Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Svaşçı Minmatar olamk üzerine bir deneme- Bölüm 1. Nitelikler

turkuoise

Öne çıkan mesajlar

Eve'de karakter yaratmak hem karmaşık hem de oldukça zevkli bir iş. Eğer gerekli derviş sabrı ve sanatçı yeteneğine sahip değilseniz oyun içi gelişiminiz bir ıstıraba dönüşebilir. Dolayısıyla, gelişiminizi yönlendirecek olan niteliklerinizi(attribute) doğru olarak ayarlamanız gerekecek. Bunu bir örnek olayla inceleyelim.

Örnek olay: Nasıl savaşçı Minmatar olunur?

1.Irk seçimi
Aslında bu tamamen oyunda hangi rolü oynamak istediğinize bağlı. Benim seçimim isyan, kurtuluş savaşı ve korsanlık-kaçakçılık karışımı heyecanları en iyi tattıracağını düşündüğüm Minmatar'dan yana oldu. Neticede, sözkonusu düşman, galaksinin %40'ına sahip olan Amarr'lar ise oldukça büyük bir avlanma alanım olacak demektir. ;)

2.Soy(bloodline) seçimi
Bu aşama karakterinizin temel niteliklerini belirleyen adımdır. Minmatar örneğine bakarsak iki ayrı soy(bloodline) olduğunu ve bunların temel niteliklerinin aşağıdaki şekilde olacağını göreceğiz:

................I...C...P...M...W
Sebiestor:.7...6...5...6...6
Brutor....:..4...6...9..4...7

Harflerle betimlenen nitelikler Intelligence, Charisma, Perception, Memory ve Willpower'dır.

Burada Brutor soyunu seçiyorum.

3.Beş puanlık nitelik dağıtımı
Dağıtabileceğimiz fazladan beş nitelik puanı var. Ben hayatta kalma süresinin uzamasının daha fazla ateş etme süresi, dolayısıyla daha fazla zarar verme olanağını sağlayacağını düşündüğüm için ve zırh ve kalkanların dayanma süresini arttıran yeteneklerin öğrenilme süresini azaltan birincil nitelik I ve nitelik arttırma süresini kısaltan nitelik M olduğundan ve bir sonraki seçenek olan organizasyondaki seçimim bana fazladan 4M puanı vereceğinden dolayı puanlarımı ağırlığı I'da olmak üzere I ve P'ye 4-1 şeklinde dağıtıp sonuç olarak :
...............I....C...P...M..W
Brutor....:..8...6...10..8...7

değerlerine ulaşıyorum.

Yetenekler hakkında detaylı bilgi için bkz.[hline]Oracle: Deli Minmatarlının kanlı şirketi. :-)

[Bu mesaj turkuoise tarafından 23 May 2003 22:02 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj turkuoise tarafından 24 May 2003 10:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...