Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Astral Seyahat ?

Darqainu

Öne çıkan mesajlar

Işık ötesi seyahat yoktur
astral seyahat bedende başlar bedende biter
astral seyahat kendini dinlemek, kendi kalbine kulak vermek, içindeki tüm çatışmaları sona erdirip, herşeyi her açıdan değerlendirip bir karara bağlamanı sağlar.[hline]Speak to me now, and the world will crumble,
Open the door, and the moon will fall...

Sosyal ağlarda paylaş

hmm anladıım kadarıyla bu güne kadar okuduklarımdan astral bedenle beyin gücünle hareket flm flm ediosun ben de pek inanamadım bu olaya aslında kafamı karıştıran yüze yakın kişi aynı anda anda saçmalıa mı inanıo yoqsa gerçekten war mı sorusu çünkü sitesinde forumlarda bayaa bi yaptım şöleydi flm dien war da..[hline]a dying wish...
Sosyal ağlarda paylaş

astral seyahat = ruh(?)un bedeni terkederek bedeni ve çevresini dışardan izlemesi olayı.
Kalbi durup tekrar çalışanların çoğu astral seyahat yaptığını savunuyor. İşin ilginç tarafı da çoğunun bu konular hakkında hiç bir bilgiye sahip olmaması ve hepsinin gerçekten o an etrafındakilerin yaptıklarını anlatması. (Doktorların ölüyü kontrol etmesi, üstünü örtmesi fln)[hline]Anadolu uygarlığın beşiğidir. Evet beşiğidir. Uygarlık orada doğmuştur ama kotkarım büyümek için başka yere göçmüştür.
- Ludvig Bauhaus
Sosyal ağlarda paylaş

Bilincin yerindeyken biraz zor(!) yaparsın.
Bilincin yerinde değilken veya uyurken elinde olmadan ve farketmeden yapabilirsin. Çok kurcalamayın böyle şeyleri, bırakın olduğu gibi kalsın.
Kendi kontrolunu çok sağlayıp ruhunu gezdirsen nolcak? Ertesi gün ben erdim dicen , iyi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dagger, 25 Mart 2003 22:42 tarihinde demiş ki:
astral seyahat = ruh(?)un bedeni terkederek bedeni ve çevresini dışardan izlemesi olayı.
Kalbi durup tekrar çalışanların çoğu astral seyahat yaptığını savunuyor. İşin ilginç tarafı da çoğunun bu konular hakkında hiç bir bilgiye sahip olmaması ve hepsinin gerçekten o an etrafındakilerin yaptıklarını anlatması. (Doktorların ölüyü kontrol etmesi, üstünü örtmesi fln)[hline]Anadolu uygarlığın beşiğidir. Evet beşiğidir. Uygarlık orada doğmuştur ama kotkarım büyümek için başka yere göçmüştür.
- Ludvig Bauhaus

ben kendimi dışardan görebiliyordum bi ara da bunun nedeni farklı bişey sanırım unuttum.
bi arkadaşımda gözleri kapalı ike n böle yatarken falan etrafındkai insanların neler yaptıklarını falan görüyodu odada uyuyo mesela annesinin dışardan gelip paltosunu şemsiyesini astığını kardeşiyle falan ne konuştuğunu görüyodu[hline]
I know that I was born and I know that I’ll die.
The in between is mine. I am mine.

www.hayalkent.net/freestyle

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
said:
Volfied, 24 March 2003 00:47 tarihinde demiş ki:
Işık ötesi seyahat yoktur
astral seyahat bedende başlar bedende biter
astral seyahat kendini dinlemek, kendi kalbine kulak vermek, içindeki tüm çatışmaları sona erdirip, herşeyi her açıdan değerlendirip bir karara bağlamanı sağlar.[hline]Speak to me now, and the world will crumble,
Open the door, and the moon will fall...

saydigin ozellikler astral seyahatin ozellikleri degildir. astral seyahat, bilincin, ozun, yani kisinin kendisinin, herhangi bir nedenle istekli ya da isteksiz bedenden ayrilarak uzay/zaman da farkli yerlere gitmesi durumudur. genelde bu gezilerde degisik zamanlara degil, bulundugumuz zamanda baska bir yere gidilir.[hline]www.mizzah.com
Sosyal ağlarda paylaş

Astral seyahat yaptığını idda eden biri bedenine müdahele edilirken ortamı yumuşatmak için yapılan bir espiriyi bile hatırlamış.[hline]Anadolu uygarlığın beşiğidir. Evet beşiğidir. Uygarlık orada doğmuştur ama korkarım büyümek için başka yere göçmüştür.
- Ludvig Bauhaus
Sosyal ağlarda paylaş

Astral seyahat parapsikoloji içinde çok ciddi bir konu.
Bunun deneyelri yapılmış zamanında.Hepiniz duymuşsunuzdur hani insanın içinde bir merkez vardırki "chi" (tam yazılışını hatırlamıyom) denilen bu tinsel ve kişiye ait güç kişinin tam olarak karın boşluğunda konumlanmıştır.Şimdi adamlar insan aurasını gözlemleyebilen bir kamera merceği icat etmişler ve bunu tv ekranına yansıtabilmişler. Bunlar değişmez gerçekler zira bu olay diskoveri çenılda bile çıktı o kadar diyim.

Astral seyahat olayında ise gene bu kamerayla kişinin görüntüleri alınırkene bu chi merkezinin bacaklardan kafaya doğru bir yayılma gösterdiğini ve en sonunda bu enerji dalgasının kafanın tam tepesinden yukarı doğru uzadığını görüntülemişler.

