Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Xbox One - Television and Sports!

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

said:
Xboxygen sitesi, Microsoft'un CES'te Xbox 720 ile ilgili ilk bilgileri açıklayacağını belirtmişti. Diğer yandan ise yeni konsolun teknik detaylarıyla ilgili gelişmeler de var. Fransa kökenli Xboxygen, firmaya "Çok yakın" bağlantılı bireylerin kaynak olduğu haberinde; Xbox 720'nin 6 çekirdekli CPU, 2GB DDR3 hafıza ve AMD'nin prototip olan çift GPU'sunu kullanacağını belirtiyor.

said:
Xbox 720'nin CES'te tanıtılacağı ve teknik detayları hakkında geçtiğimiz günlerde dedikodular yükselmişti. Son olarak Edge'nin bir kaynağına göre Ubisoft Montreal yeni nesil Xbox'ın devkit'leri üstünde çalışmaya başladı. Sadece Ubisoft değil, EA stüdyolarının içinde olduğu bazı büyük geliştiricilerin de bu çalışma içinde olduğu söyleniyor. Bir Ubisoft yetkilisi ise durumla ilgili olarak, "Söylenti ve spekülasyonlar üzerine yorum yok" dedi. Özel donanımlarda çalışan gerçek devkit'lerin ise yılbaşından önce stüdyolara ulaşması bekleniyor. Genel olarak tüm işaretler Xbox 360'ın halefinin 2012 sonunda perakende olarak çıkacağını gösteriyor.

Birkaç aya PlayStation 4 haberleri düşmeye başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de ps3 ü yeni aldım. ve aldığımın ertesi günü duymuştum bu haberleri ve forumda yazmıştım.

inşallah hemen çıkmaz. yani oyunlara baktığımda grafik açıdan yetersiz birşey yok. 3d olanağı da veriyor. daha ne katabilirler konsola? move+gözlük ile biraz daha oyunun içinde hissediyorsun kendini. ee gerisi?
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan ki nesil konsollar bellek sıkıntısı çekiyor. Texture'lar'da problem oluyor falan.

Bence kesinkez yeni nesile ihtiyaç var. Oyunlar 720p çıkıyor yahu, kırışık, bulanık görmekten bıktım. Adam gibi 1080p veren, 16x AF, 2-4x AA verebilecek kapasiteye gelmeliler. Poligon ve shader gücünü arttırmalılar. Ve bunu sunarken 3D'deyede olmalı performans kaybı olmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

axedice said:

Asıl bottleneck donanımsal kısıtlar değil, zeka seviyesi düşük olan konsol kitlesinin kendisi ne yazık ki =/

sensin gerizekalı.

bazı insanların işi gücü hayatı var, yüzlerce saati yok oyun başında geçirecek, kafa dağıtmak için oynuyo kimileri sadece :)

Oyun başında geçirecek yüzlerce saatim yokken de aynı görüşleri savunuyordum. Olay zaman kısıtı kafa dağıtmak vs. değil, kitap dergi gazete bile okumayan, haliyle oyunlardaki metinleri anlayacak kapasiteye sahip olmayan vasat kitlenin temel ihtiyaçlarını gidermenin ötesine gidilmemesi.

Skyrim örneğinden gidersek zaten zamanı az olan adam bu tür oyunlara pek bakmaz, ama zamanın azlığından çokluğundan bağımsız olarak oyunları ayak takımının anlayabileceği bir dilde yazıp ötesine geçmiyorlar artık. Acun izleyip serdar ortaç dinlemekle aynı şey resmen şu oyunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

valla forumumuzun pc oyuncu kitlesinin geneli de öyle çok derin düşünmeyi gerektiren oyun oynamıyor hani başlıklar bir fikir verecek olursa, varsa yoksa cod/wow heh. en çok beklenen oyun d3 filan. ama ne zaman yeni paradox oyunu çıksa "annamadım ben anneye anlatır gibi annatın" diyen insanlar sıra sıra diziliyor, derin srpg başlığında "ya oyun çöktü 2-3 kere oynanmaz bu" mesajları filan. attention span'in yüksek olduğu yer bizsek düşün sen artık. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Şuan ki nesil konsollar bellek sıkıntısı çekiyor. Texture'lar'da problem oluyor falan.

Bence kesinkez yeni nesile ihtiyaç var. Oyunlar 720p çıkıyor yahu, kırışık, bulanık görmekten bıktım. Adam gibi 1080p veren, 16x AF, 2-4x AA verebilecek kapasiteye gelmeliler. Poligon ve shader gücünü arttırmalılar. Ve bunu sunarken 3D'deyede olmalı performans kaybı olmadan.

abi naaptın...
Sonra Ahmedinejad hepsini satın alsın, sonra birleştirip über bilgisayar yapsın...

ha olsa güzel olur evet :P
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

aktiftablet said:

axedice said:

Asıl bottleneck donanımsal kısıtlar değil, zeka seviyesi düşük olan konsol kitlesinin kendisi ne yazık ki =/

sensin gerizekalı.

bazı insanların işi gücü hayatı var, yüzlerce saati yok oyun başında geçirecek, kafa dağıtmak için oynuyo kimileri sadece :)

Oyun başında geçirecek yüzlerce saatim yokken de aynı görüşleri savunuyordum. Olay zaman kısıtı kafa dağıtmak vs. değil, kitap dergi gazete bile okumayan, haliyle oyunlardaki metinleri anlayacak kapasiteye sahip olmayan vasat kitlenin temel ihtiyaçlarını gidermenin ötesine gidilmemesi.

Skyrim örneğinden gidersek zaten zamanı az olan adam bu tür oyunlara pek bakmaz, ama zamanın azlığından çokluğundan bağımsız olarak oyunları ayak takımının anlayabileceği bir dilde yazıp ötesine geçmiyorlar artık. Acun izleyip serdar ortaç dinlemekle aynı şey resmen şu oyunlar.

bak güzel açıklamışsın, amacı da o olmalı oyunların zaten serdar ortaç dinlemek gibi yorucu olmayan eğlenceli aktiviteler işte.

liquid tension experiment veya speed metal symphony dinlemek güzeldir ama arada serdar da dinlemek lazım.

bide oyunlarda oturup bişi okumayı sevmiyorum zaten, 3sayfa questler yok kitaplar bilmemne, god of war gibi olsun işte ilerledikçe cut-scene göstersinler heycan aksiyon olsun miss...

benim oyunlar hakkında düşündüğüm böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:

İlla arada Diablo 3'e sataşacak, adam rahat edemiyor her başlıkta söylemeden :)

sataşmalık bir durum yok, sen söyle en çok beklenen başka hangi oyun var madem. :P

eskiden herkes diablo'yu düşünce gerektirmeyen oyuna örnek olarak kullanırdı burada, ben de milyon saat gömdüm ama inkar edilecek birşey değil sonuçta. neyse onu söylüyoruz.
Bone said:

gddr5 neden değil diye sorarlar.

çünkü Gddr'daki G grafik belleği olduğunu söylüyor. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...