Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun hakkinda izlenimleriniz

nscorp

Öne çıkan mesajlar

hee hee juggernaut ile 7k dmg yeyip gittim.tabi operativeler ne kadar vurdugunu veya niye hayvan gibi nerf yedigini bilmeyen adam konusuyor.bu bölümdeki yorumları yüzünden tüm forumun t...ak gectigi adama ne diye cevap yazıyorsam bende :D .bide guild master bu adam... vay anasını be.yazık la o guilde acıdım adamlara adasdasd
Sosyal ağlarda paylaş

hah sen benim ne oyunculuğumu, ne guildmasterlığımı, nede guildimdeki oyuncuların oyunculuğunu ağzına alabilecek bir adam değilsin. bende juggernaut ile oynuyorum 7k dmg yemedim ama 7k vuruyorum.

kendi becereksizliğinin suçunu oyunda, forumdaki acizliğinin suçunuda bende arama. git wowmu oynuyorsun ne oynuyorsan oyna oynamadığın oyunun forumlarında kafana vuracak adam arama
Sosyal ağlarda paylaş

serhater said:

hee hee juggernaut ile 7k dmg yeyip gittim.tabi operativeler ne kadar vurdugunu veya niye hayvan gibi nerf yedigini bilmeyen adam konusuyor.bu bölümdeki yorumları yüzünden tüm forumun t...ak gectigi adama ne diye cevap yazıyorsam bende :D .bide guild master bu adam... vay anasını be.yazık la o guilde acıdım adamlara adasdasd

Oyunun başından beri oyunu eleştirmeyi bırakıp seviyesiz haterlık yapıyorsun oyun f2p olur diyorsun gülüp geçiyoruz ama oyuna nefretini kusmak yetmiyor gelip 150 den fazla kişilik bir guilde ve gm ine hakaret edebiliyorsun ne kadar yanlız ve acınası olduğunu gösteriyorsun arkadaşım.

Oyunu bıraktıysan tamam beğenmediğin yönleride tamam ama başka yerlere dil uzatma..
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi aça aça nerf yiyecek class açmışım.1,2 ile merc'e nerf geliyor.Bilmiyorum ama bana lvl kasmak biraz zor geldi.Conanda da zordu da,lvl 68-70'e kadar hızlı atlıyordun.Bunda daha zor.Class da kasamam dedim,kapattım hesabı.Daha 4 gün önce,sıf şu oyundan daha fazla fps alam diye sistem yapmıştım.
Neyse,space combat,rvr tarzı şeyler gelirse oynarım yine.

Bu arada,cidden jagger ile 7k dmg nasıl yeniliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Warghammer said:

serhater said:

Oyunun başından beri oyunu eleştirmeyi bırakıp seviyesiz haterlık yapıyorsun oyun f2p olur diyorsun gülüp geçiyoruz ama oyuna nefretini kusmak yetmiyor gelip 150 den fazla kişilik bir guilde ve gm ine hakaret edebiliyorsun ne kadar yanlız ve acınası olduğunu gösteriyorsun arkadaşım.

Oyunu bıraktıysan tamam beğenmediğin yönleride tamam ama başka yerlere dil uzatma..

tee zamanında o 150 kişilik guild master şunları demiş,

RRa said:

Oyundaki sınıfları özenle hazırladıklarını görmek yine beni sevindiren bir başka boyut oldu. Oyundaki 8 main classın 3'ünün healer 3'ünün tank olabilmesi. Talent ağacına verdiğimiz puanları değiştirerek spec değiştirebildiğimiz gibi aslında bu speği efektif olarak kullanabilmek için ona göre bir gear giymemiz gerekmeside çok başarılı bulduğum bir Biowre yaklaşımı oldu.

sonra gelmiş tüm foruma mmo mekaniklerini öğretmiş şöyle ki,

RRa said:

lol kullandığın skillere göre giyinmekten bahsediyorum. mesela juggernaut vurduğu smashin verdiği damagei arttırmak istiyorsan crit değil power basarsın çünkü skill ağacındaki puanları ona göre vermişsen zaten vurduğun smash %100 crittir. sen istediğin kadar crit git sana bir faydası dokunmaz. surge yada power ile vurduğunu arttırabilirsin. gibi....

