Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mahalle baskısı erken başladı.

Masakari

Öne çıkan mesajlar

Açıkçası ben kardeşçe yaşandığına inanmıyorum. Türkiye'deki etnik ve dini çeşitlilik hep bir harmoniymiş, hep bir mozaikmiş gibi sunulur ama "şüphesiz ki biz çok hoşgörülüyüz" kerameti kovalanmadığı zaman nedense Türkiyelilik bilincinin Sünni bir Türk olmaktan geçmediğini hiçbir yerde gözlemleyemiyoruz. Hani esas olan Sünni bir Türk olmakmış da hasbelkader Kürtler, Aleviler de spawn olmuş ama Sünni Türkler onların yaşmasına müsade etmiş falan gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Onun da anlatmaya çalıştıgı yıllarca anlaşmaya çalıştıkta noldu sonunda geldi bi tarafımızdan ısırdı durum.

Faşizm uygulayan adamlara sen kalkıp iyi davranınca da kötü oluyorsun sorun orda denemedigimizden bilmedigimizden degil.

Dinde ilk 'Allah'ın adıyla oku' denilirken kitapsızlıktan cahil kalmış halka 'abdest alma' gibi bir durum varken leş kokan adama nasıl din anlatiim nasıl .. amaan yoruldum ben .
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnz said:

"İnsanoğlu en vahşi canlı" diyen birisinin medeniyet, uygarlık, ilericilik gibi kavramlardan bahsetmesi neyin kafası acaba?

En vahşi canlı da içgüdülerimize karşı koymak için çalışan bir beynimiz var işte, o yüzden savunuyorum bunu.

Bak çok net söylüyorum, insan haklarına saygısı olmayan herkes ölebilir, gözümden tek damla yaş gelmez. Şu dünyada barış içinde, insanca yaşamanın yolu insan haklarından geçiyor. Bu haklara düşman olan zaten barışın düşmanıdır, barış düşmanı da ölsün yani, dünya barışı birkaç faşistin canından daha önemli
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ha bir de, Atatürk bu ülkenin düşmanı gördüğü herkesi astırdı, kendi insan gibi düşünmeyenleri falan. O da mı insanlık dışıydı? O da faşistçe diktatörlük yapmadı mı? Bana laf ediyorsanız ona da edin anlaşalım. Ama iki yüzlülük yapmayın yani

gerekli yerleri duzelttim..
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonutopia said:

nileppezdel said:

Ha bir de, Atatürk bu ülkenin düşmanı gördüğü herkesi astırdı, kendi insan gibi düşünmeyenleri falan. O da mı insanlık dışıydı? O da faşistçe diktatörlük yapmadı mı? Bana laf ediyorsanız ona da edin anlaşalım. Ama iki yüzlülük yapmayın yani

gerekli yerleri duzelttim..

zaten ben de öyle düşünüyorum ama bu Atatürk'ün kendi gibi düşünmeyenleri astırdığı gerçeğini göstermiyor. Atatürk'e soracak olsan Tayyip bu ülkenin düşmanıdır der bence. Demez mi? E onun gibi düşünmediği de ortada. Ama şu anda tam tersi düşünen, onu kahraman gören yığınla insan var. Tek bir gerçek yok ki, sonuç olarak yaptığı şey ilk yazdığım haliydi. Ama çok da güzel yaptı, keşke ömrü yetseydi de bi 10-20 sene daha yapsaydı, şu anda biz AB'ye girmek için yalvarıyor olmazdık, AB bize katılmak için yalvarıyor olurdu
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

herkes herkese faşizm uyguluyor. Çoğunluk nerdeyse o faşist davranmaya yelteniyor. Hangi görüşte olursa olsun. Bunun eğitim görmeyle de alakası yok. Ahlak ve cehaletle alakası var. Ahlaksızlık da insana cehalet katar.

Müslümanlara ne gibi faşizm uygulandı bu ülkede? Bir Türbanı okullara sokmadık, onun da ne kadar haklı olduğunu ülkenin geldiği halden anlıyoruz. İslami darbeyi 10-20 sene geciktirdi o kural.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır abicim neyin kafasındasınız ki?

Her ilde her ilçede, sağcı ya da solcu, inanan ya da inanmayan herhangi bi kitle içinden bulabileceğiniz 2-3 öküz insan karşılaşmış, biri birine hede demiş öbürü hödö demiş, güzide türk medyası da "DİNCİ LAYİK ÇATIŞTI 5 ÖLÜ VAR" şeklinde sunmuş.

