Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sınavsız İkinci Üniversite uygulaması

ombakkombak

Öne çıkan mesajlar

masa said:

açık öğretim sosyoloji ne işe yarıyor.

üşenmeyip bir derslere baksana epey dolu dolu bir bölüm. Sanırım entellektüel seviye için okuyan çok var. Karl Marx, Webber, Emile Durkheim gibilerini tanımak/okumak/anlamak bile level atlatır adama.

Aldığım derslerden karşılaştırmalı siyasal sistemler bile benim algımı güncelledi. brexit haberlerini başka okuyorum mesela çünkü İngiliz siyasal sistemini öğrendim bu derste.

Hele ki sayısalcı kafalara çok tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ikinci üniversite'de sosyolojiye kayıt oldum, 1 sene de okudum. Gerçekten çok keyifli bir bölüm. Ama sadece kendi kişisel gelişimim için yazılmıştım yani mesleki bir kaygım yok. Sadece mezun olmak için değil de öğrenmek için cidden vakit ayırmak gerekiyor. Bende ilerisi için dondurdum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...

Bugün kayıt için son günmüş. Sosyoloji ve kodlama dışında var mı dikkatinizi çeken bölüm ? Bir ara denizcilikle alakalı iki yıllık bir bölümden bahsedilmişti bi konuda. Hani bitiren 7-15 metre tekne kullanabilir, turizm gemilerinde çalışabilir vs gibi şeyler vardı. Var mı böyle egzantrik bölümler. Yoksa çok tatava yapmayıp sosyoloji kayıt yaptırcam. Ha bi de iki bölüme birden kayıt oluyor mu acaba?

Yüksek lisans da olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

On 31.08.2011 at 00:35, Dynun dedi ki:

ediyor. yapıyom ben de

oha 2011de yazmisim.

Update edeyim. Ben burdan dış ticaret okudum. Normalde kimyaciyim. Esti öyle yazdirdim kendimi.

Kimya alanında sadece 1 yıl çalıştıktan sonra masa başına geçecem diyip bu diploma sayesinde iş buldum,  tecrübe kazan, iş değiştir derken kariyeri bunun üzerine kurdum. Tşkler A.Ü

Sosyal ağlarda paylaş

44 dakika önce, ad3m dedi ki:

Burdan görüp yönetim bilişim sistemlerini 2. üni olarak seçtim ne bokuma yaricak bilmiyorum ama dursun köşede xD

Bilgilendirme için tyvm

valla nedir ne değildir bilmiyorum da programlamaya giriş falan gibi dersler varmış, lan dedim belki meraklanır bakarım. Şimdilik öğrenci akbilimin keyfini çıkarıyorum sadece sgfxgk

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
1 saat önce, Aiko dedi ki:

neden ybs okuyosunuz? ben de okudum o yüzden soruyorum ? @Liebe @Xenocide @Goering @ad3m

ben bölümlere baktım, hiçbiri bi şekilde ilgimi çekmedi. Okumak pek niyetim değildi de, yine de "ulan sayısaldan çok uzak kaldım, mat 1 varmış bunda hem azcık sayısal denerim, hem de programlamaya giriş diye ders varmış, beeelki basic programlama öğrenirim, ordan yürürüm gaza gelip" diye düşündüm. asıl itici güç programlamaya giriş dersi oldu. ama içeriği konusunda hala bilgim yok çünkü ders falan açmadım hiç asfd

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, Aiko dedi ki:

neden ybs okuyosunuz? ben de okudum o yüzden soruyorum ? @Liebe @Xenocide @Goering @ad3m

Benim hanım veri analitiği uzman bilmemnesi zaten onun bölümüyle alakalı biraz. Beni de gazlıyordu yaparsın sen de bu işi diye bari alakalı bir bölüm olsun nolur nolmaz dedim yazdık öyle bir işe yarayacağından değil bence 

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, Aiko dedi ki:

Benim ki bayağı can sıkıntısı modu. Belki bir gün işime yarar diye :D Ayrıca işimle alakası kurulabilecek tek 2. üni lisans bu vardı. Eski moda dönerlerse okullarda sınav moduna koronadan ötürü gider miyim bilmiyorum bile.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...