Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sınıfta uyuma teknikleri

Chemical

Öne çıkan mesajlar

ehehm uzman olduum konuya geldik:P

esası webcamım olsa resimli yapacaktım ama olsun
Valla topice "uyucana ders çalış lan" mesajı atmayın türkiyenin eğitim sistemi yamuk bizde yamuluyoruz benim gibi fenci adam tarih dersinde türkçe dersinde milli güvenlik UYUR

Önsöz olarak uyuma tekniklerinde en önemlisi uzun vadide ağrı yapmıyan kızarıklık yapmıyan ve GÖZÜNÜZÜ kapatan sistemlerdir
Gözünüzün göz kapakları tarafından kapandıını gören insanlar uyuyor lan bu der ama ellerinizi gözünüze koyarsınız uyuyormu bilemezler bu çok önemlidir

Önce klasik "kafa dayama" teknii ile başlıyalım

Kafa direk üst üste konmuş kolların üstüne bırakılır ve uyulur
30 dk sonra sırt ağrısı yüzünden uyanma ve oksijen yetmezliğinden sıcaklama yüzünden rahatsızdır ve uyuduunuzmu naapıyosunuz burunmu karıştırıosnuz bilinmez

Önermem sırt ağrısı yapar ve kafanıza item koymalarına fırsat verirsiniz ayrıca sıcak olur suratınız ve alnınız kızarıır
Ama horluyan insanlarda horlamayı engeller

kola yatma

Tek kol (sağ yada sol) laap diye dirsek sıraya gelicek şekilde bırakılır sonrada kafa kolun yumşak yerlerine konarak rahat bi zemin hazırlanır sonra sızılır gidilir :P

Sırt ağrısı çok yapmaz ama pöfür pöfür terler kolunuz sıcak günde hiç çekilmez
Uyuduğunuz aşırı belli olur insanlar dalga geçer daha kötüsü hoca farkeder uyandırır..
Ayrıca sağlak iseniz sol kolun üstüne yatıp sağ kol ile bi nevi kalem tutularak yazıyorum imajı verilebilir kamuflaj eder sizi bi nevi sonra kalem elinizden düşer
Bazı insanlarda horlama yapabilir
Bunun Eye coverli versiyonu vardır daha güvenli ve daha az belli eder ve oldukca rahattır

Kafayı direk sıraya koyma

Kafa yanaktan/alından direk olarak sert sıra zeminine bırakılır
Sonra uyulur
1 dk sonra ağrıdan tekrar uyanırsınız kızarıklıklarda cabasıdır hiç önerilmez
ayrıca uzuvlarınız yüksekte kalıcaandan raatsız eder

Destekli uyuma sistemi

Bu genelde uyumanıza izin vermiyen hocalara karşı çok çok etkilidir tek çözüm budur
Önce sıra biraz öne itilir
Bacaklar birbirine yakın durur
Sonra iki kolun iki dirseğide baldırların üstüne dayanır sonra dik bir şekilde yukarı bakan ellerin üstüne kafa konur

Çok idare etmesede bir süre uyutur
devamında yüz kızarması ve dayanılan yerde aşırı ağrı ile uyandırır
Dirsekler baldır kaslarında ağrı yapabilir

Eller tam gözlerin üstüne konursa gözler biraz ağrı çeker ama uyudunuz çok belli olmaz

Baldır ağrısı kitabı baldırla dirsekler arasına koyma ile çözülebilir

Çok severim bunu matematik dersinde baya idare etmişti hoca farketmiyordu:)

Kola yatma/Cover eyes

Tek kol (sağ yada sol) laap diye dirsek sıraya gelicek şekilde bırakılır sonrada kafa kolun yumşak yerlerine konarak rahat bi zemin hazırlanır sonra kafa konur
Sonra kol dirsekten sonrası bükülerek gözlerin önünü kapatacak şekilde tutulur ve kolun ağırlığı sabit durmasını sağlar
Sola yattıysanız sağ elinizi sol kolunuzun altına koyarsanız çok rahat edersiniz denge açısından önemli bu

Sırt ağrısı çok yapmaz ama pöfür pöfür terler kolunuz sıcak günde hiç çekilmez
Uyuduğunuz pek belli olmaz
Önce yazı yazıp sonra cover eyes yapılabilirr
Bazı insanlarda horlama yapabilir

Düz uyuma

Kollar dirseklerden baldırlara konur sonra eller ile çeneden kafa desteklenir

Uyudunuz çok belli olur ayrıca salak gibi durursunuz
Kütüphanede tek başına çalışırken uzaktan bakan hocaya belli etmeden uyuma için iyidir

Çene acır baldırlar acır baldırlara kitap konabilir çene babayı yer ama

Sizde yazın:)[signature][hline]mıhıhı kedi

[Bu mesaj Chemical tarafından 07 Ekim 2004 18:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hayir kardesim
polarimi alirim masama yerlestirirdim
kafami koyardim ustune
arkadasa da abi onemli bisi olursa uyandir derdim
o da uyurdu zaten
hoca da bisi demezdi
beni seven hocalarda zaten az uyurdum uyuyacagim zaman da basim agridigi icin hastayim derdim peki derdi
onemli olan hocaya kednini sevdirmek
sonrasi kolay[signature][hline]Silence in the studio!
Sosyal ağlarda paylaş

Hocadan İzin Alma Yöntemleri

Öncelikle saf ve iyi niyetli hocalar tespit edilir. ( Genelde kadin , genc ve ingilizce hocalari ) Bu hocanin dersine kapida beklenilir ve hoca gelirken gozler kapanacakmis gibi yaparak yavas yavas sinifa girilir.
"Hocam" denilir " Ben bugun dersi dinlemeyecem arka tarfa uyuyacam".