Bu astral seyahat olayıyla ilgili bir anımı anlatayım.
Ben bu olayı ilk duyduğumda hast.. demiştim harbi harbi zira ruha inansamda bu olay abartı geliyordu bana.Ama bunu denemek istedim ve gittim 2-3 kitap aldım nette 2-3 forumda yazıları okudum ve direk gaz oldum. Kitapta bu işin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı açıklamalar arasında ilk önce antrenmanlar falan var işte rahatlama teknikleri kafanın içini düşünceden arındırma teknikleri mantıklı olaylar yani bilimsel şeyler.Şimdi bizde bilime falan itimadımız varya zaten hiç olacak falan demiyorum kendime ama bi deneyeyim dedim ve
tabiiki olmadı :P

Gene forumlara döndüm yazdım bunu babalar nie yapamadım diye. Adamlar, direk bu işi yapmak için kasarsan olmaz dediler.Hatta birisiyle konuşuyordum adam bana dediki bu işi abartıp sadece mum ışığına bakarak yapanlar bile varmış.Yani adam muma kitleniyor sonrada astral seyahatin yolalrında yürüyormuş.

Neyse ben gene merak olayından daha bir gazla yüklü olarak bu işi yapmak için denemelere başladım 2. denememde astral seyahatin kitapta yazan belirtilerini (düzenli bir ritm hissi, için çekilmesi hissi) vücudumda ciddi ciddi hissedince önce bunu aklın oyunu, aşırı psikolojik yönlendirme falan (okuduğum kitaplar, forumalr vs.) sanıp kendi kendime bir yandan dalga geçerken bir yandanda istifimi bozmadım.Ama bu kadar uzun düşününce olay b.ka sardı konsant. 0 olunca bitti.Son denemem ise tamamen istemim dışında plansız oldu.Bir gece yatağımda kitap okuyordum uykum geldi ve lambayı kapayıp uzandım yatağa.Hani böyle insanda olurya ben bugün neler yaptım nereye gittim yani güniçi olayları düşünürken bir anda birşey fark ettim uzaktan çok minik (tahmini 2 kat aşağımızdaki daireden gelen bir tv'nin sesi) ve ritmik bir ses gelmeye başladı kulağıma daha doğrusu zaten var olan ses dikkatimi çekti.Neyse ben tam uykuyla uyanıklık arasıdna kendimi bir anda bu sese kaptırıp ne denildiğini anlamaya çalışmaya başladım ve ayaklarımda şiddetli ama sakin ve düzenli çok derinden gelen bir titreşim hissetmeye başladım sanki bacaklarım böyle binlerce parçaya ayrılmış ama bütün halde duran bir domino kulesi gibiydi ve bütün domino taşları minik minik kıpırdanıyordu.Bu titreşimi kafamda destekledim ve bacaklarımdan dizlerime karnıma göğsüme boynuma kadar ilerlettim en son olarak saçlarımdan yukarı doğru bir çekilme hissetmeye başladım ya bu öyle bir histi ki sanki gerçekten (belki kitapların etkisi belki gerçek) içimden bir şeylerin kafamın tepesinden yukarı yavaş yavaş süzülerek çıktığını hissettim ve tüm hayatım boyunca hissetmediğim büyüklükte bir korku hissine kapıldım.Bir anda yatağımda doğruldum ve yatakta ayağa kalktım hemen ışığı ve televizyonu açtımki ilgim ve düşüncelerim dağılsın bir daha o anı düşünmiyim diye.Ya bu öyle bir ruhsal (adını öle koydum) bir korkuyduki bir anda ne yapacağımı bilemedim.Takip eden 2 gece toplam 2 saat uyuyabildim.

Bu yaşadığımı forumlara yazınca bunun ilk astral seyahate çıkarken yaşamam gereken bir korku olduğunu söylediler.Ruhum bedenimden ayrılıyorken bir daha geri dönemeyeceği endişesiymiş bu korku.Aslında bedenin canlı ve uykuda hatta en ufak yani normalde seni uyndıracak olan bir ses ışık vs. algılasan ruhun hemen geri dönüyormuş dediler.

Şu sıralar bütün bu yaşadıklarımdan sonra bu olaylara tam inanmak ile yarı inanmak arasında bocalıyorum.Zira bu konu çok ağır ve bir insanın tüm hayatını değiştirebiliyor yada ben tüm hayatımın, bakış açımın, yaşantımın değişeceği düşüncesine yada korkusuna kapıldım.Neyse şu ara okul bitiyor sınavlar falan bir meşgalem var ama bi ara yalnız kalacağım ve düşünecek şey olarak bu durumu bir açıklığa kavuşturacağım kendi kafamda.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok asırı atesli hastalıklarda, koma durumlarında, bayılma durumlarında astral seyahat yasayan insanların sayısı coktur. Aslında her insan astral seyahat yapabilir hatta aslında yapar. Uyku esnasında her insan zaman zaman bunu yapar ama cogunlukla bunu ruya olarak nitelendirir. Ruya esnasında cok yuksek yerlerden dusmek ve bunun sonunda siddetli tireme ile uyanmak aslında astral seyahatin bitisini gosterir. Astral seyahati ışık hızı ile seyahat gibi dünya üzerindeki kuralları açıklayan teorilerle algılamaya çalışmayın. Bu tamamen ruhsal bir boyuttur. Astral boyutta zaman ve mekan olgusu yoktur. Daha doğrusu bunu aşmanız mümkündür. Ordaki hız düşünce hızınıza eşittir. Eğer belirli bir ustalık derecesine ulaşırsanız (iddialara gore) geçmişe doğru seyahat dahi edebilirsiniz. Fakat gelecek henuz var olmadıgından bu mumkun degildir.
Bir iddiaya gore Salvador Dali' nin aslında astral ortamlardan ilham alarak cizim yaptığıdır. Adamın yaşam tarzı düşünüldüğünde bu mümkün gibi görünüyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...