Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

24 şehit 18 yaralı HAKKARİ

PZero

Öne çıkan mesajlar

EricCantona said:

İşine gelen veriyi istediğin gibi sündürüp,işine gelmeyeni yandaş medya diyip, işine geldiğine köşe yazısıyla cevap verince haklı mı çıkıyosunuz? Birisi çıksa gelse koysa şuraya Baransu'nun veya başka bi adamın köşe yazısını kanıt mı kabul ediceksiniz?

bu arada şu yaptığın terbiyesizlik. ege cansen'in yazdığını okuman lazım. baransu'yu geç yiğit bulut bile doğruyu göstersin onu da sen paylaş okuyalım öğrenelim. adam yanlış diye doğru söylediklerinden niye mahrum kalalım, ha nasıl yorumlayacağımız bize kalır. bunu sen de biliyorsun sanırım ama bu şekilde sıyrılmaya çalışmak hafiflik.

edit: ahahaha yiğit özgür...
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Rewendor ben kendi enflasyon uygulamamı kendim yaparım güzel kardeşim.

Kirada oturuyosan,kiraladığın ev varsa soruyorum kirada artış yaptın mı bu sene yada geçen sene?
Ekmek almaya gittiğinde geçen seneye göre daha çok mu para veriyosun?
Pazara gittiğinde aldığın şeyler geçen seneye göre daha mı pahalı?
Neyde enflasyon söylenenin üzerinde bi açıklar mısın?
futbol bölümündeki entrylerin senin hakkında baya bilgi veriyordu ama, bu kadarını beklemiyordum. en basidinden şöyle sorayım.

son 1 yılda benzine kaç kez zam geldi ?
Sosyal ağlarda paylaş

@ericcantona

Kırmızı Et fiyatları biraz pahalı, ben et almıyorum mesela. Anca köfte. Bu alanda enflasyon var.

Ekmeğin fiyatına gelelim,
ekmek 3 sene önce 50 kuruştu.
sonra o ekmek ufaldı
2 sene önce yarım ekmekti o aslında

sonra geçen sene ekmeğin fiyatını 1 tl ye aldılar ve boyunu buyulttuler. Yani bi 4 sene öncesine göre ekmek 2 kat pahalandı.

geçen sene bahariyeden, hasanpaşadan yeni kiralık evler buluodum 700 e bu sene senko aradı bulamadı.

Benzin ve araba fiyatları inanılmaz arttır.
Alkol ve sigarayı biliyorsun zaten.

Toplu taşımaya da zam geldi, neredeyse bütün büyük şehirlerde.
Telefonlara ek vergi geldi, konuşmakta pahalılaştı.

Tabi bunlar artanlar, ayrıca yurt dışından aldığımı ürünlerde pahalanma olmasa dahi bizi etkileyen durumlar var.

Geçen sene tl/$ değerlerine bakalım, altında olur veya euro da olur. Bireysel olarak aldığımız tüm ürünlerde bu oranda ki $ artışı demek bizim duran paramızın değer kaybı demek ki, bu da enflasyon demektir zaten.

Ek olarak ev fiyatlarına geleyim, bunun için topik açmıştım;
İzmirde bir zamanlar en güzel, böle jakuzisi altın kaplama bostanlıda denize nazır ev 500bine giderdi. Ha villaysa daha yükseklere çıkılabilirdi.
3 sene önce adamlar dünyanın en çirkin metal binasını 1'er trilyondan sattılar.
Yani?
max 300bin olacak evler 1 er trilyondan gitti, yani paramız anlamını yitirdi değer kaybetti. Enflasyondur bu.

Aynı maaşı alıyorum, ama etrafımda ki şeyler pahalandıysa enflasyondur bu, konutta zaten inanılmaz bir enflasyon var.
Sosyal ağlarda paylaş

ericcantona bak sana ev ödevi veriyorum, çalış kendini geliştir.

nisan 2011'deki türkiye benzin fiyatını yaz.
ekim 2011'dkei türkiye benzin fiyatını yaz.

ham petrolün varilinin satış fiyatını da yaz aynı tarihlerde dolar cinsinden. sonra karşılaştır bakalım.

merkez bankası haftalardır dolara müdahale etmeye çalışıp beceremiyor, eline üyzüne bulaştırıyor, hala çıkmış ekonomi iyi diyosunuz. akp'ye oy atınca lcd kafası yapışıyo heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark uzun uzun yazmicam da şu geçen sene bahariyede 700 liraya ev nasıl buldun bi açıklar mısın, biz baya baktık bulamadık da o yüzden soruyorum hatta 800'e falan da bulamadık hem öyle büyük bi ev de değil 2+1 2 kız öğrencinin kalabiliceği bi ev bulamadık...

Bide bişeyi kavrayamadık galiba, bu ülkede enflasyon %100'e yaklaşmıştı bu adamlar da enflasyonu sıfırladık demediler zaten tek haneli rakamlara indirdik dediler...

Herşeyin geçen seneki fiyatıyla aynı olmasını bekliyosanız öyle bi dünya yok zaten ^^

Bişeyin daha iyiye gitmiş olmasıyla mükemmel olması arasında fark var, kötüydü kötünün iyisine geldik... Belki 50 yıl sonra iyiyi de görebiliriz...
Sosyal ağlarda paylaş

ben buldum, geze geze buldum.

hatta 550 e modada 1+1 ev bile buldum.
Şu an istanbulda eşyalarımın olduğu ev, 850, 30 senelik eski 1+1 ( ama büyük ) bi ev.
AMA
Boğaz görüyor ve beşiktaş adliyesinin hemen karşısında. Şimdi git bak kaça o evler =).

diğerlerini kabul ediyorsun o halde?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ben buldum, geze geze buldum.

hatta 550 e modada 1+1 ev bile buldum.
Şu an istanbulda eşyalarımın olduğu ev, 850, 30 senelik eski 1+1 ( ama büyük ) bi ev.
AMA
Boğaz görüyor ve beşiktaş adliyesinin hemen karşısında. Şimdi git bak kaça o evler =).

diğerlerini kabul ediyorsun o halde?

Kız arkadaşıma yeni 2+1 dubleks ev tuttuk abbasağa parkının orda 750 TL kirayla ^^
Sosyal ağlarda paylaş

ben sana soyliyim, sonra sagda solda sallarken benzin falan deme. biraz bilgili gorun diye soyluyorum; dunyada benzin fiyatlari nisandan bu yana %30 civarinda indi.

bizde heralde bi %10 zam gelmistir nisandan bu yana.

sonra zam yok, ekonomi cok iyi, siz anlamiyosunuz. neyin kafasi bilmiyorum ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...