Bana hep izin verirlerdi , zaten beni severlerdi bide ingilizce gibi dersleri dinlemeye ihtiyacım yoktu zaten.

Sonra Chemical ın tekniklerinden hangisi ile rahat ediyosanız onu kullanarak misler gibi uyuyabilirsiniz.
Blok ingilizce dersleri tavsiye edilir[signature][hline]The Last Sunrise - Türkçe Web Based MMORPG
Paticik StarCraft Forumları
Sosyal ağlarda paylaş

kazağı sıranın altından çıkarıp başınızı rahatsız etmeyecek şekilde katlarsınız masaya koyarsınız kafanızıda sağa bakıcak şekilde kazağın üstüne yerleştirirsiniz. Bu şekilde yatağındaymış gibi rahat uyursunuz. Sınıfın çoğunluğu uyuduğundan sorun yaratmaz =)

Ben bitek matematik derslerinde uyumazdım diğer derslerde uykum olursa zaman mekan kısıtlaması olmadan uyurdum =) Hatta sıra arkadaşımla sabah okula gelirdik kantine inip bi kahvaltı ederdik ilk derse de geç girerdik. Daha sonrada yatıp uyurduk istediğimiz kadar =)

Bu arada chemical bi hata buldum yazında. Fenci adam Tarih dersinde uyur demişsin sonrada bu matematik dersinde baya iş gördü gibisinden bişey demişsin quote etmekle uğraşamadım şimdik.
Bahanen geçersiz =)[signature][hline] V ò d à n | ICQ
Sosyal ağlarda paylaş

Aah ah.. Kendersever olacaktı da burada, sınıfın ortasına gazete kağıdı serip, üzerinde uyuduğu resmi koyacaktı...[signature][hline]AFS'den nefret ediyorum. Sevdiğim geri dönene kadar da nefret etmeye devam edeceğim.

[Bu mesaj Kendercik tarafından 07 Ekim 2004 18:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sen hala o okuldamısın Chemi. gelsene bizim okula uykusu gelene yastık veriyoruz nerdeyse :D

bugün aşırı yağış nedeniyle millet sırılsıklamdı müdür odasına bi daldım orada boxer ile dolaşan ve müdür yardımcısıyla pantolonunu sıkan arkadaşı gördüğümde işte gerçek okul dedim :D[signature][hline]| Mail | Lominadze | ME |
| News | Sheref | Msn |
| GB Moderator |
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sheref, 07 Ekim 2004 19:10 tarihinde demiş ki:
Sen hala o okuldamısın Chemi. gelsene bizim okula uykusu gelene yastık veriyoruz nerdeyse :D

bugün aşırı yağış nedeniyle millet sırılsıklamdı müdür odasına bi daldım orada boxer ile dolaşan ve müdür yardımcısıyla pantolonunu sıkan arkadaşı gördüğümde işte gerçek okul dedim :D

muhaha süper ya hangi okul o?[signature][hline]Yukarıdaki yazıların yarısı yalandır...
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgi Kolleji kardeşim gelen gelsin :D
bugün bizim sınıftan kimse gelmedi, ben tek başımaydım yan sınıfa gittim orada makara yaptım bi dersde de canım sıkıldı makaradan gittim hocayı çağırdım okulda ki diğer hocalar hakkında dedikodu yaptık :D[signature][hline]| Mail | Lominadze | ME |
| News | Sheref | Msn |
| GB Moderator |
Sosyal ağlarda paylaş

senin çeneye dayamama modunu yanaklara uygularsan automatic olarak senin gözler kapapanıo ;lakin karşıdan bakıldığında sadece sıkılmış bi şekilde dersi dinlio gözüküosun
amma velakin bu durmdada yüzde sarkmalar görükü göz altındaki kemiklerinde bayağı acıo:D[signature][hline]Prima, Quae vitam dedit,hora carpsit

Nascantes morimur,finisque ab orgine

[Bu mesaj YSidiousY tarafından 07 Ekim 2004 19:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

konferans salonunda sanki dersi dinlicekmişim gibi en ön siraya geçtim baktim ilk 3 sirada kimse rezil hissettim kendimi. bide hoca beni görmezden geldi sen mi beni takmiyon asil ben seni takmiyom edasiyla 3 dersin 2 sinde uyudum. lisede horladigim olurdu hatta sinavda bi uyanirdim herkez bana bakiyo olurdu. inşalla orda horlamamışımdır.[signature][hline]To be or not to be;
Thats the problem after economy!

Alomatik the Quenker Slayer.
Sosyal ağlarda paylaş

walal en güzeli okula yastık götürmek.. ben yaptım şiddetler tavsiye ederim.. hem yastıkla uyuyunca hoıcalar kıyamıyor hatta yannıza "uyandırmaya kıyamadım" fgibi notlar bırakıp gidiyorlar..

bir de gözleri açık uyuma metodu var saolsun dralnuyu gözlemleye gözlemley ben de kaptım[signature][hline]Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"

Kapattık dükkanı
Sosyal ağlarda paylaş

abi her sps dersinde uyuyorum ya. Kaçarı yok da, amfide sadece, çeneni göğsüne dayama modeli yapılabiliyor. Bir de kafanı, dirseğini koçak a dayadığın ele dayamak var (ha?), ama onda da kafan falan düşebiliyo şopar oluyosun.[signature][hline]Elan Realms - A tale that goes on
Ealos Tsaark, A Freedom Fighter from Eclipse.
fedaykin, 29 Eylül 2004 12:41 tarihinde demiş ki:
Cehennemde Hollandalılar, Brezilyalılar olacak zira onlar kafir...
Cennette Araplar olacak zira onlar Müslüman...

Benim yerim şimdiden belli, kombine bilet aldık :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...