Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DAOC-Haber: Housing

MacbetH

Öne çıkan mesajlar

Camelot Herald'da Matt Firor tarafından yazılan bir yazı var;

It's been almost a year since our last public update on Player Housing. Obviously, with the development and release of Shrouded Isles, we've been busy in that time. As Mark told you all a month ago, Player Housing is now our #1 priority, and has been since the release of SI. So, now's the time for an update on the status of Player Housing.

We've almost completely revamped the system since it was presented back in 2002. The houses have been redesigned, and we have a LOT more features - some of which I'll talk about today, and some that I'll hold off on for the moment so they will be a pleasant surprise for the community.

The basics of the system still hold true - there will be four different models of house per Realm, from least expensive to most expensive. Players will be able to tint parts of the exterior of the house and choose different door types, and other features to distinguish their house from others. On the interior, there will be furniture, wall hangings, and other items that can be purchased and placed. We've had our artists hard at work on pumping out a lot of different items that can be purchased to decorate a player house.

In order to ensure that we have lots of building lots to cover the anticipated enormous demand for houses, we are creating at least one new zone per Realm. This zone will contain a series of small villages of houses, connected by roads, with stables and horse routes to make navigation easier. We've decided to go with the separate housing zone idea to reduce the impact of having houses litter the landscape of the different Realms. We can expand the housing zones based on player demand for housing.

The obvious question from the community is going to be: "When?!". The answer to that is that we expect to have housing up in some form of closed testing in about six weeks. Housing is a feature that will need a lot of testing, so the final date for it appearing on live servers depends how the tests go.

Hatta 3 adet screenshot var;
-Albion
-Hibernia
-Midgard

Haberin adresi http://www.camelotherald.com/more/743.php[hline]P.Prensesler:Birimiz hepimiz, hepimiz o cüce için
Somurtkan: Olmaz!
Sosyal ağlarda paylaş

Walla siz ne düşünürsünüz bilmem ama bence ortam ne kadar iiye gidiyo gibi olsada kötüleşiyo
Ben bu oyuna UO dan gına geldiği adam gibi dengeli ortam flm diye geldim. geldiimde öyleydide
ama şimdi potionlar, evler, rideable horselar flm git gide Uo ya dönüyo bilmiyorum ama bence bu ev işi ortamı çok bozucak[hline]Froc Vormbeyn
:-p Deli merc, Ashmish worm :-p
DaoComics
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bak şimdi bence o housing system şöle olcak.
Evler 100P yada daha fazla yada ne biliyim bi guildin ancak zar zor alabileceği bi parada olucak ve her guild bi ev alabilecek.
(Üstteki yazıyı okumadım zor geldi :))
(Şimdi okucam yazıyı silmek zor geldi)[hline]Rolling, and throwing, consoling
Everything that goes this far
Joking and hoping, revolting
All that shit that's who you are
Hoping, and scolding, revolving
Peel it back, reveal the scar
Loathing, exploding, controlling
This is what you really are
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ya yosun o kadar dert etme bence, o evlerin fiyatını düşünmek bile istemiyorum şu anda, yani camelot'da para kasmanın ne kadar zor olduğu düşünülürse öle her tarafta ev görebileceğimizi pek zannetmiyorum.. şu anda SC yaptırmak için bilr para bulamazken.. gold hunt'lara giderken ev alabilmek için harcamam gerekebilecek mithril veya 100 lerce platinium para gerektirebilir..[hline] MCP | MCSE | CCNA
--------------------------------------
Haradrim lvl50 Warden [R.I.P]
RnZ lvl50 Skald RR4L6
Ezz lvl42 Runemaster
Excalibur | Midgard / EU

