıyor. frekansı da 11k falan kulak sökücü dayanılmaz bişi.

bütün usb slotu kombinasyonlarını denedim, klavye ve ekranın USB passthroughlarına taktım. gitmedi.

RCA out ile pianoya yolluyorum sesi o zaman iyice artıyor. RCA yı PC hoparlörüne takınca gene var ama daha az hissediliyor. PC'deki hoparlörleri normalde behringerin main out undan TS to RCA ile besliyorum. Main outta daha da az var o ses, belki yok beynim çınlamaya alıştığı için var sanıyorum. pianonun USB'yi çıkarınca yok oluyor. DAW'da audio device ayarlarına girince yani ses kartı kapanınca da gidiyor.

piano Yamaha Clavinova CLP-535. tek girişi aux 3.5mm.

pianonun kablosu sadece MIDI gönderiyor power almıyor

hoparlör Audioengine A2+

mesajı yazarken main out'un daha sessiz olduğunu yeni fark ettim. belki TS to AUX kablo alırsam çözülebilir ama başka çözüm ne olabilir kökten çözüm? behringeri powered usb hub'a takarak?

TS to AUX Y cable gibi bişi bulsam dahi pianoya takınca belki piano bu sesi amplify ediyo bi şekilde ondan korkuyorum... ve 3 metreden uzun kablo lazım

son düzenleme: clavinova USB PC'ye takılıyken ipadden auxu clavinova'ya taktım gürültü yok. auxu bozuk değil aletin

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...