Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Asp ile ilgili...

Sorj

Öne çıkan mesajlar

Merhaba Arkadaşlar

Ben asp öğrenmek istiyorum hiç bilgim yok (şimdi dediğim laftanda anlıycaksınız)

Asp programı varmı? (dedim size) eğer varsa nerden indirebilirim kolayca asp öğrenmek ve ornekli calısmaları olan bir program arıyorum eğer böyle varsa bana linkini yollarsanız cok sevinirim

haa yok diyorsanız bu bazı siteler varmış asp öğretiyolarmış söylerseniz cok sevinirim..

Saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

Asp'ye başlıyacaksan kullandığın işletim sistemine göre, 98 ise PWS (Private Web Server), 2000 yada XP ise IIS (Internet Information Server) kuracaksın. Bunlar işletim sistemi cd'lerinin içinde bulunuyor. 98'de cdsi içinde ayrı bir directory'de setup.exe'si ile, 2000 yada XP ise program ekle kaldır'da windows bileşenleri ekle kaldır altından kurulumunu yapabilirsin. Server'i kurduktan sonra herhangi bir derleyici ile (notepad, frontpage) asp sayfalarını yazıp kurduğun yere göre C'de yada D'de yada hangi drive'a kurduysan orada inetpub altında wwwroot directory'sı altına koy. Daha sonra internet explorer'ından adres barına 127.0.0.1/xxx.asp (xxx yerine dosya adı gelecek) yazarak yaptığın sayfayı deneyebilirsin.

ps: 127.0.0.1 ile bağlanamazsan bilgisayar ismini verebilirsin. [hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...