Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sims Superstar

orc_lord

Öne çıkan mesajlar

gerçekten bilmediğim için soruyorum, bu sims'in olayı nedir? yani oyunda amaç nedir? tamam iş güç sahibi oluyosun, evin var komşunla süper geçiniyosun, arada tuvalete girip sansürünü yapabiliyosun vs. ama olay nedir? yani oynayınca sizi tatmin eden ya da eğlendiren nedir? d2 oynarsın, "kimsede olmayan en kral kılıç bende, en bi süperim" dersin, bi fps oynarsın action oyunu oynarsın heyecanlanırsın, strateji oynarsın plan kurmanın zevkini tadarsın da, burda nedir olay?

- bak şimdi de evime yeni bi koltuk takımı aldım.
- eee?
- artık 3 kişi yanyana oturabiliyo
- ??

hadi diyelim ki bi şekilde ilerleme kaydetme zevki var, yeni şeyler görmek vs, ama dandik iki havuz bi parti olayı için expansion çıkarmanın/almanın mantığı nedir?[hline]open your heart | i'm coming home[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında olay su,eger oyunu sıfresız oynarsan gercekten evını dosemek neredeyse ımkansız,bır ıse gırıp,o ısınde gelısıp, evını ve kendını gelıstırebılıyorsun.Oyun sanal evcılık gıbı.Ben cok hos vakıt gecırıyordum pc basında,ama bır sure sonra baymaya basladı.Hatta online bıle oynadım.Oda tatmın etmedı.Su an ps2 de oynuyorum ve gercektende super eglencelı.[hline]Simofle

-.-. --...--. .-.-.-.... ..-..-...-.-....-....-.-...-.... ---.-....--.-..--.-
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Zed, 22 May 2003 14:11 tarihinde demiş ki:
gerçekten bilmediğim için soruyorum, bu sims'in olayı nedir? yani oyunda amaç nedir? tamam iş güç sahibi oluyosun, evin var komşunla süper geçiniyosun, arada tuvalete girip sansürünü yapabiliyosun vs. ama olay nedir? yani oynayınca sizi tatmin eden ya da eğlendiren nedir? d2 oynarsın, "kimsede olmayan en kral kılıç bende, en bi süperim" dersin, bi fps oynarsın action oyunu oynarsın heyecanlanırsın, strateji oynarsın plan kurmanın zevkini tadarsın da, burda nedir olay?

- bak şimdi de evime yeni bi koltuk takımı aldım.
- eee?
- artık 3 kişi yanyana oturabiliyo
- ??

hadi diyelim ki bi şekilde ilerleme kaydetme zevki var, yeni şeyler görmek vs, ama dandik iki havuz bi parti olayı için expansion çıkarmanın/almanın mantığı nedir?[hline]open your heart | i'm coming home[/b]

Belki biraz tuhaf bir benzetme olacak ama Sims'in hikayesi şu televizyonlarda yayınlanan pembe dizilere benziyor. Pembe dizilerde konu bilinen en basit konu olmasına ramen çok yüksek rating alması oldukça şaşırtıcı. Sims de benzer özellik gösteriyor.

Bana göre sims kendi hikayeni kendin yaz rol oyunu. Oyunun yapısına bağlı olarak haraket ederseniz sizinde dediğiniz gibi rutinden başka birşey değil. Misal Simcity. Ancak kurguladığınız bir hikayeyi gerçekleştirmek ve hikayedeki olası belirsizlikleri de bilgisayara bırakınca çok ilginç sonuçlar çıkabiliyor.

Bu oyunda oyundaki karakterlerden birini kendiniz olarak benimsemek asıl sorunun kaynağı. Matrix'deki yaratıcı gibi yaklaşmak gerekiyor. (evet bence bu da tuhaf oldu) Sims online bu yüzden tutmadı. Çünki orada da bir karakteri yönlendirmek zorundasınız.

Birde olayın adult kısmı var. Çokça yaygın olarak bilinmeyen yönü. Internet'te biraz araştırıp nelerin olduğunu görünce sizde şaşırıyorsunuz. (bazıları bunu sapkınlık olarak değerlendiriyor, oda ayrı bir hikaye)

Oyunda neden bukadar çok genişleme paketi çıktı? Sanılanın aksine yeni koltuk ve duvar kağıdı değil asıl sebep. Yeni etkileşmeler ve oyun yapısındaki bazı gelişmeler. (ilk oyunda sadece evinize bağlı iken artık etrafı dolaşıp tatile çıkılması gibi) Ha tabiki genişleme paketi çıkarmak yeni oyun çıkarmaktan daha ucuza geliyor oda ayrı mesele.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

ya ilk çıktığında bi süre deli gibi oynanıyodu aslında neden derseniz herkes deli gibi merak ediyodu nası simule edecekler hayatı diye ama oynadıktan belli bi süre sonra bayıyo ya , çok olmustur bi karakter yaratıp evimi döşeyip herşey mükemmel olduktan sonra sıkılıp uninstall ettiğim yani...genelde kızlar oynuyo neden bilmiom artık=)ha yanlış anlaşılmasın oynayan beylere lafım yok tabiki..[hline]...save me from the nothing I've become...
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kardeşim de çok seviyo. Ama her format attığımda bana bütün sims serisini yükletip işkence çektiriyor[hline]karakedi, 05 May 2003 12:08 tarihinde demiş ki:
her ejderhanın icinde bi kedi yatar
her kedinin icinde de bi ejderha yatar
her içinde bişi yatan ejderhadır
her bişi ejdarhadır ve ejderha kedinin üzerinde yatar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 23 May 2003 21:47 tarihinde demiş ki:
kardeşim cok seviyo[hline]BonePART - Pepelek Saplar Birliği Başkanı

Ph'nglui mglw'nafh cthulhu r'yleh wgah'nagl ftgagn
I am not fat you asshole, I am just big-boned.
Screw you guys; I am going home.
You must respect my authoritaaaaaaa.
BonePART FriarHealSuxx of Hun - Kay Server - Level 50 Drunken Friaa -(At last)

kız galiba kardeşin? :)

sims ilk çıktığında harbiden süpper bi oyundu yani bir ayn çok eğlendirmişti ama bu kaçıncı add-on bunası sacma sapan bı add-on bırakın ya onlıne cıksında mıllet oynasın (ben galxıes oynıcam abı)[hline]Wisdom, clear my eyes.
Honor, guide my step.
Passion, fire my heart.
Darkness, hide my fear.
Life, be my shield.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...