benle bu tarz tartışmalara girmeyin. bilmiyorsanız bilmediğinizle kalın ben size birşey açıklamak, yada göstermek zorunda değilim.

sonra bu adamla tüm forum günlerce dalga geçmiş kafa bulmuş, hala daha utanmadan oyun hakkında 7k felan falan diyor kendi çapında oyunu öğretiyor falan. guild sayısı 150 degil 15bin olsa guild master mmo çapı bu kadarsa yazık la o guilde. kusura bakmayın acıdım valla
Sosyal ağlarda paylaş

Nomak said:

7k yemen için gearsız olman lazım karşındakinin full gear olup stim ve boost stim basması gerek üstüne relicde ekleyelim yoksa zor yanılmıyorsam.Tabi bilmeden lannn 10k yedim fak sake qq demek yanlış...

oyunun ilk çıktığı zamanlar millet yeni 50 olduğunda operative, scoundrel op classlardı ki bu forumdada bayağı geyiği döndü.bildigin buglu class gibi birşeydi, knockdown dan sonra kalkmadan öldürüyolardı milleti.Sonra yanlış hatırlamıyorsam 1.1.1 patchinde acid blade ile hidden strike a çok ağır nerf gelmişti. spellerin adını yanlış söylüyor olabilirim. bu nerften önce adamlar bi yatırdılarmı %20 healte indirmeden kaldırmıyolardı :D . biochem stim felan basılı her türlü bufflı hayvan gibi vuruyolardı bizim gibi yeni 50 olmuş adamlara
Sosyal ağlarda paylaş

Bak şimdi güzel kardeşim. Daha önce yazdığım yazıları alıp koymuşsun belli ki okuyorsun, okuyorsun ama anlamıyorsun. Ben sana bir defaya mahsus açıklamasınıda yapayım üşenmeden ama üstüne halen daha anlamazsan bu konuda yapabileceğim artı birşey yok, bilgin olsun.

RRa said:

Oyundaki sınıfları özenle hazırladıklarını görmek yine beni sevindiren bir başka boyut oldu. Oyundaki 8 main classın 3'ünün healer 3'ünün tank olabilmesi. Talent ağacına verdiğimiz puanları değiştirerek spec değiştirebildiğimiz gibi aslında bu speği efektif olarak kullanabilmek için ona göre bir gear giymemiz gerekmeside çok başarılı bulduğum bir Biowre yaklaşımı oldu.

Benim, bir çoğumuzun, bazılarımızın vs. oyun daha gelmeden önce ve ilk geldiğinde aklımızda classlarla ilgili bazı şüpheler ve soru işaretleri vardı. Bunlardan ilki lore'a uygun olarak Jedi/Sith tarafı mı güçlü olur? Yoksa insanların Jedi/Sith karakterler açacağı muhtemel öngörülürde diğer classlar mı Jedi/Sith classlarından güçlü yapılır? Bu benim quotelediğin mesajımda oyun hakkındaki izlenimlerimi yazdığım mesaj ve ben oyundaki class dengesini görünce aklımdaki şüphe ve soru işareti kaltı ve sevinçle karşıladım, gerçekten taktir ettiğim ve arzu ettiğim şekilde buldum. Ha buna kimisi katılmayabilir belki ama bu benim şahsi fikrim, halende oyunda class dengesinin olduğunu düşünüyorum. Talent ağaçları herkesin aynı ama farklılık yaratabilmenin de mümkün olmasına sevindim. Anlayacağın oyunda beğendiğim birşey başka oynadığım bir oyunda da olmuş olabilir ama beklentilerim içinde böyle birşey olmadığı için olduğunu görünce kendi çapımda taktir ettim. Senin anladığın halinle yani gerizekalı gibi oo bu oyunda talent ağacı varmış diyip sevinmedim. Oyunda 3 healer var diyede sevinmedim ilk defa 3 healer görmüyoruz. Bu Lore'da bu işi yapabilmelerini taktir ettim. Umarım anlayabilmişsindir, ben anlatabildiğime eminimde, senin anlayabildiğine emin olamıyorum.

