Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tenis raketi tavsiyesi

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

of abi tamam siz hakkaten hypeladığımı düşünüyorsunuz olayı ne diyim:) profesyonel olarak oynuyorum. türkiyede hakim olan mantıktan yola çıkıp spora "hallederiz yea" bakış açısıyla atılmıyorum. gözetimim eğitmen dahilinde. seçimlerim eğitmenim dahilinde. yahu top ayakkabısı seçerken ne olsa giyerim mi diyorsunuz yoksa puma ayağımı rahat ettirmiyor adidas giyerim ben mi diyorsunuz? raket de öyle işte neden anlamamak için bu kadar ısrar ettiniz:)
Sosyal ağlarda paylaş

Nergal69 said:

of abi tamam siz hakkaten hypeladığımı düşünüyorsunuz olayı ne diyim:) profesyonel olarak oynuyorum. türkiyede hakim olan mantıktan yola çıkıp spora "hallederiz yea" bakış açısıyla atılmıyorum. gözetimim eğitmen dahilinde. seçimlerim eğitmenim dahilinde. yahu top ayakkabısı seçerken ne olsa giyerim mi diyorsunuz yoksa puma ayağımı rahat ettirmiyor adidas giyerim ben mi diyorsunuz? raket de öyle işte neden anlamamak için bu kadar ısrar ettiniz:)

sen uzatiyorsun,

takilmissin tek markaya. bilmiyorum artik cikarin var da ondan mi, yoksa cahillikten mi?
diger markanin tum urunlerini denemis gibi sacma yorumlarda bulunuyorsun. hani hepsini denemis gibi yazmana biz "cahil cesareti" diyoruz acikcasi.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Nergal69 said:

sen uzatiyorsun,

takilmissin tek markaya. bilmiyorum artik cikarin var da ondan mi, yoksa cahillikten mi?
diger markanin tum urunlerini denemis gibi sacma yorumlarda bulunuyorsun. hani hepsini denemis gibi yazmana biz "cahil cesareti" diyoruz acikcasi.

hiç girmeyecektim de, hayatımda bu kadar saçmalama da görmedim.

adamın tek dediği şey "wilson, yonex iyidir al gitsin" yorumu yanlış. gidip kendinize uyan bir marka/model bulmanız lazım.

ki doğru.

he ne yanlış. tenise daha yepisyeni başlayan biri anlamaz hangi bileğini/dirseğini rahat hissettireceğini. önce giriş/orta seviye düzgün marka bi raket alıp oynamayı öğrenmesi sonra da deneye deneye kendisine uygun raketi bulması lazım. ama tr'de deneyerek almak falan kolay diildir diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis
+1

appelvodkaya da hak vermedim değil açıkcası.
inan adını bile duymadığın markaları deneme fırsatım oldu burda. profesyonel olarak oynuyorum dediysem mesleğim tenisçilik değil. mühendisim. dolayısıyla marka veya markanın satışından bir gelir ya da beklentim yok.

ortaya çıkan bir gerçek var o da benim cahil cesaretine sahip olduğum değil ancak senin tenis konusunda gerçekten cahil olduğun. buna da abimin uydurmuş olduğu bir tanım var açıkcası

tanım

Sosyal ağlarda paylaş

Biz 2 arkadaş ilk etapta raket almadık hocayla konuştuk, benim raketle başlayın ben bakıp size tavsiye edeyim ona göre alın dedi. 5-6 dersten sonra bize raket önerdi. Başlangıç orta olarak ben babolat aldım arkadaş head aldı. O biraz daha iyi bir model almıştı ben pek iyi almadım ama kötüde değildi. Biraz ilerletince raketi değiştim. Bişey olmaz yaa oynarız modunda takılmayın. Bende spora yatkınımdır ama başlangıçta raketi farketmeden fazla sıkarak oynamışım, bileği elime aldım. 2 ayda zor düzeldi. Tekniği ile doğru öğrenmek önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty

bu biraz tarzına kalmış bir soru o yüzden doğrudan şudur demem yanlış olur. oynarken raketten gelen tepkimeye bağlı olarak ne denli rahatsızlık duyuyorsun bilmiyorum ancak technifibrenin daha kalın olduğunu ve dolayısıyla top ile buluşmanın hemen ardından omuza görece daha fazla yük bineceğini göz önünde bulundurman faydalı olabilir. eğer fiyatı biraz yukarı çekmede sakınca görmüyorum dersen natural gut tel de iyidir. çok da büyük meblağlar değil bakarsan.

