Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MUD oynyanlar veya oynamak isteyenler(MUD bölümü)

sldsnake

Öne çıkan mesajlar

mud olayı bi "decade" arkada kaldı yaf. 10yüzbin tane mmorpg çıkarken piyasaya çok kişinin mudlarla oyalancağını sanmıyorum. artık mudların alternatifleri çok; adamlar aspyle bile buna benzer şeyler yapıyo
elde redhouse sözlük ve harita çizmek için boş dosya kağıtlarıyla falan az sabahlamamıştım ben de. mud oynamakla öğrendiklerimin haddi hesabı yoktur yani. yine olsa yine oynanırım dicem yalan olcak
bilmeyenler için ultima online = mudun resimlisi[hline]consume the forsaken
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm fena fikir gibi değil aslında masa üstü ultima :p yok be bayar okadar skill falan nasıl hesaplanır onların artışı kullanılış haddi hesabı kesilmez dm öldürür kendini heralde[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 11 May 2003 18:06 tarihinde demiş ki:
çok kişinin aynı anda oynadığı text based rpg işte...[hline]Endure. In enduring, grow strong...

Onu da biliyorum da kuralı falan yok mudur ?[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

bisürü oyun var
MUD da MMORPG gibi bi terim.
Multi User Dungeon demek.
hangisini oynadığına bakar. bi de etrafta bulabileceğin en iyi MUDcu ben diilim...

multi user dungeon ya da dungeons diye aratırsan googledan falan bişeyler bulursun heralde...[hline]Endure. In enduring, grow strong...
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden Frp&Magic die bi dergi vardı muder abi az anlatmamıştı mudları yaw ahh ahh eski günler

google dan arat mud diye bi tane program olması lazım böyle serverlar var ve onlardan birine seçip giriyorsun bilindik frpnin sadece yazılardan oluşmuş versiyonu chat gibi denebilir ama değil...

eski zamanların en baba oyunuydu bence ne zewk alırdık be en çok ta two towersta koşuşturmuştum aynen elde redhouse sözlükle =)

bana kazandırdığı şey çoktur mudların onlar sayesinde şu an okulda ing dersim 5 ve herkes yuh inek diyo e zamanında az mı kastık be....
Sosyal ağlarda paylaş

masaüstü tarzı olması çok güzel.
bildiğin dünyanın içinde oynayabilmen çok güzel.

ama "a" "s" "d" gibi her komutun tuşunu ezberlemek, ve nereye gittiğini bilememek oyunu çok zorlaştıyor.

Ultima 1 gibi basit bir arayüz koysalar.
Ya da sol tarafa yön okları koysalar, nerede duvar nerede yol olduğunu anlasak.
Biraz yardımcısı olcak ama, böyle mudlar çok karışık geliyor bana. Nerede kutu var, nerede bar var, nerede kapı var, nerede düşman var, anlayamıyorsun. Kendimi kör gibi hissediyorum.

Ha birileri elimden tutsa, "aslında oyunda kör değilsin, çok kolay bir arayüz var" dese, oynarım oyunu.[hline]Hakkımızda devlet etmiş fermanı.
Ferman padişahın kardaş,
Dağlar Bizimdir!
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
eskiden oynamaya çalışmıştım serverimi ne kapanmıştı şimdi olursa oynayabilirim bu arada hat yada bişiler gerekirse desteklerim...
*Çok sevdiği babannesini kaybettiği için üzgündür*
*Balık katili olmuştur*
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...