Sosyal ağlarda paylaş

Abi okudum o ss leri gördüm.
Onlar ne öyle.
E oraya bi apartman yapcaklarda utanmışlar!
Bide adamlar onlar için yeni mapler hazırlıyolarmış.
Vay be![hline]Rolling, and throwing, consoling
Sosyal ağlarda paylaş

onlarin map dedigi kucucuk birsey olur. saniyomusunki isle of glass gibi biyer yapsin. buyuk ihtimalle icinde mob spawnida olmaz.
atlara gelince, atin ustundeyken savasilmamasi olayi biraz daha iyilestirmis ama bence yinede gereksiz bi yenilik...
sonuc olarak bence cok gereksiz ikiside. bosu bosuna kasmislar. bunun yerine daha degisik yenilikler yapabilirlerdi. ama bunun gereksiz olmasi oyunu bozucagi anlamina gelmez.
birakin yapsinlar. ev almazsiniz ata binmezsiniz olur biter[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

recall mu?
Abi yapma lütfen ben şimdi Sauvage'dan Lyonesse'e recall atarsam ayıp deil mi?
Ama fikir fikirdir :)[hline]Rolling, and throwing, consoling
Sosyal ağlarda paylaş

Abi anlatır mısın bi sana zahmet?
:) Valla bilmiom :)[hline]Rolling, and throwing, consoling
Sosyal ağlarda paylaş

hhmm anladım.
Çok mantıklı ama bizim serverda var mı bilmiyorum.
1 hafatdır Sauvage'dan dışarı çıkmadım :)[hline]Rolling, and throwing, consoling
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım işimden dolayı bu tarz fikirlerin ingame yanından ziyade sistem üzerindeki etkilerini düşünüyorum..

Şimdi olay nedir, bizim aslında bir dünya olarak gördüğümüz realm veya realmler birden fazla server üzerinde çalışmakta.. recal dediğiniz olay geldiğinde tek bir noktadan yapılan port oları her yerden yapılabilir hale gelse serverlar arası oyuncunun geçişi sırasında ortaya çıkacak trafik ( network trafiği ) büyük bir yavaşlamaya neden olabilir..

Serverlar arası Gigabit Ethernet kullandıkları halde 1000'lerce kişinin yükünü üzerinde bulunduran serverlar bayaa bir işlem yapmak zorunda kalacak..

Housing olayı zaten maddi açıdan çok yaygın olmaz sanmıyorum,

At olayı ile ilgili çok fazla gir değişiklik gerekmiyor zaten, model hazır var sadece yönetilebilir olması ve speed olayı gelecek çok fazla kasacağını zannetmiyorum ama attan indiğimizde ne olacak o at onu işte merak ediyorum.. yani her taraf at kaynarsa ? :P

Bakalım ilerideki gelişmeleri kendi gözümüz ile görüp öle karar veririz, Mythic iyi çalışıyor oyunun içine edecek birşeyi getireceklerini zannetmiyorum..[hline] MCP | MCSE | CCNA
--------------------------------------
Haradrim lvl50 Warden [R.I.P]
RnZ lvl50 Skald RR4L6
Ezz lvl42 Runemaster
Excalibur | Midgard / EU

Sosyal ağlarda paylaş

Assasin, onun sebebi su: SI'i olanların, olmayanlarla iletisimini saglamak. Bu da zaten sart, bi sekilde nasilsa olacak. Ama ben hala ev konusunda KESINLIKLE bunun da UO gibi b*kunu cikartirlar, ev-mev gereksiz diyorum.[hline]Odion - Level 50 Wizard
Yored - LEvel 50 Cleric
Brelenor - Level 50 Infiltrator
Sosyal ağlarda paylaş

yaa daoc da para hiç sorun değil tek yapmaniz gereken üç beş legion raid e katilip yada bi grp la diamond seal düşüren yaratiklari öldürüp gidip o seallarla df de hauberk alip 800+metal works u olan birine salvage ettirip daha sonra o salvage i ettikten sonra 800+ weap crafter i hing ettirmek ve daha sonra bi npc ye satmak.. 5-6 item da 600gp filan yaptim :)[hline]Aluvian Warden Hibby/exc[R.i.P]
Fronad Skald Middy/Pryd
Skurt Sb Middy/Pryd
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...