Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atom bombası yapmayı bilen?

metboy

Öne çıkan mesajlar

Nası ya? Fizikten 5 alman için atom bombasının yapılışını mı anlatman lazımmış?

Bence hoca bilmiyor yapmayı. Senin iyi niyetini suistimal edip öğrenecek ve seni kötü emellerine alet edecek. Nihohah.[hline]Ugly women makes us buy beer,
Pretty women makes us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm dur bakıyım şuraya yazmıştım.

*!Araştırır *

Aa dur buldum. Yok bu nötron bombasınınmış

*!Devam eder*

Şimdi buldum. Ay yok buda hidrojen bombasıymış

*!Buldum diye bağırır*

Aa bak bu... Yok buda ... Ay nerdeyse gizli formülümü açık ediyodum.

*!Devam eder*

Aa şimdi hatırladım. Ben onu sattıydım Amerikanlara seneler öncesinden. Yaşlılık işte napcan

*Potasyum potasyum diye bağırır*[hline]karakedi, 05 May 2003 12:08 tarihinde demiş ki:
her ejderhanın icinde bi kedi yatar
her kedinin icinde de bi ejderha yatar
her içinde bişi yatan ejderhadır
her bişi ejdarhadır ve ejderha kedinin üzerinde yatar.
Sosyal ağlarda paylaş

tahmınen fuzyonla atom ckırdegının parcalanması sırasında oluyodu ıste bombanın ıc yuzeyıne uranyum u koyuyosun sonra ayarlıyosun bu tepkımenın baslamassı ıcın sert darbe ıle baslaması saglanıyor boylece yere carptıgı anda fuzyon tepkımesı baslıyor ve uranyum parcalandıgı anda atom bombası olayı gerceklesıyor ve bu uranyum un 1 gr ı bıle manyaq kuvvetlı ama o kadarda pahalı ve degerlı bısey
fakat hıdrojen bombası bunun kat kat uzerınde
hatta bılgılerımden ornek werıyım 17 agustos depremı 30 atom bombası nın yaptıgı sarsıntıyı yapmı$ ...

ps: yanlıs olabılır duzeltın yanlı$larımı ::)[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

atom cekirdeginin parcalanmasiyla meydana gelen zincirleme reaksiyon sayesinde ortaya cikan inanilmaz derecedeki isi ve enerji atom bombasidir (yanlis olabilir denemedim hic heh)
atomu parcalarsan gerisi kendiliginden gelir sen rahat ol:D[hline]"I will flay the skin from your flesh and the flesh from your bones and scrape your bones dry.
And still you will not have suffered enough."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jacabo, 22 May 2003 20:28 tarihinde demiş ki:
tahmınen fuzyonla atom ckırdegının parcalanması sırasında oluyodu ıste bombanın ıc yuzeyıne uranyum u koyuyosun sonra ayarlıyosun bu tepkımenın baslamassı ıcın sert darbe ıle baslaması saglanıyor boylece yere carptıgı anda fuzyon tepkımesı baslıyor ve uranyum parcalandıgı anda atom bombası olayı gerceklesıyor ve bu uranyum un 1 gr ı bıle manyaq kuvvetlı ama o kadarda pahalı ve degerlı bısey
fakat hıdrojen bombası bunun kat kat uzerınde
hatta bılgılerımden ornek werıyım 17 agustos depremı 30 atom bombası nın yaptıgı sarsıntıyı yapmı$ ...

ps: yanlıs olabılır duzeltın yanlı$larımı ::)[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

fizyon olcaktı :) arkadaşlar biliorum onları saolun güzel anlatmışsınızda bana ne bileyim resmen nasıl yapılır o lazım :P yani o kadar değilde daha detaylı bilgi lazım :)[hline]It doesn't make any sense This tragic ending
In spite of the evidence There's something still missing
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Chemical, 22 May 2003 20:35 tarihinde demiş ki:
c4 prizma şeklinde parçalar halinde kesilir ve top şeklinin içini kaplıcak şekilde metal pullardean oluşan bir kürenin içine döşenir ortasında uranyum konur

ciddi bu:)[hline][Bu mesaj Chemical tarafından Çıkmaz ayın son Çarşambası tarihinde değiştirilmiştir]

:) ok saol sende[hline]It doesn't make any sense This tragic ending
Sosyal ağlarda paylaş

Büyüyünce torunlarına anlatırsın bi Chemical arkadaşımız vardı forum zamanında çocuk şimdi manyak oldu peeh ne iyi cocukdu derken
Bide atom bombası yapım o zaman cohk karışıkdı peeh nasılda anlatmışdı çocuk özledim kendisinipeeh *!hüzünlenir*[hline][Bu mesaj Chemical tarafından Çıkmaz ayın son Çarşambası tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Chemical, 22 May 2003 20:39 tarihinde demiş ki:
Büyüyünce torunlarına anlatırsın bi Chemical arkadaşımız vardı forum zamanında çocuk şimdi manyak oldu peeh ne iyi cocukdu derken
Bide atom bombası yapım o zaman cohk karışıkdı peeh nasılda anlatmışdı çocuk özledim kendisinipeeh *!hüzünlenir*[hline][Bu mesaj Chemical tarafından Çıkmaz ayın son Çarşambası tarihinde değiştirilmiştir]

:D ahhue[hline]It doesn't make any sense This tragic ending
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jacabo, 22 May 2003 20:40 tarihinde demiş ki:
hayır ya fuzyon olması lazım ne bılım of[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

There are 2 types of atomic explosions that can be facilitated by U-235;
fission and fusion. Fission, simply put, is a nuclear reaction in which an
atomic nucleus splits into fragments, usually two fragments of comparable
mass, with the evolution of approximately 100 million to several hundred
million volts of energy. This energy is expelled explosively and violently in
the atomic bomb. A fusion reaction is invariably started with a fission
reaction, but unlike the fission reaction, the fusion (Hydrogen) bomb derives
its power from the fusing of nuclei of various hydrogen isotopes in the
formation of helium nuclei. Being that the bomb in this file is strictly
atomic, the other aspects of the Hydrogen Bomb will be set aside for now.

---[hline]It doesn't make any sense This tragic ending
Sosyal ağlarda paylaş

cunku soguk fizyon içinde fuzyon tepkımesı gerek ondan ole tepkımenın baslaması ıcın baska bı tepkıme gerek fizyonun baslamsı ıcın fuzyon gerektıgı ıcın senınkı yanlı$ gibi

nese asıl bana su cama$ır suyuyla yapılan bomba warya ondan lazım ehe hele fightclub dada diyoduya nası yapılır b@b k3nk sole plizzz[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

[Bu mesaj jacabo tarafından 22 May 2003 20:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...