Sakin olun lan.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

balon said:

herkes herkese faşizm uyguluyor. Çoğunluk nerdeyse o faşist davranmaya yelteniyor. Hangi görüşte olursa olsun. Bunun eğitim görmeyle de alakası yok. Ahlak ve cehaletle alakası var. Ahlaksızlık da insana cehalet katar.

Müslümanlara ne gibi faşizm uygulandı bu ülkede? Bir Türbanı okullara sokmadık, onun da ne kadar haklı olduğunu ülkenin geldiği halden anlıyoruz. İslami darbeyi 10-20 sene geciktirdi o kural.

Kuran'ı Kerimlerin İsmet İnönü zamanında yakılması

Atatürk eliyle bi zatihi devlet eliyle açılan İmam-Hatiplerin yıllardır kaldırılmaya çalışılması

Türkçe ezan ve namaz ( Allahüekberi bilmeyen bir müslümana daha anlaşılır ifade verecez adı altında dinle ilgisi olmayan tiplerin karışması ki dünyada örneği yok bi açıklaması da yok) [ ne tevafuk ki İsmet İnönü zamanlarına gider bu da]

Sadece benim zamanımda ÖSS'de Türkiye ilk 10'una girmeyi başaran 3 kişinin ( isim de zikredebilirim) istedikleri yerlere girememesi puan kısıtlamaları sebebiyle.

Başörtülü kızların eğitim haklarının alınması ( Muhafazakar gençlerin hakların alınmasından önce cahilleştirilmeye ve asimile edilmeye çalışılması)

Kamu dairelerine başörtülü insanların girememesi ve çalışamaması ( Laiklik bahanesiyle ülkenin insanına hakaret)

Bunları biraz kurtarmaya çalışan Adnan Menderes gibi adamların gereksiz ve anlamsız yere asılmaya çalışılması

Başbakana suikast planları ve girişimleri

Hz. Muhammed hakkında ağza alınmayacak ağır hakaretler( bunlar buradaydı da)

İslami düşünceye sahip insanları beyinsizlikle suçlamak ( bunlar buradaydı Türkiye'de de bi çok yerde var )

Ergenokon Terör Örgütü

Dünyada: 11 Eylül'ü Usame züppesinden çıkarak tüm Müslümanlara terörist denmeyi çalışılması. Ve bunun dünyada yaygınlaştırılmaya çalışılması.

Hz.Muhammed hakkında terbiyesizce ifadelerin ifade özgürlüğü adı altında Rasmussen tarafından dile getirilmesinin akabinde buna yapılan şakşakçılık.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Pasta said:

hayatını dogmalarla yaşamak isteyen insanlar 2. sınıf insan olarak kalıcaklar sori.

e nah alırsınız bu kafa yapısıyla % 50 falan, sonradan ağlayıp zırlamayın. Mahkumsunuz bu şekilde kalmaya bu mantaliteyle.

banane birader umrumda değil ki sizin probleminiz o.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

edik: ayrıca çarşaflı bir kadın ölse evet pek umrumda olmaz sanırım, vatan hainlerinin cumhuriyet düşmanlarının ölmesi zerre bi tarafımda değil çünkü

bu olmaz

balon said:

Pasta said:

hayatını dogmalarla yaşamak isteyen insanlar 2. sınıf insan olarak kalıcaklar sori.

e nah alırsınız bu kafa yapısıyla % 50 falan, sonradan ağlayıp zırlamayın. Mahkumsunuz bu şekilde kalmaya bu mantaliteyle.

bu da olmaz. oy, isterse %99 olsun, oy için kalkıp pasta düşüncesini mi değiştirecek ? (ha, düşünce doğrudur veya yanlıştır demiyorum. ama, herşeyin oy konusuna bağlanması inanılmaz çocukça. 0-6 yaş grubu hatta)

balon said:

Biz burada, Kürtüyle Alevisiyle Şeriatçısıyla Laikiyle ve bunun gibi zıt binlerce düşünceyle yıllardır kardeşçe yaşadığımız gibi bundan sonra yaşamak zorundayız.