RRa said:

lol kullandığın skillere göre giyinmekten bahsediyorum. mesela juggernaut vurduğu smashin verdiği damagei arttırmak istiyorsan crit değil power basarsın çünkü skill ağacındaki puanları ona göre vermişsen zaten vurduğun smash %100 crittir. sen istediğin kadar crit git sana bir faydası dokunmaz. surge yada power ile vurduğunu arttırabilirsin. gibi....

benle bu tarz tartışmalara girmeyin. bilmiyorsanız bilmediğinizle kalın ben size birşey açıklamak, yada göstermek zorunda değilim.

Bana kendi çapında oyunu öğretiyor demişsin. Birincisi ben kimseye oyunu öğretmem bilmediğinizle kalın, kendi guild arkadaşlarım hariç kimseylede bildiğim birşeyi pek paylaşmam. O quotelediğin mesajımda üst üste defalarca konu geçtiği ve cihan arkadaşımda hafiften açıkladığı için bende kalktım söyledim. Ha anladın mı orda yazanı? Yine anlamadın. Anlasan zaten ne 7k dmg yersin, nede 7k dmg vermekten yana sıkıntın olur. Kendi çapımda öğretmişim diyelim. Senin dediğin olsun. Öğrenmişmisin peki? Hayır. Oynamaya çalıştığın classı oynamasını beceremeyip oyunu terk etmişsin.

Guildimle ve guildmasterlığımla ilgili konuya gelince. Ben burada guild konumuz hariç yazdığım mesajları forumdaki RRa, gerçek hayattaki Mert yada oyundaki Alarma olarak yazıyorum. Guildmaster Alarma olarak yazdığım mesajları guild tanıtım konusunda bulabilirsin.

Senin bugün yaptığın gibi bazı kapağı cuk diye taktığımız arkadaşlar zaman zaman dalga geçme girişimlerinde kendi çaplarında bulunmuş olabilirler ama her zaman ki gibi kaale alınmayan taraftalar.

Oyunlarla arama gelince. Öncelikle şunu bil, 31 yaşındayım ve 16 yaşımdan beri bilgisayar oyunu oynarım. Şuanda da bilgisayar oyunlarından, ekmek yiğiyorum. Çok şükür oyunlarla aram çok iyi, işlerim de çok iyi. MMO hayatım ise hobi. Guild ise hizmet ve dostluk, lordculuk değil yani. 1999 yılında Quaxis UO serverı Muertos guildinden tutta, Unlive UO Shardını açtığımız dönemden, MU online da farm yaptığımız dönemlerden vs birlikte oynadığımız çok fazla, aklının alamayacağı kadar çok fazla oyuncu oldu. Sadece Rift'de bizimle birlikte 500 kişi oynadı. Elbette içlerinde beni sevmemiş, yaptığım bazı hareketlere gıcık olmuş, guildi yönetirken ki tavrımı tasvip etmemiş oyuncular vardır ama emin ol oyunculuğumla dalga geçen, içinden gülen, ya bu char böyle mi oynanır diyen, hani ben sana gülüyorum ya şimdi sen 7k dmg yedim diyince, işte bana öyle gülmüş, ya guildmasterımız şu mert ama yapma be hocam demiş kişi bilmiyorum ukalalık etmeyim ama belki yoktur belki azdır. Binlerce oyuncu ile birlikte oynama fırsatı buldum, guildi kurduğumuz dönemlerde de kurmadığımız dönemlerde de emin ol ben onlarla birlikte oynamanın gururunu yaşadığım kadar, onlarda benle birlikte oynamanın gururunu yaşamışlardır, yaşamaktadırlar.

Kimseyi kırmadan, incitmeden, kendi ve arkadaşlarının iyiliklerini gözeterek kendi çapımızda birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Bende onların onlarla birlikte yan yana savaştıkları arkadaşlarıyım ama guildmasterlarıyım belki ama önce arkadaşlarıyım. Senin o acıdım dediğin insanlar yıllarca benle birlikte güzel vakit geçirdiler, halen de geçiriyorlardır.

Demin 16m nightmare raid yaptık mesela, sen hani hiç yapmadın ya, yapmadığın raid hakkında, çoluk çocuk raidi bu dedin ya, arsızca. İşte biz o raidi yaptık, gayet güzel vakit geçirdik, hepsine her raidden sonra olduğu gibi teşekkür ettim, ellerine sağlık diledim, güzelce dağıldık.

