Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şişmanlık ve askerlik: Bilgi başlığı

Mino

Öne çıkan mesajlar

Heyete çıktım sonuç: 33/c: 1 sene erteleme.

İşlerin niye nispeten hızlı hallolduğu da belli oldu, Temmuz'dan Eylül'e kadar muayene dönemiymiş. Güzel zamanlama heheh.

Kısalacak söylentileri de var (asteğmenlik uzayacakmış) bakalın nolacak o zamana kadar.

Yarın şubeye gidip vereceğim kağıdı. Sonra seneye tekrar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Karı Düşkünü II said:

Arkadaşlar yüksek lisans için askerlik durum belgesi alacağım da beni askeri hastaneye gönderip muayene ettirecekler, bu muayenede ne yapıyorlar kilo problemi olur mu olay nedir yani?Kalabalık malabalık yok burası çanakkale zaten :)

abi okul için geldim desen de askeriye buna bakmıyor. her muayenede sanki askere alacakmış gibi muayene ediyorlar, sen sonra elindeki raporla ne istiyosan yaptırıyosun.

mesela limitin çok üstündeysen "seneye tekrar kontrolüne" diye rapor verirler, ama ben tecil etcem okula başlıcam falan desen de dinlemezler. ama bir sene tecilden bir sene şişmanlık ertelemesinden mi götürürler onu bilmiyorum. onu artık orada öğreneceksin :)

nikini de değiştirdim diye kusura bakma adın çıktı forumda ben de pekiştireyim dedim sdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Mino said:

Heyete çıktım sonuç: 33/c: 1 sene erteleme.

İşlerin niye nispeten hızlı hallolduğu da belli oldu, Temmuz'dan Eylül'e kadar muayene dönemiymiş. Güzel zamanlama heheh.

Kısalacak söylentileri de var (asteğmenlik uzayacakmış) bakalın nolacak o zamana kadar.

Yarın şubeye gidip vereceğim kağıdı. Sonra seneye tekrar.

gittim şimdi askeri hastaneye baktılar,adamlar kilo problemin var dediler 2 gün sorna heyete giricem.Bu heyette ne olacak?Ben sadece durum belgesi istiyorum.Zaten okula dilekçe verip 2 sene tecil ettirirdim okul kanalıyla askerliği.bana 1 sene sonra gel derlerse illa gelmem mi lazım yoksa okula gidip tecil ettirsem 2 sene ederler mi?Bi anlatıverin durum karıştı zırt pırt askerlik şubesine gelemem hem çalışacam hem okuyacam anasını satayım...
Sosyal ağlarda paylaş

heyete gireceksin 1 yıl erteleme vericekler, heyette de birşey oldugu yok muhtemelen yüzüne bile bakmıyacaklar sadece kararı okuyacaklar o da 1 yıl erteleme oluck. 1 yıl sonra tekrar gel dicek şube sana ama sen bu süre zarfnda herhangi bir okulda kayıt yaptırdıysan yüksek olur lisans olur 1 yıl sonra gitmene gerek yok okul otomatik tecili koyar zaten sen de okul bitiminde gidersin tekrar şubeye.
Sosyal ağlarda paylaş

Hah abi allah razı olsun tek sorum oydu,şimdi ben yüksek lisansa başladım diyelim 2 ay sonra.Okula gidip tecil edin dedim mi okul benim istediğim kadar tecil ediyor di mi iki sene kadar :D gitmeme gerek yok yani :) yüksek lisanstan sonra da 1 sene gene tecil hakkımı kullanıcaaam.Oh öğrendiğim iyi oldu abi yani mastera girince okul tecil ettiğinden dolayı 1 sene sonra tekrar muayeneye gelmeme gerek yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

olorin84 said:

heyete gireceksin 1 yıl erteleme vericekler, heyette de birşey oldugu yok muhtemelen yüzüne bile bakmıyacaklar sadece kararı okuyacaklar o da 1 yıl erteleme oluck. 1 yıl sonra tekrar gel dicek şube sana ama sen bu süre zarfnda herhangi bir okulda kayıt yaptırdıysan yüksek olur lisans olur 1 yıl sonra gitmene gerek yok okul otomatik tecili koyar zaten sen de okul bitiminde gidersin tekrar şubeye.

olorin sağol valla sorularım daha üsttede var onları da cevaplar mısın :D bi de son soru ben yükseği bitirdim,1 yıl daha tecil etme hakkım var di mi?Hemen akabinde edebiliyorum herhalde...
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi yukseğe başlarsan eğer bu alacağın 1 yıl ertelemenin akabinde 1 yıllık yuksek lisans öğrencisi olucksın ve 1 yılın daha oluck o yüzden yüksek bitince gitmen daha iyi olur. Yüksek lisans btiminde ise bnm bildiğim otomatikman 1 yıl tecil hakkın oluyor ama yüksek biter bitmez gecici mezuniyet belgenle şubene başvurmanı ve tekrar muayene olmanı tavsiye ederim 1 ay bile gecikirsen bakaya düşersin ve mahkemeye verilirsin gerci hiç bi sonuc cıkmaz da uğraşma diye söylüorum yüksek biter bitmez başvur şubeye :)
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

eyvallah abi sağol,şimdilik işte 1 yıl kilodan dolayı tecil etcek askeriye.yüksek başlayınca(1-2 ay sonra da) da gidip belgelerimi vericem okul benim adıma tecil etcek 2 yıl.2 yılın sonunda da 1 yıl tecil hakkı :D Ohh misss....Sağol olorin

Yalnız, kilodan dolayı tecil ettirip, sonra y.lisansa başlarsanız ( ki ben aynen öyle yaptım ) okuldan dolayı tecil etmiyorlar, her sene yine muayeneye gidiyorsun, eğer kilon azalırsa yani askere gitme sınırına inersen; o zaman okuldan belge alıp veriyorsun. Şimdi ben 2 senedir y.lisansta olduğum halde kilom sınırın altına düşmediği için kilodan dolayı tecil ettiriyorum. Özetle, eğer şişko kalırsan bir yandan okula devam edip bir yandan da çürük raporu almak için gerekli süreyi işletebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...