Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk uçakları şırnak uludere'de kaçakçılık yapan konvoyu vurdu.

Hao

Öne çıkan mesajlar

Ne kadar nefretle dolmuşsunuz be çocuklar.

"But now I don't know. It's a funny thing. It put hate in your heart."

sahnesini getiriyorsunuz insanın aklına The Departed'taki.

http://2.bp.blogspot.com/_JvpwUz1nl4A/TUmoIhF4HXI/AAAAAAAAD5Y/WQPcuDOKmyw/s1600/dvd.png
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Güzel kardesim , orda hayat senin dünyan gibi degil.İnsanlar gündüz havuza girip aksam ellerinde viskiyle dans ederken kacakcılık yapmıyorlar.50 lira 100 lira ceplerine girsin diye kar kıs demeden ölüm tehlikesini de göze alarak saatlerce yürüyerek yol katediyorlar.Madem türkiye kabile devleti degil o zaman sen de vatandasına kabile hayatı yasatmıyacaksın.Hic pkk hede hödö demeyin pkk 30 senedir var o insanların sartları 100 yıldır aynı

iyi de savaş bölgesinde "ticaret" yapıp ölünce de "çok radikal" bir olaymış gibi yansıtılmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Regalya said:

13 yaşında bi çocuğun gece vakti dağ başında sınır ihlaliyle kaçakçılıkla ne işi var güzel o zaman kardeşim?
Güzel kardesim , orda hayat senin dünyan gibi degil.İnsanlar gündüz havuza girip aksam ellerinde viskiyle dans ederken kacakcılık yapmıyorlar.50 lira 100 lira ceplerine girsin diye kar kıs demeden ölüm tehlikesini de göze alarak saatlerce yürüyerek yol katediyorlar.Madem türkiye kabile devleti degil o zaman sen de vatandasına kabile hayatı yasatmıyacaksın.Hic pkk hede hödö demeyin pkk 30 senedir var o insanların sartları 100 yıldır aynı

Ordaki sanaii sitesi falan iç anadoluda yok bee ayrıca adam hayvancılıkla uğraşsın malı yoksa çoban olsun kendileri istiyor bunu kaçakcılıkta tatlı para var çünkü bişey bilmeden atıp tutanlar yokmu off
Sosyal ağlarda paylaş

neyi savunup duruyorsun bilader sen kaçakçılığı mı pkk yı mı neye kılıf uyduruyorsun, suçu mu övüyorsun? Bok yolunda telef oldu hepsi 12yaşında çocuklarda çok masumda oralarda geziyor. Üzüldüğüm tek şey uçakların yakıtları ve bombaya harcanan para. Olsun pilotlara xp olarak döndü onlarda. Bundan sonra sınır bu şekilde korumaya devam etsin askerde gelene ateş açsınlar sorgusuz sualsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyi savundugum belli coluk cocugu bombalarken buna hala kılıf uydurup ama onlarda soyle boyle diye düsünen insanların olmadıgı bir türkiyeyi savunuyoruM.Ne kaldı israilden farkımı eminim ordada sıradan halk hepsi terörist zaten diyordur.On yasında cocuk cok bilir ye pkk kim devlet kim.Ailesinden neyi gördüyse onu dogru bilir.Bu kadar mı empati yoksunu bir toplum olduk ya
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Neyi savundugum belli coluk cocugu bombalarken buna hala kılıf uydurup ama onlarda soyle boyle diye düsünen insanların olmadıgı bir türkiyeyi savunuyoruM.Ne kaldı israilden farkımı eminim ordada sıradan halk hepsi terörist zaten diyordur.On yasında cocuk cok bilir ye pkk kim devlet kim.Ailesinden neyi gördüyse onu dogru bilir.Bu kadar mı empati yoksunu bir toplum olduk ya

savaş bölgesine giden kişinin "durduk yere şehit olmuş" gibi gösterilmesinin yanlış olduğunu söylüyorum, "kılıf uydurmayın" diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

