Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Matrix medyada...

Antimodes52

Öne çıkan mesajlar

Nasıl insanlar yorum yapıyorlar, ne kadar boş yorumlar yapıyorlar, ne kadar filmi boş boş izliyorlar size açıklamak yerine Hürriyet Keyif ekindeki bir yazıdan alıntılar koyuyorum... İşte yakaladıklarım...
1-)...Morpheus'un liderliğindeki direnişçilerin yardımıyla hayal dünyasından uyanan Neo...
Burda direnişçiler olarak Zion'dan bahsediyor ancak Morpheus'un Zion'un liderliği gibi bir konumla alakası yok...
2-)...Bu durum karşısında kahramanlarımız; Neo, Trinity ve Morpheus tıpkı Fatih Terim gibi en iyi savunmanın hücum olduğuna karar verip makinaları kalbinden vurmak için harekete geçiyorlar...
Bu nedir aman tanrım ya bunu okuyunca koltuğumdan düşüyordum, TIPKI FATİH TERİM GİBİ DEMİŞ ADAM YA... Hayır benzetmeyi bıraktım dediği doğru olsa, makinelere erken saldırıp şaşırtma fikri Zion'un generalinin, Morpheus hiç savaşa girmeyelim kehaneti gerçekleştirelim diyor hep...
3-)...Ama geride sağlam bir defans bırakmadıkları için makinaların ölümcül kontra ataklarından nasiplerini almayı ihmal etmiyorlar...
Burada da tamamen sallamış bilmediği bir konuda, hem hepsini bırakıyorum cümle hatalı, ihmal etmiyorlar kullanılmaz burda ne yane adamlar "abi defansı zayıf bıraktık hadi gel şimdi nasibimizi alalım ihmal etmeyelim" mi diolar karışık cümle kuracam diye cümle kuramamış zavallı yazarımız...
4-)...Ajan Smith'in son marifetini de es geçmeyelim. Smith ağabeyimiz işi ilerletmiş, yüzlerce kopyaya bölünüyor...
Smith kankası ya, smith abi var ya o işi ilerletti artık görcen bak geçen gittim çayını içtim...
5-)...Wachowski kardeşler, sanki "en iyisini biz yaparız" dercesine manyak sahnelere imza atmışlar...
Afedersin abi bir daha yapmazlar, ayak yapmak yakışmaz onlara dimi? Şu cümleden bir anlam çıkarmaya çalışıyorum, nasıl en iyisini biz yaparız dercesine iyi iş yapılır, o zaman kimse iyi iş yapmasın abi...
6-)...Filmin belki de tek espri kaynağı çekik gözlü anahtarcı ve onu(n yok dergide böyle) bekçiliğini yapan hayalet gibi istedikleri yerden geçen İkizleri, Morpheus'un eski sevgilisi Niobe, Neo ile öpüşüp Trinity'yi kıskançlık krizine sokan Persephone gibi ilginç bir çok yeni karakterin yer aldığını belirtelim...
Burda da cümle kurma özürlüsü yazarımız, cümlenin başıyla sonunu bağlayamamış...
7-)...Final sahnesi sanki üçüncü filme geçilirken makas gibi kesilmiş...
Zaten öyle olması gerekiyor her ne kadar yazarımız anlamasa da, arada biri de bana makas gibi nasıl kesilir anlatırsa sevinirim.
Daha devam etmiyorum yarım sayfa kadar daha yazı var bakmadım bile, bu yazarı Allah'a havale ederken bilin ki böyle gerizekalı herifler Matrix'i inceleyip yok hristiyanlığı yayıyor, yok müslümanlara yakışmıyor yorumları yapıyor ve insanlar etkileniyor bundan, yazıyı bitirirken de adamın yazının sonlarında Animatrix'e "Antimatrix" dediğini söylemeden geçemeyeceğim!
Not: Biliyorum dil bilgisi manyağı mısın diyeceksiniz de bu adam bu işi profesyonel olarak yapıyor benim hata bulamamam lazım haksızsam söyleyin para alıyorsa bu iş için hatasız olacak yada insanların fikirlerini bu kadar etkileyen yazılar yazmamalı![hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hayır onu da bırakın, ben filmi görmemiş olsam sinirden deliye dönerdim, makalenin tamamını okusanız adam bütün önemli noktaları söylemiş filmde göreceğiniz maşallah 2 sayfa yer vermişler doldurayım diye bütün filmi anlatmış bir de yani ya =)[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
Sosyal ağlarda paylaş

budur abi : neo'yu peygamber yaptilar...Mimarin odasinda dior ki senden once 5 tane secilmis wardi...Yorumcularin buna bulduklari mantiga gore Neo'dan onceki 5 secilmis :
Hz.Musa
Hz. Isa
Hz. Muhammed
Hz. Omer
Hz.Yakup
otesi warmi ?[hline]I'm your dream, make you real
I'm your eyes when you must steal
I'm your pain when you can't feel

Icq UIN = 788808
a.k.a -hellraiser-dt<<===jk2
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Antimodes52, 21 May 2003 18:07 tarihinde demiş ki:
Ya hayır onu da bırakın, ben filmi görmemiş olsam sinirden deliye dönerdim, makalenin tamamını okusanız adam bütün önemli noktaları söylemiş filmde göreceğiniz maşallah 2 sayfa yer vermişler doldurayım diye bütün filmi anlatmış bir de yani ya =)[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.

Böle filim yorumcuları sinemaya kagıt kalemle gidiyor zaten en ince ayrıntısına kadar not alıyolar sankı hani izlemeyen adamlara filimi anlatayım gitmesinler :) hasta bunlar hasta abiii[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...