bu da maalesef ki doğru değil. bırak aleviyle, laiki hor görmeyi. daha geçen sene erzurum'da, ramazan ayında sigara içen adam dövülmedi mi ? yani hoşgörü içinde yaşıyoruz demektense, trajikomedi içinde yaşıyoruz demek daha doğru olur. ki bu daha sadece mahalle, halk baskısı. hükümetin baskısını konuya dahil ettiğimizde bir hayli belli zaten herşey.

ayrıca, ''ölsün, gebersin'' gibi faşitce söylemlere karşı gösterdiğin duyarlılık doğru,

fakat
balon said:

Yaşamaya gayret gösteriyoruz, bana ne hükümetten?
bu yanlış. olay hak ise bu da hak. birisinin söylediği senin ağırına giden cümleye ses çıkartıp, onca insanın hakkını elinden alan, eşitsiz bir hükümete ses çıkartamamak çelişki
Sosyal ağlarda paylaş

@balon ayrıca belirttiğin uygulamalar, islama karşı değil, genel olarak dine karşı yapılan uygulamalar içinde diye biliyorum. anayasa ve devletin dinden arındırılması ve tarafsız yapılması için olsa da her ne kadar, söylediklerin kabul edilebilir bir şey değil doğrudur, haksızlıklar yapıldı.

Fakat, bu cümle de bariz ofsayt

''Bunları biraz kurtarmaya çalışan Adnan Menderes gibi adamların gereksiz ve anlamsız yere asılmaya çalışılması''

bir yandan haksızlığa karşı, bir yandan haksızlığa suskun durmak olmuyor, tarafsız bakın herşeye bi zahmet
Sosyal ağlarda paylaş

Taha ya baya fantastik şeyler yani söylediklerin. Bi kere muhammede hakaret eden o adamın kendi hıyarlığıdır, devlet eliyle faşizm değildir.

Türkçe ezan okununca ne oluyor? Bu neden zoruna gidiyor bunu açıkla? Halkı dinden çıkarmak için değil, insanlar dinlerini kendi dillerinde öğrensin diye yapılan bir uygulama.

İnönü'nün Kur'an yaktırması zaten yanlış ve sittin sene evvel olmuş bir olay, gelip şu an intikamını almalarını haklı çıkarmıyor.

Kamu alanlarına neden başörtülülerin alınmadığının ne kadar doğru olduğunu söyledim, hala da savunuyorum. Laiklik ve eşitlik için şart olan bir şey o. 2 saat başını açtı diye Allah onu cehenneme atacaksa o Allah ne adildir ne iyidir. Bu faşizm değildir, ayrımcılık yaşanmasın diye toplum olarak yaşamanın gfereğidir. Farkındaysan cüppeli, kafasında haçlı şapkalı adamlar da giremiyor sadece Müslümanlara uygulanan bir uygulama değil yani o.

Daha sayarım da üşeniyorum, şu ülkede gayrimüslimlere uygulanan faşizmin %10'u uygulanmadı Müslümanlara, ağlamaya hakları olmadığı gibi o tee zamanında yapılan yanlışların intikamını almaya da hakları yok.

ha ayrıca Adnan Menderes? lol çok halkçıydı tabi Menderes ya, tek derdi halkı özgürleştirmekti. Aynı bir Tayyip erdoğan, bir halk kahramanı
Sosyal ağlarda paylaş

Ha imam hatipleri unutmuşum, imam hatipleri insanlar dinlerini doğru öğrensin diye açtı Atatürk, onlar tarikat ellerine geçip de devlet düşmanları yetiştirmeye başlayınca, gençlerin beynini yıkar hale gelince kapatılması çok normal, yapılmalıydı, başarılamadı.

Ergenekon var bir de, Ergenekon bir terör örgütüdür, PKK gibi. Ya da başbakana suikast çabası falan. Bunlar devlet eliyle Müslümanlara uygulanan faşizm deil ki. Çok alakasız olmuş yani
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

mani said:

Yalnz said:

"İnsanoğlu en vahşi canlı" diyen birisinin medeniyet, uygarlık, ilericilik gibi kavramlardan bahsetmesi neyin kafası acaba?

kim demişse doğru demiş. insanoğlundan daha vahşi bir canlı var mı?

var

http://starcraft.neoseeker.com/w/i/starcraft/f/f8/-2.jpg

GO HOME PİS KORELİ!!!!!

ATEŞ SENİ ÇAĞIRIYOR!!!!!!!!!!!!

http://cdn2.mixrmedia.com/wp-uploads/ningin/blog/2011/06/kim-jong-il.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...