Senin açıkcası guildimiz hakkında üzülmeye, onlar için endişe etmene, acımana, yazık demene filan hiç ihtiyaç yok, sen otur kendi acizliğine üzül, kendine acı, bizi merak etme biz iyiyiz.

8.140 Dmg. En yüksek bunu vurabildim Serhater idare et.

7.289 Dmg

7.223 Dmg

Not: Bu ss'ler Warzone Adrenalin Bugi fixlendikten sonra çekilmişlerdir. 7klar surge nerfinden sonrasına ait.

Black Company, RUS Corp, E V O, VofF, vs ve vs.. gibi pvp guildlerinin olduğu bir serverda. Sürüsüne bereket hardcore pvp yapan insanların olduğu bir serverda serverın en yüksek dmg verebilen kişisi olmak bana ve arkadaşlarıma aylardır yeten bir gurur. Son Surge nerfinden beri 8k göremiyoruz ama 7k üstü gören 2 kişi var biri ben diğeride guild arkadaşım Quzok. Bunun gururu bizede, diğer guild arkadaşlarımıza da yeter.

Ha marifet mi? Değil. Ama en azından ben sana diyorum ya oynadığın charın hakkını veremedin diye. Işte onu bana kimse diyemiyor.

Buda benden sana son kapak olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

bende sentinel ile surge ve stim nerfinden sonra 6.8 vurdum, %30 sweep damage olmadan sanırım daha ötesi zor çıkar. Juggernaut ile de 7k vurması pek de zor birşey değil açıkçası, guildimdeki birçok juggernaut 7k üzeri vuruyor her bg olmasa da neredeyse günde bir iki kere. serverda başka hiç mi juggernaut yok acaba sizin ? gurur patlaması değil ego patlaması olmuş okuduğum kadarı ile.

Sentinelimdeki gear bm gearını power surge modlamak sadece, level 50 olduktan sonra 2 2.5 hafta içinde yapılabilecek birşey. statlar %77 surge, 598 power, 1580 str(stim ile) 500 expertise.
Sosyal ağlarda paylaş

tşk ahmet.

ego patlamam yok kaerfager tam tersi biz burda taşşak geçiliyormuşuz, dalga geçiliyormuşuz. benim ss koymam önemli değil kim dalga geçiyorsa o koysun bide onunkine bakalim kaç kiloymuş.

ben koydum masanın üstüne, offical forumlarada koydum kaç kere pek tık çıkartan olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar beş para etmez bir oyun için ne kendinizi hırpalıyorsunuz.
Oyunda Light dark side savaşı yok
item peşinde koşturacaklar hesapta starwow gibi yani
warzone dışında eğlence ortamı yok pvp serveri olacak serverlarda insanlar mob kesme peşinde
ilumda spamlayarak quest kasıyor işmiş gibi millet
maplar berbat heryer agro mob gezecek gezegen yok patikalarda dolaş
Sosyallik yok .
Star warsla alakası yok ui berbat options diye birşey yok max ile min grafik ayarları arasında fps kaybı nerdeyse yok
Eski arkadaşlarla çatal oldum bunları söyledim diye hala oynuyorlar yazıkki nedir bu oyunun çok güzel yapan merak ediyorum.
Doc yok combat medic yok ticaret desen yok crafting house sistemi yok set peşinde koşacan rank peşinde 40 yaşına gelmiş arkadaşlarım bunları yutuyor star wars diye cs verseler ellerine ışın kılıçlı onu bile oynarlar heral yazık ki ne yazık oyunun patlaması uzun sürmez.
Sosyal ağlarda paylaş

haruntrk said:

ya arkadaşlar beş para etmez bir oyun için ne kendinizi hırpalıyorsunuz.
Oyunda Light dark side savaşı yok
item peşinde koşturacaklar hesapta starwow gibi yani
warzone dışında eğlence ortamı yok pvp serveri olacak serverlarda insanlar mob kesme peşinde
ilumda spamlayarak quest kasıyor işmiş gibi millet
maplar berbat heryer agro mob gezecek gezegen yok patikalarda dolaş
Sosyallik yok .
Star warsla alakası yok ui berbat options diye birşey yok max ile min grafik ayarları arasında fps kaybı nerdeyse yok
Eski arkadaşlarla çatal oldum bunları söyledim diye hala oynuyorlar yazıkki nedir bu oyunun çok güzel yapan merak ediyorum.
Doc yok combat medic yok ticaret desen yok crafting house sistemi yok set peşinde koşacan rank peşinde 40 yaşına gelmiş arkadaşlarım bunları yutuyor star wars diye cs verseler ellerine ışın kılıçlı onu bile oynarlar heral yazık ki ne yazık oyunun patlaması uzun sürmez.

