Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Contagion (2011)

moriQ

Öne çıkan mesajlar

Usual suspect ilaç firmaları yerine attention whore bi yazarı kötü adam yaparak suçu biraz daha bireyselleştirmiş. Bu arada altınçiçekle kolpa alternatif tıp satanlara giydirmeyi de unutmamış. Filmin baya gerçekçi bi senaryosu vardı, özellikle ilk yarı baya geriyor. Klişelerden uzak durması bence çok iyi yapmış bu tür bir filmi, salgın hastalık uzmanları falan senaryonun bilimsel yönüne tam puan verdiler. Bence Marion Cotillardın karakteri baya havada kaldı bitek, onun dışında oyuncular ve karakterler yerli yerinde. Kaliteli film, uçuş kaçış beklemeden gidin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
yeni izledim filmi ve dışarı çıkma fikri silindi gitti aklımdan, salgın var olm nereye çıkıyon diye yerleşti bilinçaltıma resmen.
gayet etkileyici bi filmdi, aksiyon fln beklemeden izleyin işte.

tek sorum

ilacı bulan hatun filmin sonunda labda bişeye baktı ya, en altta MEV-1 vardı, diğer ikisi neydi onların onu çözemedim."

Sosyal ağlarda paylaş

şahane film olmuş, soderbergh'i tebrik ediyorum popülist tribünlere oynamadan işi gerçekçi ele almayı başardığı için. hem bilimsel, hem sosyal yönleriyle ele alabilmiş konuyu. hatta yıllardır böyle bir film arıyorum da illa saçmalıyorlardı dustin hoffman'ın o filmi gibi.

alternatif tıp diye çaresiz milleti sömürenlere de tokat gibi inmiş. ilaç şirketleri ortada yokken kara veba vardı da işte salgın nedir öğrenmek için milyar insanın öldüğü bir kıyımı yaşamak yerine tarihi araştırmak lazım biraz. "hani sadece birkaç bin insan öldü kiiii" deniyor da ispanyol gribi bile tek başına iki dünya savaşı gibi salladı insanlığı. havayolları çağında direkt decameron'a oynuyoruz.
DRaGoN_SLaYeR said:

tek sorum

ilacı bulan hatun filmin sonunda labda bişeye baktı ya, en altta MEV-1 vardı, diğer ikisi neydi onların onu çözemedim."

sars virüsü ve domuz gribi

Sosyal ağlarda paylaş

• 8 yıl sonra ...

2011 gecen yil degil miydi ya ne demek 9 yil once wtf....

On 10.11.2011 at 18:23, Goarth dedi ki:

Film güzeldi, gerçekçi bir yapısı var.

Ayrıca insanı düşünüyor Tr 'de olsa ne yaparız herkes birbirini öpüyor falan direk ineriz aşağa

hahahahahaha

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ben de ne zamandir izleyecektim simdi izleyeyim dedim.

zaten yayilim kontroller patient zero arama falan normal benzemesi, viral salginda boyle gidiyor surec de asi bulunduktan sonraki surec baya gercekci, bu pandemic buyurken asi bulundugunda bizim gibi pleblere vaccine gelmesi 1.5 yil falan alir herhalde. tr'ye geldiginde gidecegi cok holding ailesi var once.

Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından Contagion (2011) olarak değiştirildi
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...