Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Mirror (2011) - Netflix

xunn

Öne çıkan mesajlar

Yarım saat önce yayınlandı, başladım biraz önce de birkaç kişi vardı merak eden onlara yazayım diye ara verdim, dedim buraya da geleyim.

Yanlış bilgilendirmeymiş. 5 dakikalık kısmı izledim ilk direkt 2 seçim yaptırttı bile ama bunlar basitti.

Zaten biri "bu bir interaktif hikayedir, pc veya tv remote vs. başından çok ayrılma tercih sorulduğunda hemen cevaplaman gerek, böyle cevaplacaksın anladın mı" vs. diye sorup evet-hayır seçtiriyor.

ikinci tercih'te daha 5. 6. sahnede hangi kahvaltılık ürünü seçersin diye geldi.

bu da tahminen alıştırma, hikayeye etkisi olacağını sanmıyorum aksdhfakjsh

bir süre bunlarla gider, sonra hikaye etkilenir tahminen.

Bu arada video player gibi oynatma yok, sadece +/- 10 saniye ileri geri alma var. Canlı yayın izler gibi htlm5'da öyle ilerliyor olay. tahminen beklentiye girip, önceden plan yapma diye de kapatmışlar.

Güzel başladı şimdilik bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

çıktı, bitirdim.

2 saatimi aldı birkaç farklı şekilde bitirmek. bir kere komple bitti ama geri çevirdi kendi.

eski adventure kitapları gibi zaten. hikayeyi ilk tercihlerde de bitiren bir hamle yapabiliyorsun. zaten temelde seni götürmek istediği bir son var. o sona gitmeyen yolu seçiyorsan direkt geri atıp, tekrar farklı olanı seçme şansı veriyor. bir tanesinde merak ettim 3-4 kere bastım hep diğerine basmamı zorladı.

bazı yerlerde farklı yollar, değişik şeyler çiziyor. ama %90'ında aynı şekilde sona erdi.

Bir tane son işte farklı bitti. Onda da direkt bitirdi. Önceki sonlarda geriye dönüp tekrar oynama şansı tanıdı hep mesela bunda tanımadı.

Gerçi;

ana karakterin öldüğü tek sondu. onu bulursan komple bitiyor galiba.

Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Spoiler piramiti

Annesi ile trende öldüğü mü? Bende de oradan sonra credits çıktı.

imdbde toplam 5 son diyor. Bu ölme de onlardan biri.

Gördüğüm diğer 2 son hakkında spoiler

Terapist ile dövüştüğü ve babasını öldürüp hapse girdiği sonları da gördüm.

Görmediğim diğer 2 sonu da okumuş oldum

Oyunun 5/5 puan aldığı ve camı kırıp kaydedildiğini farkettiği iki son daha varmış.

Şu an takatim yok gibi onları görmeyi denemeye.

Babasını öldürdüğünde başka seçenek bırakmadan ilerledi gibi oldu.

Bir iki noktada geri dönme seçeneğinde önceden olmayan bazı şıklar çıktı, illa bir yere yönlendiriyor yani.

Telefon no spoilerımsısı

Türkçe alt yazıda son rakam olarak 1 dedi ama sanki normal konuşmada o geçmiyordu.

Bölümün ana temasını düşününce de Netflix bizi orada yönlendirmiş diyebiliriz belki :D

Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

DarKRideR said:

Spoiler piramiti

Annesi ile trende öldüğü mü? Bende de oradan sonra credits çıktı.

imdbde toplam 5 son diyor. Bu ölme de onlardan biri.

Gördüğüm diğer 2 son hakkında spoiler

Terapist ile dövüştüğü ve babasını öldürüp hapse girdiği sonları da gördüm.

Görmediğim diğer 2 sonu da okumuş oldum

Oyunun 5/5 puan aldığı ve camı kırıp kaydedildiğini farkettiği iki son daha varmış.

Şu an takatim yok gibi onları görmeyi denemeye.

Babasını öldürdüğünde başka seçenek bırakmadan ilerledi gibi oldu.

Bir iki noktada geri dönme seçeneğinde önceden olmayan bazı şıklar çıktı, illa bir yere yönlendiriyor yani.

Telefon no spoilerımsısı

Türkçe alt yazıda son rakam olarak 1 dedi ama sanki normal konuşmada o geçmiyordu.

Bölümün ana temasını düşününce de Netflix bizi orada yönlendirmiş diyebiliriz belki :D

Psikoloğun yanında ölüyor. Yani bitiyor rüyaymış yine oluyor, psikolog ağlıyor işte bir an gözlerini kapattı daldı sandım ama geri açmadı vs. diyor meğerse ölmüşüz.

Trende öldüğünde ben de rüyaya bağladı ya, tekrar başlattı gerilerde bir yerlerden.

Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Psikoloğun yanında ölüyor. Yani bitiyor rüyaymış yine oluyor, psikolog ağlıyor işte bir an gözlerini kapattı daldı sandım ama geri açmadı vs. diyor meğerse ölmüşüz.

Trende öldüğünde ben de rüyaya bağladı ya, tekrar başlattı gerilerde bir yerlerden.

Off doğru, psikoloğun yanında ölmüştü. Trendeki ölümünden hemen sonra geldi o sahne ve ondan sonra da credits çıktı.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...