eline sağlık ibretlik paylaşım.
Sosyal ağlarda paylaş

draedan said:

en basta paticik i ciddiye almakla hata ediyorsun , salla gitsin bu ortami , sen dunyanin en mutevazi ve en basarili adami olsan da bu aptal ortam seni cekistirir, ezer bitirir. ne diye kamplarsin bu forumu , sabah isini yap, aksam oyununu oyna :D

edit : yanlis harf duzeltmesi

Buna benzer birşeyi birkaç sene önce guildinde bulunduğum oyun dünyasında önemli bir yere sahip bir Türk guildinin gm i de söylemişti. bu kadar zaman sonra ne kadar haklı olduğunu anlıyorum.

genele mal etmiyorum ama tartışma ortamının dışında insanın kişiliğine saldıranlar var. Oyun iyidir kötüdür eyvallah da oyuna nefretle saldırıp hızını alamayıp oyunda yer etmiş bir guilde ve içindekilere saldırmak basitliğin daha ötesinde birşey oluyor..

Yaklaşık 1 senedir belki daha fazla Mert le berabr oynuyoruz ve uzun yıllardır tonlarca guilde girdim son bir senedir en çok eğlendiğim ortamı ve en rahat ettiğim ortamı Mert ve diğerleriyle yakaladım.

O yüzden oyuna laf et hatta kişiliğini göster kin kus ama gelip kimseye ve insanların topluca bulunduğu ortamlara laf etme sevgili serhater...
Sosyal ağlarda paylaş

draedan said:

en basta paticik i ciddiye almakla hata ediyorsun , salla gitsin bu ortami , sen dunyanin en mutevazi ve en basarili adami olsan da bu aptal ortam seni cekistirir, ezer bitirir. ne diye kamplarsin bu forumu , sabah isini yap, aksam oyununu oyna :D

edit : yanlis harf duzeltmesi

http://img94.imageshack.us/img94/5697/hahhahh.png
Sosyal ağlarda paylaş

ne tiri viri ediyosunuz la adam talent sistemini swtor ile bioware getirdigini söylüyor talent degişince gear degişmemiz gerektigini felan millete ögretti burda bilmiyosanız ögrenin felan dedi hala daha gm böyledir söyledir adasdasdada. hee hee cok iyi adamdır gm ya fakirleri aç koymaz.fakir fukaranın hakkını korur felan.görende böyle türkiyede bilinen bi guild sanacak.kimlerdir nelerdir belli degil :D
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu ilk çıktığında aldım, hala aynı zevkle oynuyorum, her classı oynaması çok zevkli, daha iyi olabilirmiydi kesinlikle evet ama bu hali bile çok iyi.

- PvP warzone dışına çıkmalıydı, malesef burada kısıtlı gibi kalmış
- Ticaret, hiçbir oyunda olmadığı gibi bunda da yok ama hiç yok. SWG'deki ticareti birisi yapmalı artık.
- Grafikleri ben çok sevdim
- Görevler süper zaten, heleki class senaryoları müthiş, kitap okuyor gibi dalıyorsun.
- Meslekler de çok hoş düşünülmüş ama kasmasan eksikliğini hissetmezsin
- Her classı oynaması ayrı zevkli
- Guild sistemi çok zayıf
- Flashpointler çok iyi, resmen film
- İlk başta companionları hiç sevmemiştim, şimdi mantıklı geliyor
- Ara yüklemeler, PvP giriş çıkış yüklemeleri çok sıkıcı ve uzun
- İstediğimiz warzone tipini oynayamıyoruz, kötü.
- Çok bırakan oldu malesef, nüfusta azalma var.
- Minor eksiklik çok var ama düzelir

Yine de çok eğlenceli bir oyun, umarım hızla daha iyiye taşırlar
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...