empatini o zaman yanarak ölen çarşıda çocuğuyla alışveriş yaparken ölenlere kur sınırda pkk kamplarını içinden içinde ne olduğu belirsiz şeyler taşıyanlara değil. Sokakya gördüğün tinerciye sempati kur polise askere taş molotof atana değil. Ne dediğini iyice şaşırdın 10sf sonra biji serok apo demeye de başlarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

evet siz var abi , sen ve senin gibi düsünenler sizdir.Madem bu kadar birlesmek önemli (ki hicbir devletin bölünmesi , birlesmesi umrumda degil nede vatan denilen kutsallastırılmıs toprak parcası ben isin insan ve özgülük boyutundayım)Su bakıs acısıyla yüz sene gecse yine toplumu kazanamazsın .
Sosyal ağlarda paylaş

Ne diyim abi, ölen askerlerin kendi rızaları dısında oraya getirilen cogunlugu emekci yoksul ailelerin cocukları oldugunu ve pisi pisine öldügünü bilmiyor muyum zannediyorsun ? Aramızdaki fark su ben hic bir etnik kökende kimliklesmiyorum ortadan bakıyorum ve objektif sekilde bu savasın bitmesi ici degismesi gerekenleri yorumluyorum
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

evet siz var abi , sen ve senin gibi düsünenler sizdir.Madem bu kadar birlesmek önemli (ki hicbir devletin bölünmesi , birlesmesi umrumda degil nede vatan denilen kutsallastırılmıs toprak parcası ben isin insan ve özgülük boyutundayım)Su bakıs acısıyla yüz sene gecse yine toplumu kazanamazsın .

Ben insanların başlarında bir devlet olmadıkça, kendi hallerine bırakıldıkları takdirde saçmalayacaklarını düşünüyorum. Toplumun geneline biraz bakarsan bunun da böyle olduğunu farkedeceksindir. O yüzden kız tavlamak için kurulacak tarzdaki şu lafları bir kenara bırakalım artık.

Bu açıdan bakarsak da mevcut vatanın bölünmesi mevcut devlete zarar vereceğinden dediklerin bana ne kadar düşünsem de mantıklı gelmiyor.

Devleti hardware olarak düşün, hükümeti de işletim sistemi. Çok doğru bir benzetme olmasa da yine de anladın ne demek istediğimi. Sırf hükümet yüzünden sinirlenip vatanı böldürmeye kalkmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun zamandır konu dışına bakmıyorum, iyiki de bakmıyomuşum, çünkü gram ilerleme olmamış, aynı insanlar aynı saçma sapan şeyleri söyleyip duruyo, laf anlatmaya çalışanlarsa anında "bişeyci" olmakla suçlanıyo.

temelde anlaşmazlık var çünkü. "devlet" denen yapının neye hakkı vardır-neye hakkı yoktur konusu bile hiç düşünülmemiş. o devlet "bizim" devletse, istediğini yapmakta özgür. bi yeri savaş bölgesi ilan edip ordan geçenleri bombalayabilir mesela. bunda büyütülecek hiçbişey yoktur. alt tarafı bi aile yok olmuştur, zaten bunlar pkk sempatizanı, zaten bunlar kaçakçı, zaten bunlar hedehödö. "yanlışlıkla" izmirde bi yer bombalansaydı görürdük ama tepkileri.

zaten gidişat hep aynı. terörist sandık tutukladık. terörist sandık işkence ettik. terörist sandık öldürdük. bu kaçıncı "yanlışlık"? kaldı ki, yanlışlık olunca sorumluluk ortadan kalkmıyo. dahası da var, geçimşte "kasten" yapılmış binlerce eylem var, ve onların da hesabı sorulmuş değil. ama yok hala ölenlerde kusur arayalım, onların orda ne işi var bunu sorgulayalım. bombalayacağımız yerlerde ne geziyosunuz ulan?

sonra da cenazeler niye pkk bayrağına sarılmış diye kızılıyo. türk bayrağına mı sarılsaydı?

size iyi tartışmalar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...