Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

vbasic bilenler şunu yazabilir mi?

Astral

Öne çıkan mesajlar

merhaba, birinin ödeviymiş yardım istedi, ben de hocanın istediği gibi yapamadım açıkcası.

10 15 satır kod altı üstü birisi el atarsa sevinirim.

Olay şöyle:

"integer çalişan numarasi ,double çalişan maaşi ye Type-end olarak çalişan durumu üye degişkenlerini içeren çalişan isimli bir sinif tanimlayiniz.

type-end ile 3 tane tip tanimlayiniz (acliksiniri,ortahalli,iyidurumda). Bu tipler girilen çalişan maaşina gore çalişan_durumunu degişkenin degerini belirlemek için kullanilsin( type-end tipleri klavyeden giremezsiniz). Girilen maaş 600 TL’den küçük ise Acliksiniri degerini,
1500 TL’den küçük ise ortahalli degerini, 1500TL’DEn büyük ye eşit ise iyidurumda degerlerini çalişan_durumu degişkenine atayiniz.

Üç çalişan nesnesi tanimlayiniz. Bu üç nesne için klayyeden yeri girişini saglatarak her çalişanin bilgilerini ekranda gorüntüleyiniz. Select-case ile type-end degere gore ekrana yazdirin.

NOT: Dongü kullanilmayacak. Her bir girişi tek tek yazdirip, sonrada ekrana yine dongü olmadan yazdirin.

Girilen Bilgiler :

1.Çalişanin numarasini giriniz:5
1.Çalişanin maaşini giriniz: 345.8

2.çalişanin numarasini giriniz:25
2.çalişanin maaşini giriniz: 1158.4

3.çalişanin numarasini giriniz:625
3.çalişanin maaşini giriniz: 2546.1

Ornek Ekran çiktisi:

1.çalişanin numarasini : 5
1.çalişanin maaşini: 345.8
1.çalişan durumu : acliksiniri

2.çalişanin numarasini:25
2.çalişanin maaşini: 1158.4
2.çalişan durumu : ortahalli

3.çalişanin numarasini:625
3.çalişanin maaşini: 2546.1
3.çalişan durumu : iyidurumda
"
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba, birinin ödeviymiş yardım istedi, ben de hocanın istediği gibi yapamadım açıkcası.

10 15 satır kod altı üstü birisi el atarsa sevinirim.

Olay şöyle:

"integer çalişan numarasi ,double çalişan maaşi ye Type-end olarak çalişan durumu üye degişkenlerini içeren çalişan isimli bir sinif tanimlayiniz.

type-end ile 3 tane tip tanimlayiniz (acliksiniri,ortahalli,iyidurumda). Bu tipler girilen çalişan maaşina gore çalişan_durumunu degişkenin degerini belirlemek için kullanilsin( type-end tipleri klavyeden giremezsiniz). Girilen maaş 600 TL’den küçük ise Acliksiniri degerini,
1500 TL’den küçük ise ortahalli degerini, 1500TL’DEn büyük ye eşit ise iyidurumda degerlerini çalişan_durumu degişkenine atayiniz.

Üç çalişan nesnesi tanimlayiniz. Bu üç nesne için klayyeden yeri girişini saglatarak her çalişanin bilgilerini ekranda gorüntüleyiniz. Select-case ile type-end degere gore ekrana yazdirin.

NOT: Dongü kullanilmayacak. Her bir girişi tek tek yazdirip, sonrada ekrana yine dongü olmadan yazdirin.

Girilen Bilgiler :

1.Çalişanin numarasini giriniz:5
1.Çalişanin maaşini giriniz: 345.8

2.çalişanin numarasini giriniz:25
2.çalişanin maaşini giriniz: 1158.4

3.çalişanin numarasini giriniz:625
3.çalişanin maaşini giriniz: 2546.1

Ornek Ekran çiktisi:

1.çalişanin numarasini : 5
1.çalişanin maaşini: 345.8
1.çalişan durumu : acliksiniri

2.çalişanin numarasini:25