öte yandan tel gerdirmesi de yine stiline bağlı. profesyonel oyuncular 26 27kg gibi değerlerde oynuyorlardı(hala oynuyorlar rakip ve ortam koşullarına göre) ancak son trend polyester malzemeli tel kullanıp gerdirmeyi mümkün olduğunca dibe çekmek. çünkü gerdirme yükünü azalttığında aşağıdaki gifteki olay gerçekleşiyor. top yüzeyle daha fazla temas ediyor + tel daha gevşek olduğu için topa daha geri tepme sağlıyor. dolayısıyla daha az enerjiyle yine yüksek hızlara erişilmiş oluyor. bunun bir güzel yanı da temas eden yüzey alan arttığı için spin/slice gibi tekniklere daha çok hakimiyet kazandırması. tabi dediğim gibi bu tercihler hep sporcuya, rakibe ve saha/hava koşullarına bağlı.

http://stream1.gifsoup.com/view4/3523142/tennis-ball-bounce-o.gif

fistan, lütfen...
Sosyal ağlarda paylaş

Dogal bagirsak istemiyorum, en iyisi olabilir ama kisa omurlu. Benim kordaj yine dagilmadan min 2 yil gitcek muhtemelen. Beklerkenki bozulmalara da direnç lazim biraz

Aslinda dedigin gibi ince olsun istiyorum, verdigim ornekler kalin olarak mi siniflandiriliyor?

Germe olarak da düşük tutmayi düşünüyorum dedigin gibi, pro oyuncular bu durumda kontrol artarken fiziksel güçleriyle biraz da telafi ediyorlar belki vurus gücünü ama benim super hizli topa vuriyim, karşısı dokunamasindan çok, istedigim şekilde topa vurup istediğim yere daha isabetli atiyim. Ince tel ve ortanın altinda bi gerdirme ile kullanicam sanirim. Teşekkürler bilgi için

Ek bi soru, gerdirmeden sonra ilk oynamada ve beklemede biraz gerilim kaybi olduğu söyleniyor. Bunu göz önünde bulundurularak mi gerdirmek lazim?
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben iki tel arasında kıyas için öyle söylemiştim.

evet teller iyice oturduğunda ve açık kortta oynayınca sıcaklık değişimiyle birlikte teller bir miktar bırakabilir kendini ancak bunlar artık turnuvaya çıkan sporcuların dikkat ettiği şeyler mesela federer 4 5 farklı gerdirilmiş raketle çıkıyor sahaya hava koşulları ve nem oranına bağlı olarak. o yüzden ekstra gerdirmene bence gerek yok. çok az farklılık yaratan nüanslar bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle okuduğunu anlamada problem yaşadığın kanısına vardığım için yazdıkların benim çok bir anlam ifade etmiyor tilt olmuşun olmamışın çok da önemli ayrıntılar değil.

yaşadığın uzay çağında mesela keman yayları hala at kılından üretiliyor. o yüzden yorumlarını "biliyorsan konuş örnek alsınlar, bilmiyorsan sus da adam sansınlar" diyerek savuşturmaktan başka çarem yok.

al bu da az bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaman ve ufkunu genişletmen adına bir kaynak.
http://www.sielam.com/bowhairen.html

şu adam sınırı geçmiş kafasıyla attığınız yorumların da biyerimden kasımpaşaya kadar yolu var. okuduğunu idrak et sen idrak. kaale almazlar seni böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
9 saat önce, tahminhaber dedi ki:

tenise başlamayı düşünüyorum ama tenis ekipmanları önce mi alınmalı sonra mı alınmalı ? eğitimde raket vs veriyor mu kurslar ?

raket alma 1-2 ders, hoca tavsiye verir.

ayakkabı kesin alman lazım - sakatlanabilirsin.

tenis ayakkabısı içe/dışa basmayı engelliyor. (bileğin burkulma şansı var ayakkabısız)

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...