Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steins;Gate (Siddetli Tavsiye)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

wait what

zero 23

tokatla muzigin girisi, okarinin upbeat halleri, postcredit ADAMIN DIBI sahnesi (tu)

ileri yapilan fiziksel travela halen ikna olmus degildim ama yeni bir mekanik eklediler sanki ; okabe son time machine ile baya baya paralel bir evrene atlayacagini ima etti diye anladim

eski makinalarda da ayni geyik vardi da aslinda paralel evrene sicrama oluyordu da birbirine cok yakin timelinelardan geldikleri icin kisir donguymus gibi mi gozukuyordu o zaman ?

mesela i failed mektubunu atan suzu aslinda o suzu degil ama neredeyse ayni state'e sahip baska evrenden gelen bir suzu, dolayisiyla oymus gibi saniyoruz, timeline degismiyor kisir dongu kendini tekrar ediyor gibi gozukuyordu (?)

orijinal serideki dupe okabe ileri fiziksel travel yapmasaydi diger okabe dmail attiginda (kurisunun gercekten olup olmedigi, babasinin metal veya plastik upayi alip almadigindan bagimsiz) ne olacakti sorusuna da sanki biraz yanit verdi gibi

okabe giderken suzu niye kayboldu, seyahat etmeyip diger okarinin mail atmasini bekleseydi ikisinde de reading steiner proclayacak miydi, hangisi hangi okarinin bilincine gececekti falan girmiyorum o topa sdf

o zaman soyle mi oldu :

- rine mail atildi, steiner procladi ww3 timeline'inin az degisigine gecis yapti
- makine patlamaktan kurtuldu ama steiner proclamadi, demek ki bu kisir dongu mayurilerin gecmise gitmesini de kapsiyor. suzu ve mayuri *bir sekilde* failliyor ama bunlari gormuyoruz (?)
- okabe dmail atilmadan makinaya biniyor, seri boyunca gordugumuz evrendeki degisikliklerden muaf artik. magic science ile geldigi evrendeki suzu & mayurinin atladiklari paralel evreni yakalayip onlari buluyor
- digerleri okabenin video atiyor, bulunduklari evren steins gate timeline'a geciyor
- (?) darunun da bu sirada self-fulfilling loop olsun diye suzuya video atmasi gerekiyor diye anladim da niye gerektigi konusunu su an kafam kaldirmiyor kdfg

mutlu etmedi degil ama biraz havada kaldi ; bazi konular karakterler ile ilgili bir seyler olacakmis gibi gosterip hic geri donmediler gibi hissetmistim ki oyleymis, bir suru plotline atlanmis abandone edilip birlestirilmis falan diyorlar

daha fazla kurcalamadan vne baslayacagim
Sosyal ağlarda paylaş

Paralel evrene atlamak değil. Anladığım kadarıyla 1 tane main evren var, world linelar bunun olasılıkları. World Lineların hangisi yakınsarsa(convergence kelimesini kullanamadım animede plothammerı ifade ediyor diye) o gerçek world line oluyor.
Multiverse söz konusu olsa aynı anda sonsuz tane Okarin'in olması gerekirdi, Reading Steiner'ın bir anlamı kalmazdı. D-Mail konsepti de çöpe gider tabi.

Geçiş konusunda da:
D-Mail world linelar arasında atlamaya yarıyor, yatay geçiş diyelim. Time machine aynı world line üzerinde ileri geri gitmeye yarıyor.
Future-Okarin MÖ.18k yılına gitti, bu sırada 2025te Daru d-maili atacak, world line değişecek. Okarin, Suzu ve Mayushiiyi alıp düzelmiş world linedaki 2011 yılına bırakacak, sorun çözülecek.
Yalnız bu durumda Suzu ve Mayushii nin hafızalarının da yeni world line'a göre değişmesi lazım, o nasıl olacak?
MÖ.18k'da beklerken world line değişirse (Steins Gate W.L.) hafızaları ne olacak mesela? MÖ.18kya gittiklerini hatırlayacaklar mı?
Yoksa Steins Gate World Line'ında Kurisu kurtulduğu için WW3 olmadı, time machine icat edilmedi, geçmişe gitmelerine gerek kalmadı, o yüzden hiçbir zaman MÖ.18kya gitmediler diye mi bağlayacaklar? Anime paradoxlar konusunda gevşek olduğu için cevabı tam kestiremiyorum.

Tokat sahnesi çok iyiydi.
Bir de en son sahne mükemmeldi.

VNden farklarını bilmiyorum, yorumlarda birkaç plotlineı birleştirmişler diyorlardı, detaylarını bilmiyorum. Ama konunun havada kalması normal, çünkü konuyu bir yere bağlamıyorlar zaten. SG0, SG 22. ve 23. bölümler arasında bi loop diye düşün. Dönüp dolaşıp 23. bölüme bağlıyorlar. Yani final istiyorsan orijinal Steins Gate animesine dönüp 23. 24. bölümleri izle işte.
Hatta gidiyim ben de izliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

reading steiner tetikleyen okarin perspektifinden bakmaya alisinca oturmamisti da bi daha dusununce daha iyi oturdu, ilk seride de aslinda son dmaili alan okarinin gozunden bakiyorduk, zaman makinasina atlayip olumunu fakelemesi gerekmeseydi 2025'te bilinci zerokabe tarafindan overwrite edilecekti diye yorumladim

ama yuki (kolu eli sargili gosterip fake attiklari sahneler) ve reyes baya adaptasyondan cikarilmis gibi duruyor cok net ucundan gosterip baglamadan biraktilar

savas alaninda uyaniyordu bir de ortalarda, ilk serideki gibi bir ruya sekansiymis diyip gecmek mumkun de o da sanki vn'den alip biraktilari bir sahne gibi geldi vs vs

bir de zaman makinasina atlamadan once telefonuna baktiginda kendine deceive the world dmaili atip video cekmesini saglayan n-2'inci bir okarin var gibi anladim, ova'da da herhalde onu gosterirler (?)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...