Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

performans sorunu

vimpir

Öne çıkan mesajlar

Sen yapma bari abicim ya sirketteki dandik notebook ile bu sorunu yasamiyorum evdeki notebook ile bir sikinti var ama cozemedim henuz. nvidia son surum driver indirincede restart tan sonra ekrana goruntu gelmiyor bir onceki versiyonla idare ediyorum bahsettigim sorundan baska bir sorunda yasamiyorum hala cozebilmis degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Benim cumartesi gününden beri bir sorunum var. Yaklaşık 3 ay önce bg esnasında yumruk atsam suretiyle laptopun panelini kırmıştım . Sonra özel bir servise gönderdim, aynı modelin paneli bulunmadığı için tamamen aynı özelliklerde, başka bir modele ait paneli takmışlardı.
Sonra laptop geldi , sorunsuz oynamaya başladım. Fakat önceki gün oyuna girdikten 5-6 dakika sonra bilgisayar donmaya ve hemen ardından reset atmaya başladı. Bende defalarca tekrar girdim, ve her defasında yine yaptı.
Sonra film falan izledim sorun olmadı, ama ne zaman oyuna girsem ekranda kilim motifine benzer renklenmeler olup donuyor sonra resetleniyor. Hatta bir süre sonra windows başlamaz oldu, sürekli resetliyordu. Güvenli modda çalıştırıp , hem sony den hem nvdia dan ekran kartının driver ını indirdim yine devam etti.
Sonra bugün işyerine getirdim açtım normal çalıştı. Bende oyunu kaldırdım tekrar kuruyorum, acaba bu sorun oyundan mı , wondows tanmı, ekran kartından mı ?
Isınmada var, ama zaten hep vardı, ilk aldığım günden beri wow a girdiğimde ısınma zaten oluyordu ama bir sorun çıkmıyordu.
Yeni takılan paneli bir adaptör le laptopa monte etmişlerdi, acaba bu adaptör mü bir süre sonra sorun çıkarmaya başladı. Herhangi bir fikri olan ?
Teşekkürler !
Sosyal ağlarda paylaş

vimpir said:

Sen yapma bari abicim ya sirketteki dandik notebook ile bu sorunu yasamiyorum evdeki notebook ile bir sikinti var ama cozemedim henuz. nvidia son surum driver indirincede restart tan sonra ekrana goruntu gelmiyor bir onceki versiyonla idare ediyorum bahsettigim sorundan baska bir sorunda yasamiyorum hala cozebilmis degilim.

aynı sorunu bende yaşadım format bile düzeltmedi. ekran kartını değiştirdim :D
Sosyal ağlarda paylaş

butun addonlari iptal edip dene. olmazsa wow icindeki cache ve data icindeki cache silip dene. olmazsa cache'ler ile birlikte wtf ve interface silip dene. cok salliyorum bir sey bildigimden degil ama caresizsen dene belki duzelir.

titan panel mitan panel gerek yok kasiyorsa mesela. addonlari kapatip bir dene bakalim nolcek.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim paneli takarken bir aparat kullandılar, uyum sağlaması için. Şimdi acaba bu aparat mı sorun çıkarmaya başladı diyorum. Birde defalarca kilitlenmeler, restartlar arasında bir iki defa hata mesajı da çıktı . " görüntü sürücüsü yanıt vermeyi durdurdu" şeklinde. Bende internetten araştırdım ve 2008 den bu yana bir çok insanın bu hatadan muzdarip olduğunu, defalarca donanım değiştirdikleri halde kurtulamadıklarını okudum,kimse tam olarak sebebini bilmiyor.
Ama ben, aparat yüzünden fazla ısınma ve fana çok fazla enerji harcandığı için voltajın düştüğü ve grafik kartının çalışmayı durdurduğu kanısına kapıldım ve bir program kullandım . ( bir çeşit overclock oluyormuş ). İlk gün iyiymiş ama sorun yine devam etti, bazen ilk açılışta bile yapıyor. Servise göndericem ve başka bir laptop almaya karar verdim..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...